Jaký je rozdíl mezi Loratadinem a Suprastinem??

  • Analýzy

Moderní reklama a virtuální prostor nabízejí různé léky pro léčbu alergií: Cetrin, Tavegil, Diazolin, Claritin, Loratadin, Suprastin, atd. Pojďme porovnat, které Loratadin nebo Suprastin jsou lepší a lze je vzít dohromady. Jejich farmakologické vlastnosti se liší rychlostí nástupu a intenzitou terapeutického účinku, vedlejšími účinky doprovázejícími léčbu..

Informace o lécích

Chcete-li porovnat Loratadin a Suprastin, zvažte kontingenční tabulku na základě návodu k použití.

Parametry

Loratadin

Suprastin

Farmakologická skupina

Antialergická léčiva 2. generace

Antihistaminika 1. generace

Uvolněte formuláře

Sirup, suspenze, tablety

Tablety, injekční roztok

farmaceutický účinek

Antialergické, antipruritické, antiexudativní.

Odstraňuje svědění, výtok z nosu, vodnaté oči, svědění v nose, otoky sliznic, pokožku obličeje, kýchání, zarudnutí kůže

Antialergický, antiemetický, mírný antispasmodikum.

Odstraňuje svědění, vyrážky, otoky tkání, zarudnutí

Míra efektů

od 30 minut do 1 hodiny

od 30 minut do 1 hodiny

Trvání akce

Indikace pro použití

Alergická rýma a zánět spojivek, senná rýma; Alergie na potraviny a drogy; kousnutí hmyzem, alergická kožní onemocnění (kopřivka, chronický ekzém, kontaktní a atopická dermatitida, angioedém; bronchiální astma)

Alergie na potraviny a léky, konjunktivitida, kožní projevy alergií (dermatitida, svědění, kopřivka, ekzém),

Kontraindikace pro použití

Děti do 2 let.

S opatrností - těhotenství, kojení, těžké patologie jater a ledvin

Akutní atak bronchiálního astmatu,

těhotenství, kojení, děti do 3 let (tablety),

S opatrností - kardiovaskulární onemocnění, hyperplazie prostaty, zhoršená funkce jater a / nebo ledvin, retence moči, glaukom, stáří

Nejčastější vedlejší účinky

Dyspeptické příznaky (nevolnost, zvracení, bolest břicha)

Ospalost, závratě, zvýšená únava, bolesti hlavy, bolesti břicha a bolesti, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, poruchy stolice

Lékové interakce

Erythromycin Ketoconazol, cimetidin, zvyšují účinek Loratadinu, což snižuje absorpci erytromycinu.

Nezesiluje účinky alkoholu

Posiluje působení léků, které ovlivňují svaly, nervový systém,

anticholinergika, m-anticholinergika, opioidní analgetika

Způsob aplikace

1 tableta jednou denně u pacientů se zhoršenou funkcí jater - každý druhý den.

Dítě do 12 let - 5 ml sirupu.

Je možné trvat až rok (u chronických onemocnění)

Průběh léčby závisí na symptomech patologie.

Analogy léčiv

Claritin, Claridol, Lomilan, Clarisens, Lorahexal atd..

Cena

Tablety - od 30 rublů,

sirup - ze 100 rublů

Asi 150 rublů

Porovnání Loratadinu se Suprastinem

Rozdíly Loratadin od Suprastin:

  • Dobře tolerováno;
  • Neexistuje žádný hypnotický a sedativní účinek;
  • Neruší koncentraci pozornosti;
  • Díky dětským lékovým formám (sirup a suspenze) je Loratadin vhodný pro použití u dětí;
  • Povoleno pro děti od 2 let;
  • Cenově dostupné;
  • Účinné při léčbě alergických symptomů z nosohltanu, očí;
  • Kompatibilní s většinou léků;
  • Pohodlné užívat (pít jednou denně);
  • Minimální kontraindikace.

Nevýhodou je nedostatek injekční formy.

Důstojnost Suprastina je:

  • Přítomnost roztoků pro injekce, které umožňují jeho použití pro urgentní péči v těžkých formách alergické reakce (anafylaktický šok, angioedém);
  • Silný účinek na kožní alergie.

Podstatné nevýhody Suprastinu:

  • Velké množství vedlejších účinků;
  • Nedostatek lékové formy pro děti;
  • Nevhodný režim příjmu;
  • Zvyšuje účinek mnoha drog.

Kompatibilita se Suprastinem a Loratadinem

Obě léky mají antialergický účinek, takže není třeba brát Suprastin a Loratadin společně. V případě potřeby se jeden lék nahradí jiným. Obvykle je předepsáno pít po přípravku Suprastin Loratadin kvůli výrazným vedlejším účinkům během léčby přípravkem Suprastin.

Závěr

Srovnání Loratadinu a Suprastinu ukázalo, že Loratadin je nejlepším lékem pro rychlou léčbu alergických symptomů. Na rozdíl od léků 1. generace nemá velký účinek na celé tělo, díky čemuž je dobře snášen a jeho používání je bezpečnější, a to i pro děti.

Prameny:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371&t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Rozdíl mezi Suprastinem a Loratadinem

Aby nedocházelo k podráždění kůže a sliznic, konjunktivitidě, bronchospasmu, doporučuje se užívat antihistaminika - Suprastin nebo Loratadin..

Podobnosti složení

Léky Loratadin a Suprastin se používají k blokování uvolňování histaminu, hormonu, který zprostředkovává alergickou reakci. Zřídka způsobit vedlejší účinky (ve 2% případů), zastavit výskyt negativních příznaků, jsou k dispozici v několika formách.

Loratadin - v tabletách 2 typů, pevný a šumivý, pro rychlou absorpci a v sirupu, a Suprastin - v tabletách a v roztoku pro intravenózní a intramuskulární podání.

Struktura přípravků je odlišná. Suprastin - ze skupiny 1 generace antihistaminů, obsahuje chloropyramin. Loratadin patří do druhé generace antialergických látek ve složení účinné látky stejného jména. Údaje o jmenování jsou však téměř stejné:

  • svědění, zarudnutí a podráždění kůže a sliznic;
  • vyrážka alergické povahy a projevy dermatitidy;
  • otok;
  • slzení;
  • alergická rýma.

Je však třeba si uvědomit, že volba by měla být provedena na základě klinického obrazu a důvodu, který způsobil zvýšenou produkci histaminu. Tabletová forma je povolena pro děti od 3 let.

