Aleron neo

  • Příznaky

Je to antialergický lék. Obsahuje aktivní R-enantiomer cetirizinu, který patří do skupiny histaminových antagonistů. Jeho působení je způsobeno schopností blokovat histaminové (h1) receptory. Ovlivňuje histamin-dependentní fázi vývoje alergie, snižuje vaskulární permeabilitu, eosinofilní migraci, omezuje uvolňování dalších zánětlivých mediátorů. Tento léčivý přípravek zabraňuje vývoji alergií, usnadňuje průběh alergií, zmírňuje svědění, otoky, zarudnutí a jiné projevy..

Složení a forma uvolňování

Účinná látka: levocetirizin dihydrochlorid.

Aleron Neo se vyrábí ve formě tablet (5 mg).

Indikace

Aleron Neo je předepisován pro symptomatickou léčbu (odstranění projevů):

- trvalá (perzistentní) alergická rýma, doprovázená nazální kongescí, kýcháním, rinorou (vodní výtok), slzení, zarudnutí spojivky;

- sezónní (intermitentní) alergická rýma (senná rýma, senná rýma);

- HIK (chronická idiopatická kopřivka);

- alergická dermatóza, doprovázená svěděním, vyrážkami.

Kontraindikace

Nemůžete použít Aleron Neo:

- s nesnášenlivostí na levocetirizin, jakoukoli jinou složku léku (viz seznam v příbalové informaci);

- s nesnášenlivostí na deriváty piperazinu;

- s chronickým onemocněním ledvin ve IV (terminální) fázi.

Aplikace během těhotenství a laktace

Aleron Neo není předepsán těhotným nebo kojícím matkám (cetirizin přechází do mléka).

Způsob podání a dávkování

Tablety se užívají perorálně (polykají se). Užívání pilulky nezávisí na jídle.

Standardní dávkování: dospělí, děti starší 6 let jsou předepisovány 5 mg (jedna tableta) x1krát / den

Maximální dávka, kterou je možné užít denně, je 10 mg (2 tablety).

Doba použití závisí na indikacích. Jakmile příznaky zmizí, ukončete léčbu.

V případě ustáleného průběhu lze v průběhu kontaktu s alergeny předepsat kontinuální terapii. U chronických forem onemocnění může trvat léčba až 1 rok.

Předávkovat

Příznaky předávkování: u dospělých - ospalost, neklid, u dětí - zvýšená podrážděnost při přechodu na ospalost.

Léčba předávkování: Krátce po užití léku se zvažuje potřeba výplachu žaludku. Doporučuje se užívat sorbenty (aktivní uhlí), symptomatickou, podpůrnou terapii. Hemodialýza se nepoužívá.

Vedlejší efekty

Neurologické poruchy: zvýšená únava, ospalost, bolesti hlavy, slabost, parestézie (zhoršené vnímání chuti), křeče, závratě, dysgeusie, mdloby, třes.

Duševní poruchy: sebevražedné myšlenky, deprese, nespavost, agitace, poruchy spánku, halucinace, agrese.

Kardiovaskulární poruchy: tachykardie, zvýšená srdeční frekvence.

Porucha zraku: snížená ostrost, rozmazané vidění.

Poruchy jater a žlučových cest: Zánětlivé změny v játrech (hepatitida).

Poruchy rovnováhy a sluchu: Vertigo.

Poruchy moči: retence moči, dysurie.

Imunitní poruchy: alergické projevy včetně anafylaxe, angioedém.

Změny laboratorních krevních parametrů: snížení počtu krevních destiček (trombocytopenie), odchylky ukazatelů funkčních jaterních testů.

Respirační poruchy: dušnost.

Poruchy trávení: průjem / zácpa, nevolnost, sucho v ústech, bolest břicha / nepohodlí.

Změny kůže: angioedém, svědění, vyrážka, přetrvávající vyrážky, kopřivka.

Poruchy pohybového systému: myalgie (bolest svalů).

Poruchy metabolismu: přírůstek na váze, zvýšená chuť k jídlu, otoky.

Podmínky a období skladování

Aleron Neo můžete uchovávat nejdéle 3 roky. Teplotní rozsah: 15-25 ° C.

Aleron-neo V lékárnách Ukrajiny

Antihistaminikum pro systémové použití.

INDIKACE A DÁVKOVÁNÍ:

Sezónní a celoroční alergická konjunktivitida, sezónní a perzistující alergická rýma, ekzém, chronická idiopatická kopřivka, alergická dermatitida, svědění, kontaktní dermatitida, atopická dermatitida, při komplexní léčbě svědění dermatóz (chronický ekzém, kontaktní alergická dermatitida), hmyz, alergie na drogy a jiné alergeny (pyl, zvířecí prach, prach).

Při komplexní léčbě infekčního alergického bronchiálního astmatu.

Angioneurotický edém. V kombinované terapii s léky, u nichž je vysoké riziko alergie (antibiotika, vakcíny, sérum).

