Ksizal - návod k použití

  • Kliniky

NÁVOD
o lékařském použití drogy

Registrační číslo ЛСР-001308 / 08-290208

Obchodní značka: Ksizal®

Mezinárodní nechráněné jméno:

Chemický název: dihydrochlorid kyseliny (R) - [2- [4 - [(4-chlorfenyl) fenylmethyl] -1-piperazinyl] ethoxy] octové

Dávková forma:

Složení

1 ml roztoku obsahuje:
účinná látka: levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg;
pomocné látky: octan sodný, kyselina octová, propylenglykol, glycerol 85%, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, čištěná voda.

Popis

Téměř bezbarvý, lehce opalizující roztok.

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód: R06AE08.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika. Levocetirizin, účinná látka Xizalu®, je R-enantiomer cetirizinu, který patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu a blokuje H1-histaminové receptory. Afinita k receptorům H1 v levocetirizinu je dvakrát vyšší než afinita k cetirizinu.

Levocetirizin ovlivňuje histaminem závislé stadium alergických reakcí a také snižuje migraci eosinofilů, snižuje vaskulární permeabilitu a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Levocetirizin zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antiexudativní, antipruritický účinek, prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninový účinek. Prakticky žádný sedativní účinek v terapeutických dávkách.

Farmakokinetika. Farmakokinetické parametry levocetirizinu se liší lineárně a prakticky se neliší od farmakokinetiky cetirizinu. Sání. Po perorálním podání je léčivo rychle a úplně absorbováno z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy neovlivňuje úplnost absorpce, i když její rychlost klesá. U dospělých je po jednorázové dávce léčiva v terapeutické dávce (5 mg) maximální koncentrace (Cmax) v krevní plazmě dosaženo po 0,9 hodinách a je 270 ng / ml, po opakovaném podání v dávce 5 mg / den - 308 ng / ml. Konstantní koncentrace se dosáhne po 2 dnech. Rozdělení. Levocetirizin je z 90% vázán na bílkoviny krevní plazmy. Distribuční objem (Vd) je 0,4 l / kg. Biologická dostupnost dosahuje 100%. Metabolismus. V malém množství (indikace pro použití

  • Léčba příznaků celoroční a sezónní alergické rýmy (včetně perzistentní alergické rinitidy) a alergické konjunktivitidy, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivky;
  • pollinóza (senná rýma);
  • kopřivka, včetně chronické idiopatické kopřivky, Quinckeho edém;
  • Přecitlivělost na levocetirizin nebo deriváty piperazinu, jakož i na další složky léčiva;
  • konečné selhání ledvin (QC Způsob podání a dávka)

Lék se užívá perorálně během jídla nebo na lačný žaludek. K užívání léku byste měli použít lžičku. V případě potřeby může být dávka léčiva zředěna malým množstvím vody bezprostředně před použitím..

Dospělí a děti starší 6 let: Denní dávka je 5 mg (= 20 kapek).

Děti od 2 do b let: 1,25 mg (= 5 kapek) x 2krát denně; denní dávka - 2,5 mg (10 kapek).

Protože se levocetirizin vylučuje z těla ledvinami, měla by být při předepisování léku pacientům se selháním ledvin a starším pacientům upravena dávka v závislosti na hodnotě CC..

CC pro muže lze vypočítat na základě koncentrace kreatininu v séru pomocí následujícího vzorce:

QC (ml / min) =[140 - věk (roky)] x tělesná hmotnost (kg)
Syrovátka 72 x CC (mg / dl)

QC pro ženy lze vypočítat vynásobením výsledné hodnoty faktorem 0,85.

Selhání ledvinQC (ml / min)Dávkovací režim
Norma> 805 mg / den
Snadný50-795 mg / den
Průměrný30-495 mg / den x 1 každé 2 dny
TěžkýVedlejší účinek

Ve velmi vzácných případech se mohou objevit následující nežádoucí účinky.

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, únava, ospalost, agrese, agitace, křeče, astenie, poškození zraku.

Z kardiovaskulárního systému: tachykardie.

Z dýchacího systému: dušnost.

Z trávicí soustavy: sucho v ústech, nevolnost, bolest břicha, průjem.

Z pohybového aparátu: myalgie.

Ze strany metabolismu: zvýšení tělesné hmotnosti.

Na straně laboratorních parametrů: změny v jaterních funkčních testech.

Alergické reakce: svědění, vyrážka, kopřivka, angioedém, anafylaxe.

Předávkovat

Příznaky: ospalost (u dospělých), agitovanost a úzkost následovaná ospalostí (u dětí).

Léčba: ihned po požití léku dovnitř je nutné propláchnout žaludek nebo vyvolat umělé zvracení. Doporučuje se jmenovat aktivní uhlí, symptomatickou a podpůrnou terapii. Neexistuje žádné specifické antidotum. Hemodialýza není účinná.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Studie interakce levocetirizinu s jinými léky nebyla provedena. Při studiu lékové interakce cetirizin racemátu s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem nebyly zjištěny žádné klinicky významné nežádoucí interakce.

Při současném podávání s teofylinem (400 mg / den) klesá celková clearance cetirizinu o 16% (kinetika teofylinu se nemění).
V některých případech se současným užíváním levocetirizinu s alkoholem nebo drogami, které mají potlačující účinek na centrální nervový systém (CNS), je možné zvýšit jejich účinek na centrální nervový systém, ačkoli nebylo prokázáno, že racemát cetirizinu zesiluje účinek alkoholu.

speciální instrukce

Při současném užívání s alkoholem je nutná opatrnost (viz Interakce s jinými léčivými přípravky).

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy. Podle objektivního posouzení schopnosti řídit vozidla a kontrolních mechanismů nebyly při užívání léku v doporučené dávce spolehlivě identifikovány žádné nežádoucí účinky. Přesto je však vhodné během období užívání drog upustit od potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí..