Rozdíly

Jedním z rozdílů mezi antialergiky je jejich farmakologický účinek. Suprastin zmírňuje negativní příznaky rychleji. Tablety začnou „pracovat“ za 15-30 minut po užití roztoku - za 10-15. U dětí jsou metabolické procesy rychlejší, u dospělých se zpomalují. V případě potřeby bude nutné opakovaný příjem provést za 4-6 hodin. Injekce mohou být použity k léčbě dětí od 3 měsíců věku. Výrazný sedativní a mírný antispasmodický účinek.

Aby tablety Loratadinu fungovaly, musíte počkat 30–60 minut, sirup - 20–40. Tekutá forma může být dána dítěti nejdříve ve věku 2 let. Frekvence přijímání je 1krát denně, pokud možno současně. Je možné dlouhodobé použití, díky kterému se používá k léčbě pollinózy. Zřídka způsobuje ospalost a letargii.

Suprastin zmírňuje negativní příznaky rychleji. Tablety začnou „fungovat“ za 15-30 minut po požití, roztok - za 10-15.

Je možné vzít Suprastin a Loratadin současně

Pokud se objeví alergie, 2 antihistaminika nejsou předepisovány společně. Při výběru je třeba vzít v úvahu rychlost a závažnost alergické reakce. Vzhledem k rychlému nárůstu příznaků by měl být Suprastin v roztoku upřednostňován. Tento lék pomůže zastavit bronchospasmus a zabránit rozvoji Quinckeho edému.

I když byla léčba zahájena přípravkem Suprastin, může být Loratadin podán příště, zejména u onemocnění horních a dolních cest dýchacích..

Chloropyramin díky svému antispasmodickému účinku ztěžuje vylučování sputa, zvyšuje viskozitu nazálních a bronchiálních sekretů.

Kontraindikace

Antihistaminika se užívají opatrně v případě zhoršené funkce ledvin a jater. Během těhotenství jsou předepisovány pouze tehdy, pokud dávky pro matku převáží možné poškození nenarozeného dítěte..

Kontraindikace při užívání přípravku Suprastin:

  • bronchiální astma během exacerbace a na pozadí útoků;
  • dětský věk do 1 měsíce (pro řešení);
  • glukózo-galaktosový malabsorpční syndrom a deficit laktázy (pro tablety);
  • laktace;
  • alergie na léky.

S retencí moči, hyperplazií prostaty a kardiovaskulárními chorobami je lék užíván pod dohledem lékaře.

Loratadin není předepisován pro alkoholické poškození jater, pro kojení, pro děti do 2 let (ethylalkohol v sirupu), pro diabetes mellitus (v sirupu), pro individuální nesnášenlivost. Při současném použití s ​​ketokonazolem nebo antibiotiky ze skupiny makrolidů se dávka upraví.

Jak brát Suprastin a Loratadin

Tablety Suprastinu se užívají perorálně s jídlem. Dospělí - 3-4krát denně, 1 tableta, děti od 3 do 6 let, půl tablety dvakrát, od 6 do 14 let - třikrát ve stejném období. Maximální denní dávka je nejvýše 2 mg / kg tělesné hmotnosti. Pít hodně vody. Intramuskulární a intravenózní podání pouze v nemocnici pod lékařským dohledem.

Loratadin se užívá 1krát denně, nejlépe ve stejnou dobu, 1 hodinu před jídlem.

Loratadin se užívá 1krát denně, nejlépe ve stejnou dobu, 1 hodinu před jídlem. Dospělým a dětem od 12 let je předepsána 1 tableta nebo 1 odměrka sirupu. Ve věku od 3 do 12 let - půl měřicí lžičky sirupu nebo půl tablety. Dospělí dávají přednost sirupu, pokud je polykání obtížné.

Vedlejší účinky léků Suprastin a Loratadin

Nežádoucí příznaky jsou dočasné a vymizí po ukončení léčby antihistaminiky.

Nežádoucí účinky během léčby přípravkem Suprastin:

  1. Závratě, únava, bolesti hlavy, křeče - zřídka.
  2. Porušení hematopoézy - agranulocytóza, anémie, leukopenie - velmi vzácné.
  3. Dysfunkce zrakového systému: rozmazané vidění, zvýšený nitrooční tlak.
  4. Tachykardie, snížený krevní tlak.
  5. Sucho v ústech, nevolnost, zvracení, zažívací potíže, bolest v epigastrické oblasti (pod lžící).

V ojedinělých případech došlo k narušení močení, svalové slabosti, zvýšené citlivosti na ultrafialové záření.

Při užívání Loratadinu je méně vedlejších účinků a vyskytují se méně často.

Mezi ně patří ospalost, bolesti hlavy, včetně migrény podobné povahy, zvýšená chuť k jídlu, tachykardie. Zřídka - sucho v ústech, dysfunkce jater, vývoj gastritidy, alopecie, slabost.

Při současném podávání s trankvilizéry a anticholinergiky se vedlejší účinky antihistaminik zvyšují. Během léčby je třeba se vyvarovat pití alkoholu.

Podmínky výdeje z lékáren

K nákupu antihistaminik nepotřebujete předpis. Výjimkou je injekční roztok. Ale i v tomto případě může stačit známka na kartě pacienta..

Recenze lékařů

Andrey Ivanovič, alergista: „Dávám přednost lékům první generace, protože jsem se setkal s kardiotoxickým účinkem Loratadinu u starších pacientů“.

Veronika Sergeevna, dětská lékařka: „Nezaznamenala jsem žádné negativní příznaky u mladých pacientů po požití sirupu, ale v případě akutních alergií by mělo být dítěti podáno Suprastin“.

Oleg Mikhailovič, terapeut: „Prakticky jsem odmítl předepsat Suprastinovi kvůli sedativním účinkům. Kromě toho by mělo být zohledněno snadné použití. ““.

Recenze pacientů

Oleg, 19 let, Kostroma: „Důležitá zkouška se shodovala s sennou rýmou a já jsem musel vzít Suprastina. Chtěl jsem spát pořád, selhal jsem. Teď jen Loratadin. Je levnější než jiné antihistaminika a není nižší než účinnost. “.