Droga se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let. Droga se užívá orálně se spoustou vody. Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta..

Obvykle je předepsána 1 tableta léku jednou denně.

Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně..

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti s renální nedostatečností vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku 1krát za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku 1krát za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.

Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Při užívání nadhodnocených dávek léku se u pacientů vyvinula ospalost nebo nadměrné nadýmání, které je nahrazeno ospalostí.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování jsou indikovány výplachy žaludku, příjem enterosorbentu a symptomatická terapie.

Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou neúčinné.

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, v ojedinělých případech však byly při používání levocetirizinu zaznamenány následující nežádoucí účinky:

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava, nespavost, ospalost

Z trávicího systému: nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, bolest v epigastrické oblasti, změny v jaterních funkčních testech

Ostatní: tachykardie, rozmazané vidění, krvácení z nosu

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin se při užívání léku vyvíjí svědění, vyrážka, kopřivka, anafylaxe, Quinckeho edém a dušnost.

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu

Těžké selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);

Nesnášenlivost galaktózy, narušená absorpce glukózy a galaktózy

Děti do 6 let (pro tuto lékovou formu)

Lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

INTERAKCE S DALŠÍMI DROGY A ALKOHOLEM:

Nebyla zjištěna žádná interakce se současným použitím levocetirizinu a léčiv, jejichž metabolismus je spojen se systémem cytochromu P450 (ketokonazol, erytromycin, azithromycin, diazepam), teofylin však při opakovaném použití může mírně snížit clearance levocetirizinu.

Současné podávání léku Aleron se sedativy se nedoporučuje.

Při současném použití levocetirizinu nezvyšuje účinek ethanolu.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI:

Účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opadry ® bílý - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Farmakologický účinek:

Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Aleron má antialergický, antipruritický, protizánětlivý a antiexudativní účinek. Kromě toho má lék výrazný antihistaminický účinek. Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a bránit uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk. Levocetirizin má vysokou selektivitu pro H1-histaminové receptory, vykazuje na ně výrazný blokující účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory, ani adrenergní receptory (které mají strukturu podobnou H1-histaminovým receptorům). Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory. Při použití léčiva dochází také ke snížení uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, inhibici chemotaxe a adhezi eosinofilů a expresi adhezních molekul. Levocetirizin také pomáhá snižovat uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE, navíc lék inhibuje kožní trombocyto-aktivační faktor. Vzhledem k těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rinitidy) a v případě sezónních alergií může být použit jako profylaktický prostředek k prevenci rozvoje alergických reakcí. Účinnost léku byla zaznamenána také u studené kopřivky a ataků bronchiálního astmatu. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin depresivní účinek na centrální nervový systém. Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce.

Formulář vydání:

Potahované tablety.

Podmínky skladování:

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.

Instrukce a popis Aleron-neo

Antihistaminikum pro systémové použití.

INDIKACE A DÁVKOVÁNÍ:

Sezónní a celoroční alergická konjunktivitida, sezónní a perzistující alergická rýma, ekzém, chronická idiopatická kopřivka, alergická dermatitida, svědění, kontaktní dermatitida, atopická dermatitida, při komplexní léčbě svědění dermatóz (chronický ekzém, kontaktní alergická dermatitida), hmyz, alergie na drogy a jiné alergeny (pyl, zvířecí prach, prach).

Při komplexní léčbě infekčního alergického bronchiálního astmatu.

Angioneurotický edém. V kombinované terapii s léky, u nichž je vysoké riziko alergie (antibiotika, vakcíny, sérum).

Droga se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let. Droga se užívá orálně se spoustou vody. Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta..

Obvykle je předepsána 1 tableta léku jednou denně.

Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně..

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti s renální nedostatečností vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku 1krát za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku 1krát za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.

Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Při užívání nadhodnocených dávek léku se u pacientů vyvinula ospalost nebo nadměrné nadýmání, které je nahrazeno ospalostí.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování jsou indikovány výplachy žaludku, příjem enterosorbentu a symptomatická terapie.

Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou neúčinné.

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, v ojedinělých případech však byly při používání levocetirizinu zaznamenány následující nežádoucí účinky:

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava, nespavost, ospalost

Z trávicího systému: nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, bolest v epigastrické oblasti, změny v jaterních funkčních testech

Ostatní: tachykardie, rozmazané vidění, krvácení z nosu

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin se při užívání léku vyvíjí svědění, vyrážka, kopřivka, anafylaxe, Quinckeho edém a dušnost.

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu

Těžké selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);

Nesnášenlivost galaktózy, narušená absorpce glukózy a galaktózy

Děti do 6 let (pro tuto lékovou formu)

Lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

INTERAKCE S DALŠÍMI DROGY A ALKOHOLEM:

Nebyla zjištěna žádná interakce se současným použitím levocetirizinu a léčiv, jejichž metabolismus je spojen se systémem cytochromu P450 (ketokonazol, erytromycin, azithromycin, diazepam), teofylin však při opakovaném použití může mírně snížit clearance levocetirizinu.