Formulář vydání

Perorální kapky 5 mg / ml.
10,0 ml roztoku v lahvičkách z tmavého skla (typ III, Eur. F.) o jmenovité kapacitě 15 ml, vybaveno kapátkem z polyethylenu s nízkou hustotou, s bílým polypropylenovým šroubovacím uzávěrem s „bezpečným pro děti“.

20,0 ml roztoku v lahvičkách z tmavého skla (typ III, Eur. F.) o jmenovité kapacitě 20 ml, vybavené kapátkem z polyethylenu s nízkou hustotou, s bílým polypropylenovým šroubovacím uzávěrem s „bezpečným pro děti“.

1 láhev spolu s návodem k použití v krabici.

Podmínky skladování

Při teplotě nepřesahující 30 ° C na tmavém místě. Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

3 roky v originálním balení; po prvním otevření lahve - 3 měsíce. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky výdeje z lékáren

YUSB Farshim S.A. Planchy průmyslová oblast, Chemen de Croix Blanche 10, SP-163 0 Bulle, Švýcarsko

Výrobce

YUSB Pharma S.p.A.
Via Pralha 15,
1-10044 Pianezza (Turín),
Itálie

Reprezentativní kancelář v Rusku / organizace přijímající nároky

119048 Moskva, st. Shabolovka, 10, bldg. 2 (BC "CONCORD")

Ksizal - recenze, cena, analogy, forma vydání

Xizal - léky na alergie. Blokují tvorbu histaminu a snižují příznaky nemoci. Nástroj je k dispozici ve formě kapek a tablet, obě formy se musí užívat perorálně. Před použitím přípravku Ksizal se poraďte se svým lékařem a pečlivě si prostudujte návod k použití tablet a kapek..

Podle recenzí je Ksizal účinným lékem, který rychle zmírňuje příznaky alergie.

Popis léku

Ksizal je lék, který zmírňuje příznaky alergie. Týká se léků, které blokují tvorbu histaminu, což pomáhá zmírnit příznaky alergické reakce. Hlavní složkou tablet a roztoku je levocetirizin.

Tato látka má opačný účinek histaminu, to znamená, že snižuje stupeň projevu reakce těla a imunitu vůči alergenu, který se do něj dostal, a tím svědění, zánět, zarudnutí kůže, otoky opadnutí.

Levocetirizin je inovativní sloučenina, která blokuje produkci histaminu. Levocetirizin se vstřebává velmi rychle a má dlouhodobý účinek. Podle výzkumu má tato složka terapeutický účinek po celý den. Ve srovnání s cetirizinem je levocetirizin dvakrát silnější.

Tento účinek léku je způsoben opakovanými studiemi hlavní účinné látky. Švýcarsko vyvíjí tento nástroj. Farmaceutická společnost, která vyvíjí nové léky.

Distribuuje lék Xizal, který byl vyvinut před více než deseti lety. Dnes společnost distribuuje své výrobky ve více než dvaceti pěti zemích a pokračuje ve vývoji. Výrobky mají důvěru a poptávku mezi kupujícími.

Tablety jsou dostupné ve skořápce. Používá se výhradně interně. Balení se prodává v blistrech a obsahuje blistry po 10 nebo 7 tabletách. Kapky Ksizalu se musí užívat perorálně. Produkt je v 10 ml lahvičce.

Kompozice zahrnuje makrogol, oxid křemičitý a další složky. Kapky obsahují vodu, propylenglykol, octan sodný a další látky, které přispívají k rychlé absorpci hlavní složky.

Souprava pro všechny formy uvolnění obsahuje návod k použití.

Indikace pro použití

Lék Xizal se používá k úlevě od příznaků alergií, které mohou být jak sezónní, tak trvalé. Hlavní účinnou látkou je cetirizin, který se používá proti vodnatým očím, nazální kongesce.

Lék se používá k léčbě alergické dermatitidy jak samostatně, tak jako součást komplexní léčby..

Formulář vydání

Tablety

Hlavní složkou tablet je levocetirizin dihydrochlorid. Menší látky zvyšují účinek a podporují lepší vstřebávání.

Denní dávka pro dospělého pacienta - jedna tableta.

Tablety jsou k dispozici v blistrech po sedmi nebo deseti kusech.

Používání tablet s nedostatkem laktázy je zakázáno pro děti do šesti let, protože neexistují žádné údaje o reakci na tělo dítěte..

Kapky

Aktivní složkou kapek je levocetirizin-hydrochlorid.

Roztok kapek je bezbarvý.

Kapky jsou kontraindikovány u dětí mladších dvou let, protože neexistují žádné informace o účinku účinné látky na děti před tímto věkem..

Návod k použití

Obě formuláře musí být použity interně. Tablety se musí polykat a zapít vodou, bez žvýkání nebo rozpouštění. Doporučeno k použití před jídlem nebo po jídle. Denní dávka je jedna tableta denně. Ve formě kapek musíte kapat dvacet kapek do lžičky a, aniž byste cokoli zředili, úplně pít.

Před použitím byste se měli poradit s lékařem a pečlivě si prostudovat pokyny, zejména u lidí s problémy s ledvinami a játry, stejně jako u starších pacientů. Měli byste přísně dodržovat doporučení specialisty a užívat si pilulky nebo kapky podle předepsaného léčebného režimu.

Léčba je nutná, pokud se objeví alergické příznaky, dokud nezmizí.

  • Dospělí a děti starší šesti let, jedna tableta nebo dvacet kapek, jednou denně.
  • Jeden rok až šest dní - deset kapek nebo půl tablety dvakrát denně.
  • Novorozenci mladší než jeden rok - pět kapek jednou denně.

Trvání také závisí na vlastnostech těla pacienta. Přetrvávající alergie mohou vyžadovat neustálé léky. Maximální doba užívání tablet je jeden rok.