Amina, 40 let, Sterlitamak: „Obě drogy se nehodily. Byla vyvinuta bolest hlavy a nervozita. Přestože jsem slyšel názory, že Suprastin a Loratadin jsou různé léky, musel jsem si koupit dražší. “.

Alexander, 58 let, Kazan: „Suprastin pil, když byl alergický na kousnutí hmyzem. Sotva jsem měl dostatek síly na pracovní den, neustále jsem se cítil slabý. Přešel jsem na Loratadin, ale pokud jsem byl večer pokousán, vracím se k osvědčenému léku a rychle usnu. “.

Tablety Suprastin lze zakoupit za 120–140 rublů za 20 kusů, v roztoku - 150–180 rublů za 5 ampulí.

Loratadin v ruských tabletách se prodává za 30 - 70 rublů na talíř (10 ks). Náklady na dováženou medicínu se pohybují od 150 rublů. Sirup se nabízí za cenu 170 rublů.

Mohu pít loratadin a suprastin současně?

Lékárníci nabízejí mnoho léků na zmírnění příznaků alergie. Populární drogy jsou ruský Loratadin a Suprastin, vyráběné v Maďarsku..

Léčiva typu Loratadin nebo Suprastin pomohou zmírnit příznaky alergie.

Před použitím drog se doporučuje seznámit se s jejich vlastnostmi..

Mechanismus účinku Loratadinu je zaměřen na blokování H1-histaminových receptorů. Lék účinně bojuje s alergiemi, zmírňuje svědění, otoky tkání, křeče hladkých svalů.

Účinek léku nastává půl hodiny po podání a trvá 1 den.

Aktivní složkou léčiva je loratadin. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve 2 typech - tablety a sirup. Oba jsou určeny k perorálnímu podání..

  • alergie různého původu - jídlo, pyl, kousnutí hmyzem;
  • alergická konjunktivitida a rýma;
  • kopřivka, Quinckeho edém, dermatóza;
  • pseudoalergické reakce;
  • jako součást komplexní léčby - patologie doprovázené alergickou reakcí.

Loratadin není předepsán pro nesnášenlivost složek, které tvoří tablety nebo sirup. Těhotné ženy se nedoporučují užívat tento lék. Období laktace je také kontraindikací k použití tohoto léku. Lék by neměl být používán k léčbě dětí do 1 roku věku. Před zahájením užívání se doporučuje poradit se s lékařem, který vybere nejvhodnější dávku.

Při užívání Loratadinu se mohou objevit vedlejší účinky, které se projevují nevolností, bolestmi hlavy, vyrážkami na kůži a dalšími nepříjemnými příznaky, pokud se objeví, doporučuje se přestat užívat tablety nebo sirup a konzultovat s lékařem.

Aktivní složkou Suprastinu je chloropyramin. Tato látka je antihistaminická sloučenina. Lék účinně bojuje s alergiemi, má antispasmodické a antiemetické účinky. První výsledky jsou pozorovány 15 minut po užití léku. Uvolňovací forma - tablety pro perorální podání a injekční roztok.

Suprastin účinně bojuje s alergiemi, má antispasmodické a antiemetické účinky.

  • jakýkoli typ alergie;
  • alergická rinopatie;
  • svědění, zánět spojivek;
  • jako součást komplexní léčby - angioedém, reakce přecitlivělosti.

Suprastin má mnoho kontraindikací:

  • astmatické záchvaty;
  • žaludeční vřed;
  • glaukom, arytmie, srdeční infarkt, hyperplázie prostaty;
  • užívání inhibitorů MAO;
  • problémy s močovým odpadem;
  • netolerance ke složkám léku.

Použití Suprastinu často způsobuje vedlejší účinky. Pacienti si stěžují na zvýšenou únavu, závratě, bolesti hlavy, ospalost. Možné problémy se srdečním rytmem, nevolnost a zvracení, bolest břicha, nedostatek chuti k jídlu nebo zvýšená chuť k jídlu. Někdy se vyvine myopatie, kopřivka, angioedém atd. Pokud se objeví nepříjemné příznaky, měli byste se poradit s lékařem. Může být nutná symptomatická terapie.

Mezi drogami existuje mnoho podobností, ale existují i ​​rozdíly..

Suprastin a Loratadin jsou podobné v tom, že mají antihistaminické a antialergické účinky. Obě léky mají stejnou formu uvolňování - tablety.

Léky nabývají účinku 30 minut po požití.

Léky mají podobné indikace a kontraindikace. Mechanismus účinku obou léků je zaměřen na blokování histaminových receptorů.

Přes skutečnost, že hlavní indikace pro užívání obou drog je stejná, existuje mnohem více rozdílů mezi drogami než podobnostmi..

Léčebný režim Loratadinu je mnohem pohodlnější. Užívá se jednou denně.

Složení léčiv se liší, od účinné látky po další složky. Suprastin je nabízen nejen jako prostředek k perorálnímu podání, ale také k injekčnímu použití. Loratadin nemá tuto formu uvolňování.

Suprastin je předepisován častěji než Loratadine. Ale první lék má více kontraindikací k použití. Má také více vedlejších účinků..

Léčebný režim Loratadinu je mnohem pohodlnější. To se bere jednou denně a Suprastin - až 3-4krát denně.

Léky se liší délkou terapeutického účinku: Loratadin - asi 24 hodin a Suprastin - ne více než 6 hodin.

Účinnost léků závisí na účelu jejich použití. Suprastin může být užitečnější pro rychlé zmírnění příznaků alergie.

Loratadin má méně vedlejších účinků, proto je účinný při dlouhodobém užívání.

Nezačínejte léčbu bez konzultace s lékařem. Nejoptimálnější terapii si bude moci vybrat pouze specialista.

Jednou z indikací pro použití Suprastinu a Loratadina je svědění různého původu. Tento nepříjemný příznak doprovází většinu sexuálně přenosných nemocí, takže tyto léky pomáhají s takovými patologiemi..

Loratadin je levnější než Suprastin. V závislosti na balení to stojí 20 až 90 rublů. Cena Suprastina - asi 150 rublů.

Oba léky jsou dostupné na přepážce bez lékařského předpisu. To se však týká pouze lékových forem pro perorální podání - tablet a sirupu. Injekční roztok je vydáván na lékařský předpis.

Nelze říci, který lék bude mít nejlepší účinek. Volba léku závisí na několika faktorech, z nichž hlavní jsou klinický obraz a stav těla pacienta..