Současné podávání léku Aleron se sedativy se nedoporučuje.

Při současném použití levocetirizinu nezvyšuje účinek ethanolu.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI:

Účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opadry ® bílý - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Farmakologický účinek:

Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Aleron má antialergický, antipruritický, protizánětlivý a antiexudativní účinek. Kromě toho má lék výrazný antihistaminický účinek. Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a bránit uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk. Levocetirizin má vysokou selektivitu pro H1-histaminové receptory, vykazuje na ně výrazný blokující účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory, ani adrenergní receptory (které mají strukturu podobnou H1-histaminovým receptorům). Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory. Při použití léčiva dochází také ke snížení uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, inhibici chemotaxe a adhezi eosinofilů a expresi adhezních molekul. Levocetirizin také pomáhá snižovat uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE, navíc lék inhibuje kožní trombocyto-aktivační faktor. Vzhledem k těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rinitidy) a v případě sezónních alergií může být použit jako profylaktický prostředek k prevenci rozvoje alergických reakcí. Účinnost léku byla zaznamenána také u studené kopřivky a ataků bronchiálního astmatu. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin depresivní účinek na centrální nervový systém. Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce.

Formulář vydání:

Potahované tablety.

Podmínky skladování:

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.

Aleron Neo instrukce a popis

ALERON NEO
Složení léčivého přípravku:
účinná látka: levocetirizin;
1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu
pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý
obal: Opary® bílý (hypromelóza, polyethylenglykol (PEG 4000), oxid titaničitý).
Léková forma. Potahované tablety.
Oválné, bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy s vyražením „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.
Farmakologická skupina. Antihistaminika pro systémové použití. Deriváty piperazinu. ATC kód R06A E09.
Levocetirizin je levotočivý optický izomer cetirizinu, aktivní metabolit hydroxyzinu, selektivní a silný antagonista periferních receptorů H1. Aleron Neo působí v polovině dávky ve srovnání s racemickým cetirizinem kvůli jeho vysoké selektivitě, tvorbě stabilnější a dlouhodobé vazby s receptorem H1. Lék proniká dobře do kůže a akumuluje se v ní v terapeutických koncentracích.
Aleron Neo selektivně blokuje periferní H1 receptory, aniž by ovlivňoval jiné strukturně podobné receptory (M-cholinergní, H5-adrenergní receptory). Kromě antihistaminika má Aleron Neo antialergické a protizánětlivé účinky: stabilizuje membrány žírných buněk, potlačuje uvolňování zánětlivých cytokinů a chemokinů; adheze a chemotaxe eozinofilů, exprese adhezních molekul, inhibuje kožní trombocyt-aktivující faktor, IgE-dependentní uvolňování histaminu, prostaglandinu D2 a leukotrienu C4 Díky tomu Aleron Neo zabraňuje vývoji a významně zmírňuje všechny alergické projevy, včetně nazální kongesce, a je účinný jako akutní a chronická alergická onemocnění.
Levocetirizin inhibuje alergické reakce při studené kopřivce, snižuje bronchokonstrikci při bronchiálním astmatu. Aleron Neo netlačí centrální nervový systém a nemá kardiotoxický účinek.
Farmakokinetika.
Levocetirizin se po perorálním podání rychle vstřebává. Vazba na plazmatické proteiny je 90%, distribuční objem je 0,41 l / kg. Protože Aleron Neo je aktivním metabolitem, nepodléhá primárnímu metabolismu v játrech. Sekundární metabolismus levocetirizinu u lidí je menší než 14% dávky. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena během 48 minut. Biologická dostupnost je 97,03%.
Systém cytochromu P 450 NENÍ součástí metabolismu. Hlavními metabolickými cestami jsou oxidace, přidání glukózy, taurinu a glutathionu za vzniku kyseliny merkapturové, vylučované hlavně močí (85,4%)..
Přidělení.
Poločas Aleron Neo z plazmy je asi 7:00, zatímco aktivita léčiva v tkáních zůstává po dobu 32 hodin, což se vysvětluje stabilním spojením s receptory.
Indikace.
- Symptomatická léčba alergické rýmy, včetně celoroční alergické rýmy;
- Chronická idiopatická kopřivka
Kontraindikace.
Přecitlivělost na levocetirizin, další deriváty piperazinu a další složky léčiva, závažné chronické selhání ledvin (clearance kreatininu