Ksizal pro alergie

Ksizal má výrazný antialergický účinek. Hlavní aktivní složka blokuje produkci histaminu působením na histaminové receptory. Ve srovnání s cetirizinem má účinná složka léčiva Ksizal dvakrát účinnější účinek.

Lék brání rozvoji alergické reakce a také odstraňuje aktivitu projevu imunitní odpovědi na vniknutí alergenu do těla.

Nástroj eliminuje svědění, snižuje propustnost stěn krevních cév, zpomaluje aktivitu zdroje alergie.

Jak moc je. O nákladech na lék

Cena léčiva se liší v závislosti na regionu nákupu a na marži prodávajícího, vybrané formě propuštění.

Cena kapek Ksizal začíná od 440 rublů.

Cena tablet Ksizal začíná od 380 rublů.

Lék Ksizal je vydáván v lékárnách na předpis, po domluvě.

Stručný přehled analogů

Ksizal má ve složení analoga, která mají podobný účinek, jedná se o:

Kontraindikace

V případě individuální nesnášenlivosti na hlavní složku, osob s nesnášenlivostí laktózy je zakázáno užívat lék v jakékoli formě..

Měli byste se poradit se svým lékařem pro lidi s onemocněním jater nebo ledvin, starší pacienty. Opatrnost by měla používat těhotné ženy, děti, starší lidé, lidé s poškozením mozku.

Existuje riziko projevů předávkování. Z tohoto důvodu může pacient trpět nespavostí, emotivitou, zvýšenou vzrušivostí, prudkou změnou nálady.

Při užívání jsou pozorovány vedlejší účinky. Nejčastější z nich jsou závratě, bolesti hlavy, zvýšená únava, sucho v ústech, nervozita, přibývání na váze a rychlý srdeční rytmus. Pokud se objeví vedlejší účinky a účinek tablet není pozorován, měli byste přestat užívat lék a konzultovat odborníka.

V průběhu léčby se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje, protože terapeutický účinek je výrazně snížen.

Při současném podávání Ksizalu s jinými léky nebyly u pacientů pozorovány žádné negativní reakce.

Recenze léku

Recenze všech forem uvolňování drogy Ksizal jsou většinou pozitivní, mnozí si všimnou vysoké účinnosti drogy, ale zároveň poměrně vysokých nákladů.

Maxim, 30 let, Baškortostán

Nejstarší syn je alergický na mnoho látek, jejich seznam může trvat dlouho. Použili jsme antialergický lék Ksizal od švýcarských lékárníků. Balení obsahuje 10 tablet po 5 mg, syn 17 let, bere jednu tabletu denně.

Lék zmírňuje alergickou reakci, je zvláště účinný proti svědění. Syn neměl žádné vedlejší účinky. Při užívání léků na alergie se obvykle objevuje reakce ve formě ospalosti, ale syn takovou reakci neměl. Lék podle něj synovi skutečně pomohl. Koupil v lékárně na předpis, dal 340 rublů.

Nadezhda, 34 let, Petrohrad

Ksizal je poměrně drahý lék, ale fungovalo to pro mě. Rychle zmírněné alergické symptomy, zatímco nebyly žádné vedlejší reakce, což je podle mých zkušeností pro alergické pilulky vzácné. Předtím jsem vyzkoušel mnoho jiných antialergických léků, všechny způsobily ospalost. Ksizal byl normálně tolerován. Také se mi líbilo, že účinek trvá dlouho. Účinek užívání jedné tablety trvá asi tři dny. Díky tomu je moje nemoc mnohem snazší.

V případě alergických záchvatů beru jednu pilulku - reakční příznaky se rychle odstraní. Jediná škoda je, že je to trochu drahé.

Polina, 29 let, Moskva

Moje dcera je alergická na ambrózii, měla alergologku. Řekl, že musí být léčen od května do září, zatímco antihistaminika musí být pravidelně měněna. Ksizal jsme koupili na lékařský předpis. Náklady na 14 tablet jsou poměrně vysoké, zaplatil jsem téměř 500 rublů. Vypořádat se s jeho úkolem ne moc, zdálo se, že to pomůže, ale jakmile se vítr zvedl, symptomy zůstaly stejné.

Chci poznamenat, že tento nástroj má hodně analogů, takže nevidím smysl platit dvakrát, je lepší najít levnější analog. Cena bude nižší, ale účinek zůstane stejný. V tomto ohledu jsme konzultovali lékaře. Předepsal další lék s nižší cenou a účinek zůstal stejný. Proto tyto tablety nedoporučuji..

Ksizal

Latinský název: Xyzal

ATX kód: R06AE09

Účinná látka: Levocetirizin (Levocetirizine)

Výrobce: YUSB PHARMA S.A. (Belgie), UCB Pharma, S.p.A. (Itálie), FARCHIM, S.A. (Švýcarsko)

Popis po lhůtě splatnosti: 6. 6. 17

Cena v online lékárnách:

Ksizal - antialergikum, blokátor histaminových H1 receptorů.

Účinná látka

Uvolněte formu a složení

K dispozici ve formě tablet a kapek pro orální podání. Tablety se prodávají v lepenkové krabičce po 7, 10, 14 nebo 20 ks. Kapky se prodávají v lahvích po 5, 10 a 20 ml

Tablety1 karta.
Levocetirizin dihydrochlorid5 mg
Pomocné látky: MCC, monohydrát laktózy, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý.
Složení pláště: Opadry Y-1-7000 (hypromelóza (E464), oxid titaničitý (E171), makrogol 400).
Kapky1 ml
Levocetirizin dihydrochlorid5 mg
Pomocné látky: octan sodný, kyselina octová, propylenglykol, glycerol 85%, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, čištěná voda.

Indikace pro použití

  • Alergická konjunktivitida (svědění, kýchání, vodnaté oči).
  • Senná rýma (senná rýma).
  • Chronická kopřivka.
  • Alergická dermatóza doprovázená vyrážkami a svěděním.
  • Quinckeho edém.
  • Rhinorrhea.
  • Alergická rýma (sezónní nebo trvalá).
  • Hyperémie.