Loratadin se používá k léčbě dětí, je-li nutné očkovat, a u pacienta se rozvine alergie na lék.

Přípravek Suprastin lze užívat od jednoho měsíce věku.

Tento lék však zmírňuje pouze příznaky a neléčí, proto je nutné identifikovat příčinu alergie..

Suprastin účinněji zmírňuje příznaky alergie způsobené kousnutím hmyzem. Loratadin je předepisován pacientům, kteří vyžadují dlouhodobou léčbu, například alergickou rýmu.

Oba léky jsou antialergické léky, takže nemá smysl brát je současně. Lékaři však často doporučují nahradit jeden lék jiným. Léčba může být zahájena přípravkem Suprastin a pokračovat s Loratadinem. Je to kvůli velkému počtu vedlejších účinků vyvíjejících se na pozadí prvního léku.

Petr, terapeut, 38 let, Vladivostok: „Suprastin často doporučuji, protože rychle odstraňuje příznaky alergie. Objevují se nežádoucí účinky, ale pokud jsou dodržována doporučení lékaře, je jich méně..

Irina, terapeutka, 41 let, Irkutsk: „Doporučuji Loratadin v případech, kdy je indikována dlouhodobá léčba alergií, například během období květu. Vedlejší účinky často zahrnují sucho v ústech a závratě. Výhodou je nízká cena léku ".

Svetlana, 51, Kursk: „Alergie na potraviny se často objevují, takže si Suprastin vždy nechávám v lékárničce. Po užití pilulky uběhne ani půl hodiny, než zmizí příznaky alergie. Dobrý nástroj, levný “.

Vladimir, 41 let, Gelendzhik: „Jakmile jsem byl v zemi, byl jsem kousnut včelami. Tvář byla okamžitě oteklá. Soused dal Loratadinovi pilulku. Všechno prošlo rychle. Od té doby byl tento lék vždy ve skříňce domácí medicíny. “.

Suprastin a Loratadin jsou antialergická léčiva s podobnými farmakologickými vlastnostmi. Léky jsou konkurenty H1-histaminových receptorů, používají se k prevenci vzniku okamžité alergické reakce u pacienta.

Suprastin a Loratadin jsou antialergická činidla s podobnými farmakologickými vlastnostmi.

Suprastin (chloropyramin) patří do skupiny ethylendiaminových antihistaminů.

Lék má následující účinek:

  • m-anticholinergikum;
  • antiemetikum;
  • antispasmodické;

Lék je zcela vstřebáván z gastrointestinálního traktu, účinek užívání nastává po 30 minutách, trvá 6 hodin. Lék vstupuje do centrálního nervového systému, rozkládá se v játrech a je vylučován ledvinami. Tento lék eliminuje projevy kopřivky.

Antihistaminikum má dlouhodobý antialergický účinek. Účinek užívání léku trvá 24 hodin. Lék neovlivňuje centrální nervový systém, neproniká hematoencefalickou bariérou, nezpůsobuje ospalost.

Rozkládá se v játrech, vylučuje se ledvinami a žlučí.

Loratadin má dlouhodobý antialergický účinek.

Pokud se objeví závažná alergická reakce, může pacient užít tabletu Loratadinu. Pokud lék nedává očekávaný účinek, Suprastin se po 2 hodinách injikuje v dávce 1 ml, ale účinek injekcí chloropyraminu se také nemusí projevit..

Pokud dojde k závažné reakci, která je doprovázena otoky, je pacientovi předepisován 2–3 mg na 1 kg tělesné hmotnosti (parenterální). Kurzová terapie se provádí léky 2-3 generací po konzultaci s lékařem.

Obě léky mají antialergický účinek, pacient by neměl užívat Loratadin a Suprastin současně.

Léky jsou účinné při takových chorobách, jako jsou:

  • alergie na potraviny a drogy;
  • zánět spojivek;
  • senná rýma;
  • kožní choroby;
  • angioedém.

Léky se užívají pro bronchiální astma.

Suprastin je předepsán pro potravinovou intoleranci, dermatitidu, svědění, ekzém, kopřivku. Loratadin se používá k léčbě akutní hnisavé sinusitidy.

Suprastin je předepsán pro potravinovou intoleranci, dermatitidu, svědění, ekzém, kopřivku.

U kontaktní dermatitidy je pacientovi předepsáno antialergické léčivo (Loratadin) v dávce 5 mg jednou denně. Suprastin je indikován pro toxicko-alergickou formu exsudativní erythema multiforme, 1 tableta 2krát denně po dobu 8 dnů.

Chloropyramin by neměl být užíván pro choroby a patologické stavy, jako jsou:

  • individuální nesnášenlivost léku;
  • astmatický záchvat;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • glaukom;
  • anurie;
  • zvětšení prostaty;
  • zhoršená funkce ledvin.

Loratadin v tabletách je kontraindikován pro kojení u dětí do 3 let s nesnášenlivostí laktózy, při exacerbaci chronického selhání ledvin, u těhotných žen, s žaludečními vředy, které užívají sedativa.

Chlorapyramin je předepisován pro dítě v následujících dávkách: od 1 do 12 měsíců - 6,25 mg 2-3krát denně, od 1 roku do 6 let - ¼ tablety 3krát denně.

Teenageři užívají ½ tablety 2-3krát denně. Dospělí pacienti užívají 25 mg (1 tableta) 4krát denně.

Lék může být podáván parenterálně, intramuskulárně. Dávka pro dospělého pacienta je 20-40 mg denně.

Schéma podávání suprastinu dítěti

  • od narození do 1 roku - ¼ ampulky (5 mg) i / m);
  • od 1 roku do 6 let - 0,5 ampulek (10 mg);
  • od 6 do 14 let - 20 mg (1 ampulka) léčiva i / m

U ARVI je lék předepsán 50 mg po dobu 5 dnů. Tento léčivý přípravek se používá k prevenci akutní laryngitidy u dětí ve věku 1 měsíce. Dávku léčiva určuje lékař v závislosti na povaze onemocnění a hmotnosti pacienta

Loratadin je předepsán pro dospělou 1 tabletu 1krát denně. U dětí ve věku od 2 do 12 let se lék doporučuje v dávce podle hmotnosti dítěte. Pokud pacient váží až 30 kg, užívá 1/2 tablety nebo 5 ml suspenze jednou denně.