  • Reference lékárny
  • Kontaktujte nás
  • Nahoru

ALERON NEO

SLOŽENÍ A FORMA VYDÁNÍ

DIAGNÓZY

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakodynamika. Levocetirizin je levotočivý optický izomer cetirizinu, aktivní metabolit hydroxyzinu, selektivní a silný antagonista periferního H1-receptory. Aleron Neo působí v dávce 2krát nižší ve srovnání s racemickým cetirizinem kvůli vysoké selektivitě a vytvoření stabilnější a dlouhodobé vazby s H1-receptor. Lék proniká dobře do kůže a akumuluje se v ní v terapeutických koncentracích. Aleron Neo selektivně blokuje periferní H1-receptory, aniž by ovlivňovaly jiné, strukturně podobné receptory (M-cholinergní, HPět-adrenergní receptory). Kromě blokády N1-receptory, Aleron Neo má antialergický a protizánětlivý účinek: stabilizuje membrány žírných buněk, inhibuje uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, adhezi a chemotakis eosinofilů, expresi adhezních molekul, inhibuje kožní trombocytoaktivační faktor, IgE-dependentní uvolňování leucotinu 2 Díky tomu Aleron Neo zabraňuje vývoji a významně zmírňuje všechny alergické projevy, včetně nazální kongesce, a je účinný při akutních i chronických alergických onemocněních. Levocetirizin inhibuje alergické reakce při studené kopřivce, snižuje bronchokonstrikci u astmatu. Aleron Neo netlačí centrální nervový systém a nemá kardiotoxický účinek.

Farmakokinetika. Levocetirizin se po perorálním podání rychle vstřebává. Vazba na plazmatické proteiny je 90%, distribuční objem je 0,41 l / kg tělesné hmotnosti. Protože Aleron Neo je aktivním metabolitem, nepodléhá primárnímu metabolismu v játrech. Stupeň sekundárního metabolismu levocetirizinu u lidí je

INDIKACE

symptomatická léčba alergické rýmy, včetně celoročně. Chronická idiopatická kopřivka.

APLIKACE

užívá se ústně s vodou. Pro dospělé a děti starší 6 let je lék předepsán v dávce 5 mg (1 tableta) 1krát denně.

Maximální denní dávka pro dospělé je 10 mg / den..

Starší pacienti se středně těžkým nebo těžkým poškozením ledvin se lék doporučuje v dávkách uvedených v tabulce „Dávkování pro pacienty se zhoršenou funkcí ledvin“.

Podmínky léčby. Délka léčby závisí na průběhu, typu, závažnosti a projevech onemocnění. U senné rýmy - 3–6 týdnů, v případě krátkodobého kontaktu s alergenem, stačí jeden týden. Doba léčby může být prodloužena až na 6 měsíců.

KONTRAINDIKACE

přecitlivělost na levocetirizin nebo deriváty piperazinu, jakož i na další složky léčiva; závažné selhání ledvin (clearance kreatininu

VEDLEJŠÍ EFEKTY

možná bolest hlavy, ospalost, únava, slabost, bušení srdce, poruchy zraku; přecitlivělost, včetně anafylaxe, angioedému, svědění, kožní vyrážky, kopřivka, dušnost, sucho v ústech, nauzea, přírůstek na váze, bolest břicha, změny v jaterních funkčních testech.

SPECIÁLNÍ INSTRUKCE

Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin. Dávkování by mělo být individuální a mělo by být v souladu s renální funkcí. Níže je tabulka pro úpravu dávky u těchto pacientů..

Dávky pro pacienty s poškozenou funkcí ledvin

Pacienti se zhoršenou funkcí jater. Pacienti s izolovanou dysfunkcí jater nevyžadují úpravu dávky. U pacientů s jaterní a renální insuficiencí je dávka snížena podle stupně renální dysfunkce.

Během těhotenství a kojení. Bezpečnost používání léku během těhotenství nebyla stanovena, proto se nedoporučuje používat během těhotenství. Levocetirizin přechází do mateřského mléka, proto se v případě potřeby doporučuje kojení ukončit.

Děti. Lék ve formě tablet se nepoužívá u dětí mladších 6 let..

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy. Klinické studie neodhalily žádný účinek levocetirizinu na pozornost, rychlost reakce a schopnost řídit vozidla. Vzhledem k možnosti vzniku takových nežádoucích účinků, jako je ospalost, únava a astenie, by se však po posouzení individuální odpovědi pacienta na lék měla rozhodnout otázka schopnosti řídit vozidla a pracovat s mechanismy..

INTERAKCE

ve studiích s levocetirizinem neprokázaly žádnou interakci, pokud byly použity současně s pseudoefedrinem, tagametem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem. Při opakovaném podávání theofylinu (400 mg 1krát denně) bylo pozorováno mírné snížení clearance kreatininu (16%). Při použití v terapeutických dávkách neexistuje žádný důkaz o zvýšení účinku sedativ. Během léčby je však vhodné upustit od používání sedativ. Levocetirizin nepotencuje účinky alkoholu.

PŘEDÁVKOVAT

příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost u dospělých a nadměrné nadšení následované ospalostí u dětí. Pro levocetirizin neexistuje specifické antidotum. V případě předávkování, symptomatické a podpůrné léčby se doporučuje výplach žaludku. Hemodialýza je neúčinná.

PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ

na suchém a tmavém místě při teplotě 15–25 ° C.

ALERON NEO

Pokyny pro lékařské použití léku ALERON NEO

účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu;

pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opary ® bílý (hypromelóza, polyethylenglykol (PEG 4000), oxid titaničitý).

Léková forma. Potahované tablety.

Oválné, bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy s vyraženým „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.

Farmakoterapeutická skupina. Antihistaminika pro systémové použití. Deriváty piperazinu.

ATC kód R06AE09.

Levocetirizin je živý optický izomer cetirizinu, aktivního metabolitu hydroxyzinu, a je selektivním a silným antagonistou periferních receptorů H1. Aleron Neo působí při poloviční dávce ve srovnání s racemickým cetirizinem díky své vysoké selektivitě, tvorbě stabilnější a dlouhodobější vazby s receptorem H1. Lék proniká dobře do kůže a akumuluje se v ní v terapeutických koncentracích.

Aleron Neo selektivně blokuje periferní H1 receptory, aniž by ovlivňoval jiné strukturně podobné receptory (M-cholinergní, H5-adrenergní receptory). Kromě antihistaminika má Aleron Neo antialergický a protizánětlivý účinek: stabilizuje membrány žírných buněk, inhibuje uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů; eosinofilní adheze a chemotaxe; exprese adhezních molekul, inhibuje kožní trombocytoaktivní faktor, uvolňování histaminu, prostaglandinu D2 a leukotrienu C4 závislé na IgE. Díky tomu Aleron Neo zabraňuje vývoji a významně zmírňuje všechny alergické projevy, včetně nazální kongesce, a je účinný při akutních i chronických alergických onemocněních..

Levocetirizin inhibuje alergické reakce při studené kopřivce, snižuje bronchokonstrikci při bronchiálním astmatu. Aleron Neo netlačí centrální nervový systém a nemá kardiotoxický účinek.

Levocetirizin se po perorálním podání rychle vstřebává. Vazba na plazmatické proteiny je 90%, distribuční objem je 0,41 l / kg. Protože Aleron Neo je aktivním metabolitem, nepodléhá primárnímu metabolismu v játrech. Sekundární metabolismus levocetirizinu u lidí je menší než 14% dávky. Maximální koncentrace v plazmě je dosažena během 48 minut. Biologická dostupnost léčiva je 97,03%.

Systém cytochromu P 450 se nezúčastňuje metabolismu. Hlavními metabolickými cestami jsou oxidace, přídavek glukózy, taurinu a glutathionu za vzniku kyseliny merkapturové, vylučované hlavně močí (85,4%)..

Poločas Aleron Neo z plazmy je asi 7 hodin, zatímco aktivita léčiva v tkáních zůstává 32 hodin, což se vysvětluje stabilním spojením s receptory.

Indikace pro použití.

- Symptomatická léčba alergické rýmy, včetně celoroční alergické rýmy;

- Chronická idiopatická kopřivka;

Hypersenzitivita na levocetirizin, jiné deriváty piperazinu, jakož i na další složky léčiva; závažné chronické selhání ledvin (clearance kreatininu Datum vydání: 03/30/17

Aleron neo - návod k použití, analogy, složení, indikace

O drogě:

Antihistaminikum pro systémové použití.

Indikace a dávkování:

Sezónní a celoroční alergická konjunktivitida, sezónní a perzistující alergická rýma, ekzém, chronická idiopatická kopřivka, alergická dermatitida, svědění, kontaktní dermatitida, atopická dermatitida, při komplexní léčbě svědění dermatóz (chronický ekzém, kontaktní alergická dermatitida), hmyz, alergie na drogy a jiné alergeny (pyl, zvířecí prach, prach).

Při komplexní léčbě infekčního alergického bronchiálního astmatu.

Angioneurotický edém. V kombinované terapii s léky, u nichž je vysoké riziko alergie (antibiotika, vakcíny, sérum).

Droga se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let. Droga se užívá orálně se spoustou vody. Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta..

Obvykle je předepsána 1 tableta léku jednou denně.

Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně..

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti s renální nedostatečností vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku 1krát za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku 1krát za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.

Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Předávkovat:

Při užívání nadhodnocených dávek léku se u pacientů vyvinula ospalost nebo nadměrné nadýmání, které je nahrazeno ospalostí.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování jsou indikovány výplachy žaludku, příjem enterosorbentu a symptomatická terapie.

Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou neúčinné.

Vedlejší efekty:

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, v ojedinělých případech však byly při používání levocetirizinu zaznamenány následující nežádoucí účinky:

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava, nespavost, ospalost

Z trávicího systému: nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, bolest v epigastrické oblasti, změny v jaterních funkčních testech

Ostatní: tachykardie, rozmazané vidění, krvácení z nosu

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin se při užívání léku vyvíjí svědění, vyrážka, kopřivka, anafylaxe, Quinckeho edém a dušnost.