Kontraindikace

  • Individuální nesnášenlivost levocetirizinu.
  • chronické selhání ledvin,
  • nedostatek laktózy,
  • nedostatečná absorpce glukózy-galaktózy.

Návod k použití Ksizal (způsob a dávkování)

Užívejte perorálně na lačný žaludek nebo s jídlem. Tablety se užívají bez žvýkání, s trochou vody..

Kapky se užívají s lžičkou. V případě potřeby lze dávku před použitím naředit malým množstvím vody..

  • Děti nad 6 let a dospělí: denní dávka 5 mg (1 tableta nebo 20 kapek).
  • Děti od 2 do 6 let: 1,25 mg (5 kapek) 2krát denně. Maximální denní dávka je 2,5 mg (10 kapek).

Vzhledem k tomu, že levocetirizin je vylučován ledvinami, je-li Ksizal předepsán starším lidem a pacientům s renální nedostatečností, měla by být dávka upravena v závislosti na hodnotě CC..

Délka léčby závisí na indikaci. Průměrně to je 1-6 týdnů. U chronických onemocnění lze délku terapie prodloužit až na 18 měsíců.

Vedlejší efekty

Užívání léku může způsobit následující nežádoucí účinky:

  • průjem,
  • nevolnost,
  • suchá ústa,
  • epigastrická bolest,
  • zvýšené hladiny jaterních enzymů,
  • hepatitida,
  • angioedém,
  • ve vzácných případech anafylaktický šok.

Předávkovat

V případě předávkování nebo nesprávného použití léčiva ve formě tablet a kapek může dojít k následujícímu:

  • bolesti hlavy,
  • Deprese,
  • ospalost,
  • únava,
  • snížená ostrost zraku,
  • agresivita,
  • křeče.

Analogy

Analogy podle ATX kódu: Alerset-L, Allerway, Zodak, Levocetirizine, Suprastinex.

Nedělejte rozhodnutí o změně léku sami, poraďte se se svým lékařem.

farmaceutický účinek

Vzhledem k aktivitě levocetirizinu je Ksizal považován za antihistaminikum, které zabraňuje alergickým reakcím různého původu a usnadňuje jejich vznik..

Levocetirizin blokuje histaminové receptory alergické reakce, snižuje zánět buněk a permeabilitu cévní stěny a zpožďuje uvolňování cytokinů a zánětlivých mediátorů. Levocetirizin má také antipruritické a antiexudativní účinky. V terapii nemá účinná látka prakticky žádný sedativní účinek a neovlivňuje ani cholinergní a serotoninové receptory. Po užití léku se levocetirizin téměř vstřebává ve střevě. Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě se dosáhne jednu hodinu po požití.

speciální instrukce

Při současném užívání léku a pití alkoholu by měl být pacient opatrný.

Během léčebného období je vhodné zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Během těhotenství a kojení

Neměl by být podáván během těhotenství.

Pokud je nutné lék užívat během kojení, mělo by být kojení v době podávání přerušeno.

V dětství

Kontraindikováno u dětí do 6 let (pro tablety) nebo do 2 let (pro kapky).

Ve stáří

Protože se levocetirizin vylučuje ledvinami, měla by být při předepisování léku starším pacientům upravena dávka v závislosti na hodnotě CC..

Se zhoršenou funkcí ledvin

Kontraindikováno v konečném stádiu onemocnění ledvin.

U pacientů s chronickým selháním ledvin s CC 49-30 ml / min se dávka snižuje dvakrát (1 tabulka každý druhý den), u CC 29-10 ml / min se dávka snižuje 3x (1 tabulka 1 každé 3 dny) ).

Pro porušení funkce jater

Pacienti se zhoršenou funkcí jater nevyžadují úpravu dávky.

Lékové interakce

Studie interakce levocetirizinu s jinými léky nebyla provedena.

Podmínky výdeje z lékáren

Výdej na lékařský předpis.

Podmínky a období skladování

Tablety by měly být skladovány mimo dosah dětí na suchém místě při teplotě nepřesahující +25 ° C. Skladovatelnost - 4 roky.

Orální kapky by měly být skladovány mimo dosah dětí, chráněny před světlem při teplotě nepřesahující +30 ° C. Skladovatelnost je 3 roky. Po otevření lahve - 3 měsíce.

Cena v lékárnách

Ksizal cena za 1 balíček od 316 rublů.

Popis zveřejněný na této stránce je zjednodušenou verzí oficiální verze anotace drogy. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nepředstavují návod pro samoléčení. Před použitím léčivého přípravku se musíte poradit s odborníkem a přečíst si pokyny schválené výrobcem.

Ksizal

Ceny v online lékárnách:

Ksizal je antialergické léčivo patřící do skupiny antihistaminik H1.

Uvolněte formu a složení

Ksizal je k dispozici ve formě:

  • Tablety oválného tvaru potažené bílou vrstvou, z nichž každá obsahuje 5 mg účinné látky - levocetirizin dihydrochlorid, zbývající složky jsou: stearát hořečnatý, monohydrát laktózy, MCC, koloidní oxid křemičitý. Obal obsahuje makrogol 400, oxid titaničitý, hypromelózu. Ksizal se prodává v 7 nebo 10 tabletách, obsažených v buněčných baleních, zabalených v lepenkových krabičkách po 1 nebo 2 kusech;
  • Kapky určené k perorálnímu podání, které jsou bezbarvé roztoky, z nichž 1 ml obsahuje 5 mg účinné látky - levocetirizin dihydrochlorid a pomocné složky ve formě: propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, propylenglykol, kyselina octová, octan sodný, glycerol 85%, methylparahydroxybenzoát... Ksizal se prodává v kapátkové lahvičce s dávkou 10 nebo 20 ml v krabici.