Pacienti vážícímu více než 30 kg je předepsáno 10 ml Loratadinu nebo 2 lžičky sirupu denně. Ve stáří se pacientovi s clearance kreatininu nižší než 30 ml / min doporučuje 10 mg léku každý druhý den nebo 5 mg každý den.

V případě alergické rýmy bere pacient podle doporučení lékaře 1 tabletu léku 3krát denně. Pro léčbu akutní a chronické kopřivky je Loratadin předepisován pro dospělé - 10 mg / den. Děti užívají tento lék v závislosti na tělesné hmotnosti od 1 do 2 tablet denně.

Možné nežádoucí účinky antialergických tablet:

  • únava;
  • ospalost;
  • buzení;
  • potřesení rukou;
  • nevolnost;
  • zvracení;
  • anorexie;
  • zrychlený tep;
  • arytmie;
  • porušení složení krve.

PF Chernin, chirurg, Miass: „Používám lék Suprastin k eliminaci alergických reakcí jakéhokoli původu. Lék rychle odstraňuje známky zánětu. Pacienti mají zřídka vedlejší účinky “.

Trufanov I. Yu., Zubař, Saratov: „Loratadin byl pacientům předepsán několikrát. Kvalitní droga, doporučuji ji po operaci na alergické projevy, Quinckeho edém. Pacient by měl sledovat dávkování léků. Někdy jsou možné nežádoucí účinky: závratě, sucho v ústech. Nedoporučuji tento přípravek těhotným a kojícím matkám “.

Alexandra Vitalievna, 30 let, Kursk: „K večeři jsem si koupil krevety. Mořský salát se mi líbil, ale po 30 minutách mi začaly zalévat oči, bolest v krku a cítil jsem ostrý nedostatek vzduchu. V domácím kabinetu byl lék Suprastin. Vzal jsem 2 tablety a po 30 minutách zmizely všechny příznaky. “.

Anatolij Vladimirovič, 38 let, Anapa: „Loratadin je dobrý antialergický lék. Na dacha, včela pokousaná, moje tvář byla oteklá, nemohl jsem se pohybovat samostatně. Přátelé radili Loratadinovi. Vzal si 1 pilulku, všechno šlo. Lék vždycky uchovávám ve svém domácím lékárničce. Nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky. Cena je nízká, ale nástroj je účinný “.

Moderní reklama a virtuální prostor nabízejí různé léky pro léčbu alergií: Cetrin, Tavegil, Diazolin, Claritin, Loratadin, Suprastin, atd. Pojďme porovnat, které Loratadin nebo Suprastin jsou lepší a lze je vzít dohromady. Jejich farmakologické vlastnosti se liší rychlostí nástupu a intenzitou terapeutického účinku, vedlejšími účinky doprovázejícími léčbu..

Chcete-li porovnat Loratadin a Suprastin, zvažte kontingenční tabulku na základě návodu k použití.

Farmakologická skupina

Antialergická léčiva 2. generace

Antihistaminika 1. generace

Uvolněte formuláře

Tablety, injekční roztok

farmaceutický účinek

Antialergické, antipruritické, antiexudativní.

Odstraňuje svědění, výtok z nosu, vodnaté oči, svědění v nose, otoky sliznic, pokožku obličeje, kýchání, zarudnutí kůže

Antialergický, antiemetický, mírný antispasmodikum.

Odstraňuje svědění, vyrážky, otoky tkání, zarudnutí

Míra efektů

Trvání akce

Indikace pro použití

Alergická rýma a zánět spojivek, senná rýma; Alergie na potraviny a drogy; kousnutí hmyzem, alergická kožní onemocnění (kopřivka, chronický ekzém, kontaktní a atopická dermatitida, angioedém; bronchiální astma)

Alergie na potraviny a léky, konjunktivitida, kožní projevy alergií (dermatitida, svědění, kopřivka, ekzém),

Kontraindikace pro použití

S opatrností - těhotenství, kojení, těžké patologie jater a ledvin

Akutní atak bronchiálního astmatu,

těhotenství, kojení, děti do 3 let (tablety),

S opatrností - kardiovaskulární onemocnění, hyperplázie prostaty, dysfunkce jater a / nebo ledvin, retence moči, glaukom, stáří

Nejčastější vedlejší účinky

Dyspeptické příznaky (nevolnost, zvracení, bolest břicha)

Ospalost, závratě, zvýšená únava, bolesti hlavy, bolesti břicha a bolesti, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, poruchy stolice

Lékové interakce

Erythromycin Ketoconazol, cimetidin, zvyšují účinek Loratadinu, což snižuje absorpci erytromycinu.

Nezesiluje účinky alkoholu

Posiluje působení léků, které ovlivňují svaly, nervový systém,

anticholinergika, m-anticholinergika, opioidní analgetika

Způsob aplikace

1 tableta jednou denně u pacientů se zhoršenou funkcí jater - každý druhý den.

Dítě do 12 let - 5 ml sirupu.

Je možné trvat až rok (u chronických onemocnění)

Průběh léčby závisí na symptomech patologie.

Analogy léčiv

Claritin, Claridol, Lomilan, Clarisens, Lorahexal atd..

Rozdíly Loratadin od Suprastin:

  • Dobře tolerováno;
  • Neexistuje žádný hypnotický a sedativní účinek;
  • Neruší koncentraci pozornosti;
  • Díky dětským lékovým formám (sirup a suspenze) je Loratadin vhodný pro použití u dětí;
  • Povoleno pro děti od 2 let;
  • Cenově dostupné;
  • Účinné při léčbě alergických symptomů z nosohltanu, očí;
  • Kompatibilní s většinou léků;
  • Pohodlné užívat (pít jednou denně);
  • Minimální kontraindikace.

Nevýhodou je nedostatek injekční formy.

Důstojnost Suprastina je:

  • Přítomnost roztoků pro injekce, které umožňují jeho použití pro urgentní péči v těžkých formách alergické reakce (anafylaktický šok, angioedém);
  • Silný účinek na kožní alergie.

Podstatné nevýhody Suprastinu:

  • Velké množství vedlejších účinků;
  • Nedostatek lékové formy pro děti;
  • Nevhodný režim příjmu;
  • Zvyšuje účinek mnoha drog.

Obě léky mají antialergický účinek, takže není třeba brát Suprastin a Loratadin společně. V případě potřeby se jeden lék nahradí jiným. Obvykle je předepsáno pít po přípravku Suprastin Loratadin kvůli výrazným vedlejším účinkům během léčby přípravkem Suprastin.