Kontraindikace:

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu

Těžké selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);

Nesnášenlivost galaktózy, narušená absorpce glukózy a galaktózy

Děti do 6 let (pro tuto lékovou formu)

Lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky a alkoholem:

Nebyla zjištěna žádná interakce se současným použitím levocetirizinu a léčiv, jejichž metabolismus je spojen se systémem cytochromu P450 (ketokonazol, erytromycin, azithromycin, diazepam), teofylin však při opakovaném použití může mírně snížit clearance levocetirizinu.

Současné podávání léku Aleron se sedativy se nedoporučuje.

Při současném použití levocetirizinu nezvyšuje účinek ethanolu.

Složení a vlastnosti:

Účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opadry ® bílý - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Aleron má antialergický, antipruritický, protizánětlivý a antiexudativní účinek. Kromě toho má lék výrazný antihistaminický účinek. Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a bránit uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk. Levocetirizin má vysokou selektivitu pro H1-histaminové receptory, vykazuje na ně výrazný blokující účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory, ani adrenergní receptory (které mají strukturu podobnou H1-histaminovým receptorům). Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory. Při použití léčiva dochází také ke snížení uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, inhibici chemotaxe a adhezi eosinofilů a expresi adhezních molekul. Levocetirizin také pomáhá snižovat uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE, navíc lék inhibuje kožní trombocyto-aktivační faktor. Vzhledem k těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rinitidy) a v případě sezónních alergií může být použit jako profylaktický prostředek k prevenci rozvoje alergických reakcí. Účinnost léku byla zaznamenána také u studené kopřivky a ataků bronchiálního astmatu. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin depresivní účinek na centrální nervový systém. Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce.

Potahované tablety.

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.

Karta ALERON NEO. p / o 5 mg č. 7 *

pro příjem léčivých přípravků


Likarskyho sklad:

řeč diyucha: levocetirizin;

1 tableta, aby se pomstila 5 mg levocetirizin-hydrochloridu;

další slova: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opary® bílý (hypromelosa, polymethylenglykol (PEG 4000), oxid titaničitý).


Likarska forma. Tablety, v plastovém obalu.


Oválné, dvoulité tablety, s plyšovou skořápkou bílé barvy nebo s vyobrazením „L9CZ“ z jedné strany a „5“ - ze spodní strany.


Jméno a poselství virobniku. Rottendorf Pharma GmbH, Nimechchina.

Výzva k volání před implementací: Santon Španělsko S. El., Španělsko Castelo 1 Polygono Las Salinas 08830 Sant Boi de Lobregat.


Žadatel. Skupina Aktavis AT, Island.

Reik'yavikurvegur 76-78, 220 Hafnarfjordur, Island.


Farmakoterapeutická skupina. Antigistaminy pro systémové skladování. Přejít na peperazin. ATC kód R06A E09.


Levocetirizin je lvo okluzivní optický izomer cetirizinu, aktivního metabolitu hydroxyzinu, a je selektivním a napjatým antagonistou periferních receptorů H1. Aleron Neo din ve dvojité malé dávce, v poměru k racemickému cetirizinu pro vysokou selektivitu, čímž se vytváří větší a triviální vazba s receptorem H1. Droga je dobré proniknout do školy a akumulovat se v nich v terapeutických koncentracích.

Vibrační blok periferních H1-receptorů Aleron Neo, který není vůbec napuštěn na druhém, v blízkosti struktury receptoru (M-cholinergní, H5-adrenergní receptory). Krim antihistaminnoi, Aleron Neo k opravě antialergických a protipožárních účinků: stabilizuje membrány nebezpečných buněk, přináší vizi vypálených cytokinů a chemokinů; adheze a chemotaxe eosinofilů; Exprese adhezních molekul, přitahování malé destičky k aktivačnímu faktoru, ukládání IgE na histamin, prostaglandin D2 a leukotrin S4. і v případě chronických alergických onemocnění.

Levocetirizin má alergické reakce u plodin v chladném počasí, což snižuje bronchokonstrikci bronchiálního astmatu. Aleron Neo neřídí centrální nervový systém a neopravuje kardiotoxicitu.

Levocetirizin se snadno absorbuje perorálním podáním. Koncentrace plazmat s kuličkami se stává 90%, objem rospoidu je 0,41 l / kg. Oskilki Aleron Neo je aktivní metabolit, není primárním metabolismem v játrech. Krok sekundárního metabolismu na levocetirizin u lidí je menší než 14% dávky. Maximální koncentrace v plazmě je dosažena napnutím 48 quilinů. Biologická dostupnost léčiva se stává 97,03%.

Systém cytochromu P 450 se nemetabolizuje. Hlavními cestami k metabolismu jsou oxidace, příjem glukózy, taurinu a glutathionu z roztoků kyseliny merkapturové, které lze vidět v průřezu (85,4%).