Indikace pro použití Ksizalu

Podle pokynů je přípravek Ksizal předepsán k léčbě následujících alergických lézí a stavů:

  • Pollinóza (senná rýma);
  • Sezónní a trvalá alergická rýma a zánět spojivek, projevující se kýcháním, svěděním, slzením, hyperémií spojivky, nosní kongescí, rýmou;
  • Quinckeho edém;
  • Kopřivka (včetně chronické idiopatické formy);
  • Projevuje se vyrážkami a svěděním alergických dermatóz.

Kontraindikace

Použití přípravku Ksizal je podle pokynů kontraindikováno v:

  • Těžké selhání ledvin;
  • Přecitlivělost na levocetirizin, jiné složky léčiva nebo deriváty piperazinu;
  • Těhotenství kvůli nedostatku údajů o bezpečnosti používání přípravku Xizal během tohoto období;
  • Kojení (průnik léčiva do mateřského mléka byl prokázán);
  • Děti do 6 let pro tabletovou formu Ksizalu a do 2 let - léčba kapkami;
  • Nesnášenlivost laktózy nebo galaktosémie (pro tablety).

V případě chronického selhání ledvin a při předepisování přípravku Ksizal starším pacientům se doporučuje používat lék s maximální opatrností..

Dávkování a podávání Ksizalu

Léky by se měly užívat orálně, současně s jídlem nebo na lačný žaludek, bez drcení nebo žvýkání, vodou. Při použití kapek se doporučuje použít lžičku, před jejím použitím je možné přípravek zředit malým množstvím vody. Podle pokynů pro Ksizal jsou dětem starším 6 let a dospělým předepsány 5 mg léku denně, což odpovídá 1 tabletě nebo 20 kapkám. Děti ve věku 2-6 let se doporučují 5 kapek dvakrát denně (2,5 mg - 10 kapek denně).

Délka léčby závisí na onemocnění: u senné rýmy se doporučuje užívat Ksizal od 1 do 6 týdnů, při léčbě chronických lézí mohou být tablety předepisovány v průběhu až šesti měsíců, kapky - až 18 měsíců. U starších pacientů a pacientů trpících patologií ledvin je nutná úprava dávky v závislosti na množství clearance kreatininu (lék lze předepisovat jednou za 1-3 dny).

Nežádoucí účinky Ksizalu

Podle hodnocení pacientů byl při používání přípravku Ksizal někdy zaznamenán výskyt únavy, bolesti břicha, ospalosti, bolesti hlavy, sucho v ústech, astenie. Ve vzácných případech se může objevit: zhoršení zraku, přibývání na váze, průjem, nevolnost, hepatitida, myalgie, dušnost, tachykardie, agitovanost, agrese, halucinace, deprese, záchvaty, změny v jaterních funkčních testech. Také použití tablet a kapek Ksizalu může vyvolat alergické reakce ve formě svědění, kopřivky, vyrážky, anafylaxe, angioedému..

Předávkování Ksizalem se u dospělých projevuje ospalostí a u dětí - vzrušením a úzkostí, přeměnou na ospalost. V tomto stavu je předepsán výplach žaludku, pak udržovací terapie, použití hemodialýzy není účinné, neexistuje specifické antidotum.

speciální instrukce

Při používání Ksizalu se nedoporučuje provádět potenciálně nebezpečnou práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlé psychomotorické reakce.

Neměli byste užívat lék současně s alkoholickými nápoji a léky, které potlačují činnost centrálního nervového systému, protože existuje riziko zvýšení jejich negativních účinků.

Ksizalovy analogy

Analogy Ksizalu, které mají stejnou účinnou látku jako toto léčivo, jsou Glenzet, Levocetirizin-Teva, Suprastinex, Tsesera, Elset, Zenaro.

Léky blízké Ksizalu z hlediska mechanismu účinku zahrnují: Cetirizin Hexal, Zyrtec, Alerza, Zetrinal, Letizen, Zodak, Cetirinax, Parlazin, Zinset, Tsetrin,

Podmínky skladování

Xizal by měl být skladován při teplotě do 25 ° C, mimo zdroje světla. Skladovatelnost je 3 roky. Lék vyrobený ve formě kapek je použitelný ne déle než 3 měsíce po otevření láhve.

KSIZAL

  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými léčivými přípravky
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování
  • Formulář vydání
  • Složení

Ksizal je původní antihistaminikum od UCB.
Ksizal je lék s výrazným antihistaminikem a antialergickým účinkem. Aktivní složkou léčiva Xizal - levocetirizinu je R-enantiomer cetirizinu. Levocetirizin kompetitivně blokuje H1-histaminové receptory a farmakologická aktivita levocetirizinu je téměř dvakrát vyšší než aktivita cetirizinu.
Ksizal ovlivňuje histamin-dependentní fázi alergické reakce. Levocetirizin navíc vede ke snížení migrace eosinofilů a ke snížení propustnosti cévní stěny. Ksizal také mírně zpomaluje uvolňování cytokinů a zánětlivých mediátorů.
Lék má antipruritický a antiexudativní účinek, usnadňuje průběh a zabraňuje rozvoji alergických reakcí. Levocetirizin prakticky neovlivňuje cholinergní a serotoninové receptory, nemá významný sedativní účinek.
Po perorálním podání se levocetirizin dobře vstřebává ve střevním traktu. Užívání léku současně s příjmem potravy nevede ke změně biologické dostupnosti a rychlosti absorpce levocetirizinu. Maximální plazmatické koncentrace účinné látky je dosaženo do 1 hodiny po požití. Rovnovážné plazmatické koncentrace jsou dosaženy druhý den léčby levocetirizinem.
Stupeň spojení levocetirizinu s plazmatickými proteiny dosahuje 90%, orální biologická dostupnost je 100%. V těle je mírně metabolizován. Vylučuje se hlavně ledvinami tubulární sekrecí a glomerulární filtrací. Asi 13% levocetirizinu je vylučováno střevy. Poločas se liší od 6 do 10 hodin v závislosti na individuálních charakteristikách pacienta. U dětí je poločas levocetirizinu zkrácen.
U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin dochází k prodloužení poločasu. Během hemodialýzy se levocetirizin prakticky nevylučuje (během 4hodinové hemodialýzy se vylučuje maximálně 10% levocetirizinu)..
Účinná látka léčiva Ksizal přechází do mateřského mléka.