Srovnání Loratadinu a Suprastinu ukázalo, že Loratadin je nejlepším lékem pro rychlou léčbu alergických symptomů. Na rozdíl od léků 1. generace nemá velký účinek na celé tělo, díky čemuž je dobře snášen a jeho používání je bezpečnější, a to i pro děti.

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Moderní reklama a virtuální prostor nabízejí různé léky pro léčbu alergií: Cetrin, Tavegil, Diazolin, Claritin, Loratadin, Suprastin, atd. Pojďme porovnat, které Loratadin nebo Suprastin jsou lepší a lze je vzít dohromady. Jejich farmakologické vlastnosti se liší rychlostí nástupu a intenzitou terapeutického účinku, vedlejšími účinky doprovázejícími léčbu..

Chcete-li porovnat Loratadin a Suprastin, zvažte kontingenční tabulku na základě návodu k použití.

Farmakologická skupina

Antialergická léčiva 2. generace

Antihistaminika 1. generace

Uvolněte formuláře

Tablety, injekční roztok

farmaceutický účinek

Antialergické, antipruritické, antiexudativní.

Odstraňuje svědění, výtok z nosu, vodnaté oči, svědění v nose, otoky sliznic, pokožku obličeje, kýchání, zarudnutí kůže

Antialergický, antiemetický, mírný antispasmodikum.

Odstraňuje svědění, vyrážky, otoky tkání, zarudnutí

Míra efektů

Trvání akce

Indikace pro použití

Alergická rýma a zánět spojivek, senná rýma; Alergie na potraviny a drogy; kousnutí hmyzem, alergická kožní onemocnění (kopřivka, chronický ekzém, kontaktní a atopická dermatitida, angioedém; bronchiální astma)

Alergie na potraviny a léky, konjunktivitida, kožní projevy alergií (dermatitida, svědění, kopřivka, ekzém),

Kontraindikace pro použití

S opatrností - těhotenství, kojení, těžké patologie jater a ledvin

Akutní atak bronchiálního astmatu,

těhotenství, kojení, děti do 3 let (tablety),

S opatrností - kardiovaskulární onemocnění, hyperplázie prostaty, dysfunkce jater a / nebo ledvin, retence moči, glaukom, stáří

Nejčastější vedlejší účinky

Dyspeptické příznaky (nevolnost, zvracení, bolest břicha)

Ospalost, závratě, zvýšená únava, bolesti hlavy, bolesti břicha a bolesti, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, poruchy stolice

Lékové interakce

Erythromycin Ketoconazol, cimetidin, zvyšují účinek Loratadinu, což snižuje absorpci erytromycinu.

Nezesiluje účinky alkoholu

Posiluje působení léků, které ovlivňují svaly, nervový systém,

anticholinergika, m-anticholinergika, opioidní analgetika

Způsob aplikace

1 tableta jednou denně u pacientů se zhoršenou funkcí jater - každý druhý den.

Dítě do 12 let - 5 ml sirupu.

Je možné trvat až rok (u chronických onemocnění)

Průběh léčby závisí na symptomech patologie.

Analogy léčiv

Claritin, Claridol, Lomilan, Clarisens, Lorahexal atd..

Rozdíly Loratadin od Suprastin:

  • Dobře tolerováno;
  • Neexistuje žádný hypnotický a sedativní účinek;
  • Neruší koncentraci pozornosti;
  • Díky dětským lékovým formám (sirup a suspenze) je Loratadin vhodný pro použití u dětí;
  • Povoleno pro děti od 2 let;
  • Cenově dostupné;
  • Účinné při léčbě alergických symptomů z nosohltanu, očí;
  • Kompatibilní s většinou léků;
  • Pohodlné užívat (pít jednou denně);
  • Minimální kontraindikace.

Nevýhodou je nedostatek injekční formy.

Důstojnost Suprastina je:

  • Přítomnost roztoků pro injekce, které umožňují jeho použití pro urgentní péči v těžkých formách alergické reakce (anafylaktický šok, angioedém);
  • Silný účinek na kožní alergie.

Podstatné nevýhody Suprastinu:

  • Velké množství vedlejších účinků;
  • Nedostatek lékové formy pro děti;
  • Nevhodný režim příjmu;
  • Zvyšuje účinek mnoha drog.

Obě léky mají antialergický účinek, takže není třeba brát Suprastin a Loratadin společně. V případě potřeby se jeden lék nahradí jiným. Obvykle je předepsáno pít po přípravku Suprastin Loratadin kvůli výrazným vedlejším účinkům během léčby přípravkem Suprastin.

Srovnání Loratadinu a Suprastinu ukázalo, že Loratadin je nejlepším lékem pro rychlou léčbu alergických symptomů. Na rozdíl od léků 1. generace nemá velký účinek na celé tělo, díky čemuž je dobře snášen a jeho používání je bezpečnější, a to i pro děti.

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Suprastin a Loratadin jsou antialergická léčiva s podobnými farmakologickými vlastnostmi. Léky jsou konkurenty H1-histaminových receptorů, používají se k prevenci vzniku okamžité alergické reakce u pacienta.

Suprastin a Loratadin jsou antialergická činidla s podobnými farmakologickými vlastnostmi.

Suprastin (chloropyramin) patří do skupiny ethylendiaminových antihistaminů.

Lék má následující účinek:

  • m-anticholinergikum;
  • antiemetikum;
  • antispasmodické;

Lék je zcela vstřebáván z gastrointestinálního traktu, účinek užívání nastává po 30 minutách, trvá 6 hodin. Lék vstupuje do centrálního nervového systému, rozkládá se v játrech a je vylučován ledvinami. Tento lék eliminuje projevy kopřivky.

Antihistaminikum má dlouhodobý antialergický účinek. Účinek užívání léku trvá 24 hodin. Lék neovlivňuje centrální nervový systém, neproniká hematoencefalickou bariérou, nezpůsobuje ospalost.

Rozkládá se v játrech, vylučuje se ledvinami a žlučí.

Loratadin má dlouhodobý antialergický účinek.

Pokud se objeví závažná alergická reakce, může pacient užít tabletu Loratadinu. Pokud lék nedává očekávaný účinek, Suprastin se po 2 hodinách injikuje v dávce 1 ml, ale účinek injekcí chloropyraminu se také nemusí projevit..