Období, pro které je Aleron Neo podáván plazmatům, je téměř 7 let, přičemž aktivita léku v tkáních trvá 32 let, což je vysvětleno silnou vazbou na receptory.


Zobrazeno pro zasosuvannya.

- Symptomatické příznaky alergické rýmy, včetně cyklonické alergické rýmy;

- Chronická idiopatická plodina;

Citlivost je upravena na levocetirizin, který je starší než peperazin, a na další složky léku; těžká forma chronického nedostatku nircovy (clearence kreatinu dobře

Chránit děti s chronickým nedostatkem nirků (vyžaduje úpravu dávkovacího režimu); na patrony letní sezóny (můžete snížit klub filtrace brýlí). Po hodině by měla být droga konzumována s alkoholem. Přijetí léčiva se nalije do kroků tlumení léčiva, spíše než ke snížení absorpce.


Stagnace v období vaginosti nebo v období kojení.

Bezpečnost léku v období vaginozity nebyla stanovena, proto byste se měli před užitím léku poradit s lékařem. Droga je vidět v mateřském mléce, které musí být kvůli potřebě brát lék.


Vliv na rychlost reakce v případě keruvannů pomocí autodopravy nebo robotů uvnitř vnitřních mechanismů.

Kliniky neprokázaly žádný druh infúze levocetirizinu za úctu, rychlost reakce a zdraví keruvati přenosnými prostředky. U některých pacientů je však možné vyvinout nežádoucí účinky, jako je ospalost, objem a astenie, výživa o zdraví keruvatů pomocí strojů a mechanismů po objevení odpovědí na vyhodnocení reakcí.


Děti Účinnost a bezpečnost skladování Aleron Neo u dětí mladších 6 let nebyla stanovena, takže léčivo u pacientů celé kategorie nestagnuje.


Jak připravit dávku.

Aleron Neo by měl být užíván perorálně s vodou. Přidám dávku skluzu v jedné dávce.

U dětí starších než 6 let se lék předepisuje v dávce 5 mg (1 tableta) jednou za další.

Maximální dávka dobova pro starší dospělé je 10 mg za dobu.


Pro lidi v litevském věku pro osoby se závažným nebo vážným poškozením funkce se lék doporučuje v dávce, která je popsána v tabulce „Dávka pro pacienty se zhoršenou funkcí“.


Zasosuvannya u pacientů s destruktivními funkcemi niroku.

Dozing je vinen tím, že je za funkci niroka individuální. Níže je tabulka pro úpravu dávek u těchto pacientů. Tabulka je založena na koncentraci kreatininu pacienta (v ml / hv), která může být založena na plazmatické koncentraci kreatinu (mg / dl), použije se následující vzorec:


Dosuvannya pro pacienty s poškozenou funkčností nirok:
Skupina Klírens kreatinu dobře, ml / hv Dávka a frekvence příjmu
Norm ≥ 80 5 mg jednou za dobu
Snížení 50-79 5 mg jednou za dobu
Snížení 30-49 5 mg jednou za 2 dobi
Ještě nižší, než je tepelná fáze nemoci nirok, je pacient, který je na silnici


Stagnace u pacientů s poškozenými funkcemi jater.

Pacienti se selháním jaterních funkcí nevyžadují úpravu dávek. U pacientů s nedostatkem pechinka a nirkovy se dávka podle schématu sníží 2krát (1 tableta přes dob); ve 3 časech s CC od 10 do 29 ml / hv.

Termínem rozhodnutí je lehnout si způsobem, formou, závažností a projevem nemoci. V případě sinny horkých - 3 - 6 typů, v případě krátkodobého kontaktu s alergenem stačí jeden typ. Termín lіkuvannya lze přidat až na 6 měsíců.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost u starších dospělých a bdělost u dětí, když se stanou ospalými. Pro levocetirizin neexistuje specifické antidotum. V případě předávkování se doporučuje doporučit symptomatickou terapii, jako je léčba slunku. Dializ je neúčinný.

Na straně nervového systému: bolesti hlavy, ospalost, tupost, slabost.

Na straně srdce-cévního systému: vidět srdce.

Na straně varhan zoru: zničený zoru.

Na straně hepatobiliárního systému: hepatitida.

Na straně imunitního systému: hyper senzitivita, včetně anafylaxe, angio neurotického otravování.

Na straně orgánů dikhannya: zadishka.

Na straně bylinného systému: suchost v roti, nudota.

Na straně shkiri a rodokmen klitkovini: sverbezh, visip, kropiv'yanka.

Інші: zlepšení masi tila; bití v žaludku; mіalgії; Indikátory vzorků pechinku se mohou změnit.


Vzaєmodіya s інshі lіkarskiye zasob a іnshі vidi vzaєmodіy.