Indikace pro použití

Ksizal je určen pro symptomatickou terapii u pacientů s celoroční a sezónní alergickou konjunktivitidou a rinitidou doprovázenou kýcháním, otokem nosní sliznice, slzení, rýmou a hyperémií nosní sliznice a spojivky..
Přípravek Ksizal je také předepisován pacientům trpícím sennou rýmou, chronickou idiopatickou kopřivkou, angioedémem a alergickými dermatózami, které jsou doprovázeny vyrážkou a svěděním..

Způsob aplikace

Potahované tablety, Ksizal:
Lék je určen pro orální podávání. Nedoporučuje se rozdrtit nebo žvýkat tabletu. Ksizal se užívá bez ohledu na příjem potravy, tableta by se měla užívat s malým množstvím pitné vody. Délka léčby a dávka levocetirizinu stanoví ošetřující lékař.
Dospělým a dětem starším 6 let se obvykle předepisuje 1 tableta Ksizalu denně..
Pro děti do 6 let se doporučuje předepsat lék ve formě očních kapek.
Pacienti se sníženou funkcí ledvin by měli upravit dávku levocetirizinu:
S clearance kreatininu od 30 do 50 ml / min je zpravidla 1 tableta přípravku Ksizal předepsána 1krát za 48 hodin.
S clearance kreatininu od 10 do 30 ml / min se zpravidla 1 tableta přípravku Ksizal předepisuje jednou za 72 hodin..
Pokud je clearance kreatininu nižší než 10 ml / min (pacienti na hemodialýze), levocetirizin se nepoužívá.
Při normální renální funkci u starších pacientů a pacientů se zhoršenou funkcí jater není třeba dávku levocetirizinu upravovat..
Délka léčby je 1 týden až 6 měsíců, v závislosti na povaze onemocnění. V některých případech je kurz prodloužen až na 12 měsíců pod lékařským dohledem.

Ksizal orální kapky:
Lék se užívá perorálně, bez ohledu na příjem potravy. V případě potřeby nařeďte požadovaný počet kapek malým množstvím pitné vody (ne více než 10 ml). Dobu přijetí a dávku léku Ksizal určuje lékař.
Dospělým a dětem starším 6 let je obvykle předepsáno 20 kapek Ksizalu denně. Doporučuje se užívat denní dávku v 1 dávce..
Děti od 2 do 6 let jsou zpravidla předepisovány 5 kapek drogy Ksizal dvakrát denně.
Maximální doporučená denní dávka levocetirizinu pro dospělé a děti starší 6 let je 5 mg..
Maximální doporučená denní dávka levocetirizinu pro děti od 2 do 6 let je 2,5 mg.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin by měla být dávka levocetirizinu upravena s ohledem na parametry clearance kreatininu:
Pacientům s clearance kreatininu od 30 do 50 ml / min je obvykle předepsáno 20 kapek Ksizalu jednou za 48 hodin.
Pacientům s clearance kreatininu 10 až 30 ml / min je obvykle předepsáno 20 kapek Ksizalu jednou každých 72 hodin.
Levocetirizin není předepsán pacientům na hemodialýze.
Starší pacienti a pacienti s poškozenou funkcí jater s normální funkcí ledvin nevyžadují úpravu dávky levocetirizinu.
Trvání léčby je obvykle 1 týden až 6 měsíců. V některých případech může být léčba pod pečlivým dohledem lékaře prodloužena na 18 měsíců..

Vedlejší efekty

Ksizal je pacienty obecně dobře snášen. Během období léčby levocetirizinem došlo u některých pacientů k rozvoji těchto nežádoucích účinků:
Ze smyslů a centrálního nervového systému: snížená zraková ostrost, ospalost, únava, bolest hlavy, agrese, astenie, depresivní stavy. V ojedinělých případech je možný rozvoj halucinací a záchvatů..
Z gastrointestinálního traktu a hepatobiliárního systému: nepohodlí a bolest v epigastrické oblasti, suchost ústní sliznice, nauzea, průjem, hepatitida, zvýšené hladiny jaterních enzymů. V ojedinělých případech došlo ke změně tělesné hmotnosti.
Alergické reakce: kopřivka, svědění a vyrážka, anafylaktický šok, angioedém.
Ostatní: bušení srdce, dušnost, dušnost, bolest svalů.

Kontraindikace

Přípravek Ksizal není předepisován pacientům s individuální přecitlivělostí na deriváty levocetirizinu a piperazinu.
Potahované tablety, Ksizal se nedoporučují u pacientů s glukózo-galaktosovým malabsorpčním syndromem, galaktosémií a nedostatkem laktázy..
Levocetirizin by neměl být podáván pacientům se závažným poškozením ledvin (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min).
Lék Ksizal se nedoporučuje předepisovat během těhotenství a kojení..
Potahované tablety se nepoužívají u dětí mladších 6 let.
Perorální kapky se nepoužívají k léčbě dětí mladších 2 let..
Při předepisování levocetirizinu pacientům se zhoršenou funkcí ledvin, chronickému alkoholismu a starším pacientům se doporučuje opatrnost.
Pacienti, kteří řídí vozidlo nebo obsluhují potenciálně nebezpečné stroje, by měli být během léčby levocetirizinem zvláště opatrní.

Těhotenství

Ksizal se nepoužívá k léčbě žen během těhotenství, protože chybí spolehlivé údaje o účinku levocetirizinu na plod a průběh těhotenství..
Během kojení je možné jmenovat lék Ksizal až po rozhodnutí o zrušení kojení, protože levocetirizin přechází do mateřského mléka.