Pokud dojde k závažné reakci, která je doprovázena otoky, je pacientovi předepisován 2–3 mg na 1 kg tělesné hmotnosti (parenterální). Kurzová terapie se provádí léky 2-3 generací po konzultaci s lékařem.

Obě léky mají antialergický účinek, pacient by neměl užívat Loratadin a Suprastin současně.

Léky jsou účinné při takových chorobách, jako jsou:

  • alergie na potraviny a drogy;
  • zánět spojivek;
  • senná rýma;
  • kožní choroby;
  • angioedém.

Léky se užívají pro bronchiální astma.

Suprastin je předepsán pro potravinovou intoleranci, dermatitidu, svědění, ekzém, kopřivku. Loratadin se používá k léčbě akutní hnisavé sinusitidy.

Suprastin je předepsán pro potravinovou intoleranci, dermatitidu, svědění, ekzém, kopřivku.

U kontaktní dermatitidy je pacientovi předepsáno antialergické léčivo (Loratadin) v dávce 5 mg jednou denně. Suprastin je indikován pro toxicko-alergickou formu exsudativní erythema multiforme, 1 tableta 2krát denně po dobu 8 dnů.

Chloropyramin by neměl být užíván pro choroby a patologické stavy, jako jsou:

  • individuální nesnášenlivost léku;
  • astmatický záchvat;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • glaukom;
  • anurie;
  • zvětšení prostaty;
  • zhoršená funkce ledvin.

Loratadin v tabletách je kontraindikován pro kojení u dětí do 3 let s nesnášenlivostí laktózy, při exacerbaci chronického selhání ledvin, u těhotných žen, s žaludečními vředy, které užívají sedativa.

Chlorapyramin je předepisován pro dítě v následujících dávkách: od 1 do 12 měsíců - 6,25 mg 2-3krát denně, od 1 roku do 6 let - ¼ tablety 3krát denně.

Teenageři užívají ½ tablety 2-3krát denně. Dospělí pacienti užívají 25 mg (1 tableta) 4krát denně.

Lék může být podáván parenterálně, intramuskulárně. Dávka pro dospělého pacienta je 20-40 mg denně.

Schéma podávání suprastinu dítěti

  • od narození do 1 roku - ¼ ampulky (5 mg) i / m);
  • od 1 roku do 6 let - 0,5 ampulek (10 mg);
  • od 6 do 14 let - 20 mg (1 ampulka) léčiva i / m

U ARVI je lék předepsán 50 mg po dobu 5 dnů. Tento léčivý přípravek se používá k prevenci akutní laryngitidy u dětí ve věku 1 měsíce. Dávku léčiva určuje lékař v závislosti na povaze onemocnění a hmotnosti pacienta

Loratadin je předepsán pro dospělou 1 tabletu 1krát denně. U dětí ve věku od 2 do 12 let se lék doporučuje v dávce podle hmotnosti dítěte. Pokud pacient váží až 30 kg, užívá 1/2 tablety nebo 5 ml suspenze jednou denně.

Pacienti vážícímu více než 30 kg je předepsáno 10 ml Loratadinu nebo 2 lžičky sirupu denně. Ve stáří se pacientovi s clearance kreatininu nižší než 30 ml / min doporučuje 10 mg léku každý druhý den nebo 5 mg každý den.

V případě alergické rýmy bere pacient podle doporučení lékaře 1 tabletu léku 3krát denně. Pro léčbu akutní a chronické kopřivky je Loratadin předepisován pro dospělé - 10 mg / den. Děti užívají tento lék v závislosti na tělesné hmotnosti od 1 do 2 tablet denně.

Možné nežádoucí účinky antialergických tablet:

  • únava;
  • ospalost;
  • buzení;
  • potřesení rukou;
  • nevolnost;
  • zvracení;
  • anorexie;
  • zrychlený tep;
  • arytmie;
  • porušení složení krve.

PF Chernin, chirurg, Miass: „Používám lék Suprastin k eliminaci alergických reakcí jakéhokoli původu. Lék rychle odstraňuje známky zánětu. Pacienti mají zřídka vedlejší účinky “.

Trufanov I. Yu., Zubař, Saratov: „Loratadin byl pacientům předepsán několikrát. Kvalitní droga, doporučuji ji po operaci na alergické projevy, Quinckeho edém. Pacient by měl sledovat dávkování léků. Někdy jsou možné nežádoucí účinky: závratě, sucho v ústech. Nedoporučuji tento přípravek těhotným a kojícím matkám “.

Alexandra Vitalievna, 30 let, Kursk: „K večeři jsem si koupil krevety. Mořský salát se mi líbil, ale po 30 minutách mi začaly zalévat oči, bolest v krku a cítil jsem ostrý nedostatek vzduchu. V domácím kabinetu byl lék Suprastin. Vzal jsem 2 tablety a po 30 minutách zmizely všechny příznaky. “.

Anatolij Vladimirovič, 38 let, Anapa: „Loratadin je dobrý antialergický lék. Na dacha, včela pokousaná, moje tvář byla oteklá, nemohl jsem se pohybovat samostatně. Přátelé radili Loratadinovi. Vzal si 1 pilulku, všechno šlo. Lék vždycky uchovávám ve svém domácím lékárničce. Nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky. Cena je nízká, ale nástroj je účinný “.

V okamžiku patologické, nedostatečné reakce lidského imunitního systému na různé podněty se začíná vyrábět speciální ochranný hormon, histamin. Naváže se na určité receptory (H1) umístěné na buněčném povrchu a vyvolává alergické reakce (bronchospasmus, otok tkáně, zarudnutí kůže atd.). Léky jako Loratadin nebo Suprastin jsou navrženy tak, aby blokovaly receptory H1 a zvrátily účinky histaminu.

Suprastin patří k první generaci antihistaminik. Jeho hlavní účinnou látkou je chloropyramin (v koncentraci 25 mg na tabletu). Jedná se o klasickou antihistaminovou sloučeninu, která blokuje H1-histaminové receptory, kromě antihistaminika má také m-anticholinergní účinek, má antiemetický účinek a vykazuje mírnou antispasmodickou aktivitu. Antialergický účinek začíná do 15 minut.