Před podáním levocetirizinu nedošlo k interakci s pseudoefedrinem, tagametem, ketonazolem, erithromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem. Mírný pokles kreatininového čištění (16%) byl pozorován při příjmu teofilinu (400 mg jednou na dávku) bagatorazy. Pokud uvíznete v terapeutických dávkách, není pocta o tom, že je pro vás těžší být ohromen. Ale bazhano utrimuvatisya z přijímání sedativ během hodiny terapie

Levocetirizin není potenciem pro alkohol.


Termín připojení. 2 skalnatá.


Myslete na zberigannya. Zberigati v suché, odcizené formě světla při teplotě 25 ° C. Zberigati v místě nepřístupném dětem!

Neopravujte zprávu na konec období přílohy uvedeného na obalu!

Aleron-neo V lékárnách Ukrajiny

Antihistaminikum pro systémové použití.

INDIKACE A DÁVKOVÁNÍ:

Sezónní a celoroční alergická konjunktivitida, sezónní a perzistující alergická rýma, ekzém, chronická idiopatická kopřivka, alergická dermatitida, svědění, kontaktní dermatitida, atopická dermatitida, při komplexní léčbě svědění dermatóz (chronický ekzém, kontaktní alergická dermatitida), hmyz, alergie na drogy a jiné alergeny (pyl, zvířecí prach, prach).

Při komplexní léčbě infekčního alergického bronchiálního astmatu.

Angioneurotický edém. V kombinované terapii s léky, u nichž je vysoké riziko alergie (antibiotika, vakcíny, sérum).

Droga se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let. Droga se užívá orálně se spoustou vody. Dávky léčiva a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta..

Obvykle je předepsána 1 tableta léku jednou denně.

Pro dospělé je maximální dávka léčiva 10 mg (2 tablety) denně..

Doba trvání léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, léčivo se doporučuje užívat do 7 dnů, s sennou rýmou od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze léčbu prodloužit až na 6 měsíců.

Pacienti s renální nedostatečností vyžadují úpravu dávky. Proto s clearance kreatininu menší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku 1krát za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku 1krát za 72 hodin. Pacientům se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučuje předepisovat přípravek Aleron.

Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.

Při užívání nadhodnocených dávek léku se u pacientů vyvinula ospalost nebo nadměrné nadýmání, které je nahrazeno ospalostí.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování jsou indikovány výplachy žaludku, příjem enterosorbentu a symptomatická terapie.

Hemodialýza a peritoneální dialýza jsou neúčinné.

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, v ojedinělých případech však byly při používání levocetirizinu zaznamenány následující nežádoucí účinky:

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava, nespavost, ospalost

Z trávicího systému: nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, bolest v epigastrické oblasti, změny v jaterních funkčních testech

Ostatní: tachykardie, rozmazané vidění, krvácení z nosu

U pacientů s přecitlivělostí na levocetirizin se při užívání léku vyvíjí svědění, vyrážka, kopřivka, anafylaxe, Quinckeho edém a dušnost.

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu

Těžké selhání ledvin (clearance kreatininu menší než 10 ml / min);

Nesnášenlivost galaktózy, narušená absorpce glukózy a galaktózy

Děti do 6 let (pro tuto lékovou formu)

Lék je předepsán s opatrností během těhotenství a kojení.

INTERAKCE S DALŠÍMI DROGY A ALKOHOLEM:

Nebyla zjištěna žádná interakce se současným použitím levocetirizinu a léčiv, jejichž metabolismus je spojen se systémem cytochromu P450 (ketokonazol, erytromycin, azithromycin, diazepam), teofylin však při opakovaném použití může mírně snížit clearance levocetirizinu.

Současné podávání léku Aleron se sedativy se nedoporučuje.

Při současném použití levocetirizinu nezvyšuje účinek ethanolu.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI:

Účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

obal: Opadry ® bílý - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Farmakologický účinek:

Aleron obsahuje účinnou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Aleron má antialergický, antipruritický, protizánětlivý a antiexudativní účinek. Kromě toho má lék výrazný antihistaminický účinek. Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a bránit uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk. Levocetirizin má vysokou selektivitu pro H1-histaminové receptory, vykazuje na ně výrazný blokující účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory, ani adrenergní receptory (které mají strukturu podobnou H1-histaminovým receptorům). Je třeba poznamenat, že k dosažení léčebného účinku levocetirizinu je nutné použít polovinu dávky než cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory. Při použití léčiva dochází také ke snížení uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů, inhibici chemotaxe a adhezi eosinofilů a expresi adhezních molekul. Levocetirizin také pomáhá snižovat uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 v závislosti na IgE, navíc lék inhibuje kožní trombocyto-aktivační faktor. Vzhledem k těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírňovat průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rinitidy) a v případě sezónních alergií může být použit jako profylaktický prostředek k prevenci rozvoje alergických reakcí. Účinnost léku byla zaznamenána také u studené kopřivky a ataků bronchiálního astmatu. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin depresivní účinek na centrální nervový systém. Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce.

Formulář vydání:

Potahované tablety.

Podmínky skladování:

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.