Interakce s jinými léčivými přípravky

V kombinaci s theofylinem může dojít k určitému prodloužení poločasu levocetirizinu.
Kombinované použití levocetirizinu s ethylalkoholem a léky, které tlumí centrální nervový systém, se nedoporučuje.

Předávkovat

Užívání vysokých dávek levocetirizinu může způsobit nepřiměřenou úzkost, rozrušení nebo ospalost. Kromě toho je možné zvýšit závažnost nežádoucích účinků..
Neexistuje žádné specifické antidotum. Při užívání vysokých dávek Ksizalu byste měli okamžitě opláchnout žaludek a předepsat enterosorbenty. V případě potřeby proveďte terapii zaměřenou na odstranění příznaků intoxikace.
Hemodialýza v případě předávkování levocetirizinem je neúčinná.

Podmínky skladování

Ksizal perorální kapky by měly být skladovány nejpozději 2 roky po výrobě.
Potahované tablety, Ksizal by měly být skladovány nejpozději 3 roky po výrobě.
Bez ohledu na formu uvolňování je léčivo uloženo v místnostech s teplotou nepřesahující 25 stupňů Celsia.
Perorální kapky by měly být skladovány nejpozději 3 měsíce po prvním otevření lahvičky..

Formulář vydání

Potahované tablety, Ksizal, 7 nebo 10 kusů, balené v blistrech, 1 nebo 2 blistry v krabičce.
Perorální kapky Ksizal, 10 ml v lahvičkách z tmavého skla s kapátkem, 1 lahvička je uzavřena v krabici.

Složení

1 potahovaná tableta Ksizalu obsahuje: Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg. Další složky včetně monohydrátu laktózy.
1 ml kapek pro perorální podání Ksizalu obsahuje: Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg. Další přísady.
V 1 ml léku Ksizal - 20 kapek.

Ksizal (tablety): návod k použití

Léková forma

Potahované tablety, 5 mg

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka - levocetirizin dihydrochlorid 5 mg,

pomocné látky: mikrokrystalická celulóza,

monohydrát laktózy, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý,

složení skořápky: hypromelóza (E464), oxid titaničitý (E171), makrogol 400.

Popis

Oválné tablety, bílé nebo šedobílé, potahované, na jedné straně označené „Y“.

Farmakoterapeutická skupina

Systémové antihistaminika, deriváty piperazinu.

ATX kód R06AE09

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetické parametry levocetirizinu se liší lineárně a prakticky se neliší od farmakokinetiky cetirizinu.

Po perorálním podání je léčivo rychle a úplně absorbováno z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy neovlivňuje úplnost absorpce, i když její rychlost klesá. U dospělých je po jednorázové dávce léčiva v terapeutické dávce (5 mg) maximální koncentrace (Cmax) v krevní plazmě dosaženo po 0,9 hodinách a je 270 ng / ml, po opakovaném podání v dávce 5 mg / den - 308 ng / ml. Konstantní koncentrace se dosáhne po 2 dnech.

Levocetirizin je z 90% vázán na bílkoviny krevní plazmy. Distribuční objem (Vd) je 0,4 l / kg. Biologická dostupnost dosahuje 100%.

V malém množství (

Indikace pro použití

- symptomatická léčba alergické rýmy (včetně přetrvávající alergické rýmy) a kopřivky

Způsob podání a dávkování

Užívá se perorálně s jídlem nebo na lačný žaludek, s trochou vody bez žvýkání.

Děti ve věku 6 až 12 let

Doporučená denní dávka je 5 mg (1 potahovaná tableta).

Dospívající ve věku 12 let a starší a dospělí

Doporučená denní dávka je 5 mg (1 potahovaná tableta).

Úprava dávky se doporučuje u starších pacientů se středně těžkou až těžkou poruchou funkce ledvin (viz „Dospělí pacienti s poškozením ledvin“ níže).

Dospělí pacienti s poškozením ledvin

Intervaly dávkování by měly být individualizovány podle funkce ledvin. Viz následující tabulka a upravte dávku, jak je uvedeno níže. K použití této dávkovací tabulky je nutný odhad clearance kreatininu (CC) pacienta v ml / min. CC (ml / min) lze odhadnout pomocí sérového kreatininu (mg / dl), stanoveného podle následujícího vzorce:

CC = [140 - věk (roky)] x hmotnost (kg) (x 0,85 pro ženy)

72 x sérový kreatinin (mg / dl)

Děti se selháním ledvin

Dávka by měla být upravována individuálně s ohledem na renální clearance pacienta a jeho tělesnou hmotnost.

Pacienti s poškozením jater

U pacientů se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky. U pacientů s poškozením jater a ledvin se doporučuje úprava dávky (viz výše „Dospělí pacienti s poškozením ledvin“).

Během expozice alergenům může být pacientovi nabídnuta kontinuální alergická rýma (symptomy 4 dny / týden a déle než 4 týdny). Existují klinické zkušenosti s 5 mg levocetirizinu ve formě potahovaných tablet s dobou léčby 6 měsíců. U chronické kopřivky a chronické alergické rýmy existují klinické zkušenosti s používáním racemátu až do jednoho roku.

Vedlejší efekty

U dětí ve věku 6-12 let

- bolest hlavy, ospalost

U dospívajících od 12 let a dospělých

- bolest hlavy, ospalost, sucho v ústech, únava

- přecitlivělost, včetně anafylaxe, angioedému, vyrážky, svědění, kopřivky

- zvýšená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení

- agrese, agitace, halucinace, deprese, nespavost, sebevražedné myšlenky, křeče, parestézie, závratě, mdloby, třes, dysgesie, rozmazané vidění, rozmazané vidění

- dysurie, retence moči

- přírůstek na váze, dysfunkce jater

Kontraindikace

- přecitlivělost na jakoukoli složku léčiva nebo derivátů piperazinu

- závažné chronické selhání ledvin (clearance kreatininu méně než 10 ml / min)

- děti do 6 let

- těhotenství a kojení

Lékové interakce

Nebyly provedeny žádné studie interakce s levocetirizinem (včetně studií s induktory CYP3A4); Studie sloučenin cetirizinu s racemátem neprokázaly žádné klinicky významné nežádoucí interakce (s antipyrinem, pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem). Ve studii s několika dávkami teofylinu (400 mg jednou denně) bylo pozorováno mírné snížení clearance cetirizinu (16%), zatímco umístění teofylinu se při současném použití cetirizinu nezměnilo. Ve vícedávkové studii ritonaviru (600 mg dvakrát denně) a cetirizinu (10 mg denně) byla expozice cetirizinu zvýšena asi o 40% a umístění ritonaviru bylo mírně změněno (-11%), což dále doprovázelo absorpci cetirizinu.

Rychlost absorpce levocetirizinu neklesá s příjmem potravy, i když rychlost absorpce klesá.

U citlivých pacientů může mít současné užívání cetirizinu nebo levocetirizinu a alkoholu nebo jiných látek snižujících CNS účinek na centrální nervový systém, ačkoli se ukázalo, že racemát cetirizinu nezvyšuje účinky alkoholu.

speciální instrukce

Pacienti s chronickým selháním ledvin a starší pacienti se středně těžkým až těžkým selháním ledvin

Vyžaduje se úprava dávkovacího režimu (viz Dávkování a způsob podání „Dospělí pacienti se selháním ledvin“)..

Pacienti s predispozičními faktory retence moči by měli být užíváni s velkou opatrností (např. Akordové léze míchy, hyperplazie prostaty), protože levocetirizin může zvyšovat riziko retence moči.

Vzhledem k přítomnosti laktózy, u pacientů se vzácnými dědičnými problémy s galaktózovou intolerancí, Lappovou laktázou nebo nedostatkem glukózy-galaktózy, by malabsorpce užívat tablety.

Vlastnosti účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné mechanismy

Objektivní posouzení schopnosti řídit vozidlo a práce s mechanismy spolehlivě neodhalilo žádné nežádoucí účinky, když byla předepsána doporučená dávka 5 mg, je však vhodné zdržet se potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Předávkovat

Příznaky: mohou být doprovázeny příznaky intoxikace ve formě ospalosti, u dětí může být předávkování lékem doprovázeno úzkostí a zvýšenou podrážděností.

Léčba: pokud se objeví příznaky předávkování (zejména u dětí), je třeba léčbu přerušit, výplach žaludku, příjem aktivního uhlí, nutnost symptomatické terapie. Neexistuje žádné specifické antidotum. Hemodialýza není účinná.

Uvolňovací forma a balení

Na 10 tabletách v blistrovém balení vyrobené z polyvinylchloridové fólie a potisku hliníkové fólie. 1 obrysový balíček, spolu s návodem k použití ve státním a ruském jazyce, se vloží do kartonové krabice.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 30 ° С.

Udržujte mimo dosah dětí!

Doba skladování

Neužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti!

Ksizal

Pozornost! Tento lék může mít zvláště nežádoucí interakci s alkoholem! Více informací.

Indikace pro použití

Symptomatická léčba celoroční a sezónní alergické rýmy a konjunktivitidy (svědění, kýchání, rinorea, slzení, spojivková hypermie); senná rýma (senná rýma); kopřivka, vč. chronická idiopatická kopřivka; Quinckeho edém; alergické dermatózy, doprovázené svěděním a vyrážkami.

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Léková forma

Potahované tablety, kapky pro perorální podání

Kontraindikace

Přecitlivělost (včetně derivátů piperazinu), závažné chronické selhání ledvin (CC méně než 10 ml / min), těhotenství, kojení, děti (do 6 let).

Jak používat: dávkování a průběh léčby

Uvnitř, během jídla nebo na lačný žaludek, s trochou vody, bez žvýkání.

Doporučená dávka pro dospělé a děti starší 6 let, starší pacienti (s normální funkcí ledvin) je 5 mg (1 tableta).

Průběh léčby polynózou - 1-6 týdnů, u chronických onemocnění (trvalá rýma, atopická dermatitida) - až 18 měsíců.

farmaceutický účinek

Enantiomer cetirizinu; konkurenční histaminový antagonista; blokuje H1-histaminové receptory, jejichž afinita je dvakrát vyšší než afinita k cetirizinu. Ovlivňuje stadium alergických reakcí závislé na histaminu; snižuje migraci eosinofilů, snižuje vaskulární permeabilitu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má anti-exsudativní, antipruritický účinek; prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky. V terapeutických dávkách nemá prakticky sedativní účinek.

Akce začíná 12 minut po podání jedné dávky u 50% pacientů, po 1 hodině - u 95% a trvá 24 hodin.

Vedlejší efekty

Bolest hlavy, ospalost, suchost ústní sliznice, únava, zřídka migréna, závratě, dyspepsie, alergické reakce (angioedém, vyrážka, kopřivka, svědění).

speciální instrukce

Během období léčby je nutné zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí, jakož i používání etanolu..

Interakce

Theofylin (400 mg / den) snižuje celkovou clearanci léčiva o 16%, zatímco kinetika teofylinu se nemění.

Společné podávání s makrolidy nebo ketokonazolem nezpůsobilo významné změny v EKG.

Otázky, odpovědi, recenze na drogu Ksizal


Poskytnuté informace jsou určeny zdravotnickým a farmaceutickým odborníkům. Nejpřesnější informace o léčivu jsou obsaženy v pokynech dodaných s obalem od výrobce. Žádné informace zveřejněné na této nebo jakékoli jiné stránce našeho webu nemohou posloužit jako náhrada za osobní odvolání specialisty.