Forma uvolňování léčiva jsou bílé tablety ve tvaru disku s zkosením na jedné straně a rizikem na druhé straně, bez zápachu. Balení obsahuje 20 tablet. Země původu - Maďarsko, farmaceutická rostlina EGIS.

Karta „Suprastin“ 20..

Loratadin je antialergické činidlo druhé generace. Aktivní složkou léčiva je loratadin, jeho obsah v každé dávce je 10 mg. Blokuje uvolňování histaminu z žírných buněk, brání alergickým reakcím a usnadňuje je. Blokáda histaminových receptorů v cévách vede k významnému snížení otoku tkáně a ke snížení svědění a zarudnutí kůže. Antialergický účinek se vyvíjí asi za 30 minut.

Lék je k dispozici ve formě tablet, 10 nebo 20 kusů v balení. Lék s tímto názvem vyrábí několik podniků v Rusku (Vertex, Stada atd.), Stejně jako v Maďarsku (Teva) a Srbsku (Hemofarm)..

„Loratadin“ ruské produkce

Při výběru léku, který se má použít, Loratadinu nebo Suprastinu, je třeba vzít v úvahu, že se liší v délce trvání účinku - účinek Loratadinu trvá 24 hodin a trvání terapeutického účinku Suprastinu je od 3 do 6 hodin. Dalším důležitým rozdílem je omezení používání v dětství. Přípravek Suprastin je povolen používat u velmi malých dětí (od jednoho měsíce věku) a Loratadin pouze od dvou let.

Obě léky zřídka způsobují nežádoucí vedlejší účinky, ale pokud jsou Loratadin a Suprastin porovnány z hlediska jejich účinku na nervový systém, pak by měl být upřednostněn první lék, protože na rozdíl od Suprastinu prakticky nezpůsobuje ospalost v doporučených dávkách..

Pokud porovnáte tyto léky z hlediska účinnosti, musíte pochopit, jaký je účel jejich použití. Suprastin se projevuje mnohem lépe v případech, kdy je nutné rychle zastavit alergickou reakci, například s angioedémem (angioedém) nebo nadměrnou reakcí těla na kousnutí hmyzem. Loratadin bude mít výhody, pokud je vyžadováno dlouhodobé podávání léku (pro sezónní nebo celoroční alergickou rýmu, dermatózy), protože způsobuje méně vedlejších účinků a terapeutická koncentrace v těle zůstává do 24 hodin.

Dalším důležitým bodem v tom, jak se Suprastin liší od Loratadinu, je závislost účinnosti léků na jejich interakci s jinými látkami..

Loratadin nemá žádnou souvislost s příjmem potravy, ale jeho účinnost se sníží se současným příjmem nápojů obsahujících alkohol a některými antibiotiky (například erytromycin), i když vedou ke zvýšení účinku léku, ale současně ke zvýšení jeho toxicity. Účinnost přípravku Suprastin přímo závisí na příjmu potravy (předepisuje se s jídlem a omývá se velkým množstvím vody).

Při porovnání toho, co je silnější než Loratadin nebo Suprastin, lze konstatovat, že Loratadin obecně působí efektivněji a trvale, nemá prakticky žádný sedativní účinek (neproniká hematoencefalickou bariérou z krevního řečiště do mozkových buněk), nezpůsobuje závislost. Někteří pacienti jsou však vzhledem k individuálním charakteristikám organismu nebo nesnášenlivosti vůči některým složkám Loratadinu kontraindikováni v užívání tohoto léku. A hypnotický účinek Suprastinu má někdy dokonce pozitivní význam, pokud je vyžadována další sedace (například to se může stát pozitivním bodem při použití u malých dětí).

Spolu s vyšší účinností má Loratadin negativní vliv na kardiovaskulární systém (kardiotoxický účinek) a gastrointestinální trakt u dětí. Proto je použití u kojenců do dvou let zakázáno..

Farmaceutický trh nabízí řadu léčiv k léčbě alergických symptomů. Zaměstnanci lékárny často doporučují Loratadin a Suprastin jako nejoblíbenější léky. Pokud máte problémy s výběrem, můžete se poradit se svým lékařem nebo si přečíst informace o těchto lécích.

Farmaceutický trh nabízí řadu léčiv k léčbě alergických symptomů. Personál lékárny často radí Loratadinovi a Suprastinovi.

Aktivní složkou léčiva je loratadin. Uvolňovací forma - tablety (10 mg) a perorální sirup (5 mg na 5 ml).

Účinná látka má silný antihistaminický účinek, protože je blokátorem odpovídajících receptorů. Lék začíná rychle působit - do půl hodiny po požití. Největšího účinku je dosaženo po 8-12 hodinách a trvá dostatečně dlouho - 24 hodin nebo více.

Působením léku se vylučuje svědění a další příznaky alergické reakce. Tento lék má anti-exsudativní účinek.

Loratadin je předepsán pro tyto problémy:

  • rinitida alergického původu - ta, která se vyvine během alergického období, a ta, která celý rok trápí pacienta;
  • konjunktivitida, kopřivka;
  • Quinckeho edém;
  • alergie, která se vyvíjí na pozadí kousnutí hmyzem;
  • dermatózy - alergické, kontaktní;
  • chronický ekzém;
  • pseudoalergické syndromy.

Lék se nedoporučuje používat během kojení a těhotenství, pro děti do 2 let. Loratadin se nepoužívá k léčbě pacientů s přecitlivělostí na léčivé nebo doplňkové látky tohoto léčiva. V případě onemocnění jater a ledvin není užívání léku zakázáno, ale podléhá korekci dávky, kterou si lékař vybere s ohledem na zdraví pacienta.

Možné nežádoucí účinky Loratadinu, které se vyskytnou při jeho užívání:

  • zažívací systém - nevolnost a zvracení, ve vzácných případech problémy s játry;
  • centrální nervový systém - bolesti hlavy, únava;
  • kardiovaskulární systém - tachykardie.

Někdy si pacienti stěžují na kožní vyrážky, alopecie.

Lék Lorotadin se nedoporučuje používat během kojení a těhotenství, děti do 2 let.

Léčivou látkou Suprastinu je chloropyramin hydrochlorid. Lék má 2 formy uvolňování: tablety (25 mg) a injekční roztok (20 mg na 1 ampulku).

Účinná látka je analogem pyribenzaminu, který je považován za klasické antialergické léčivo. Kromě antihistaminického účinku má Suprastin antiemetický účinek a má také antispasmodické a anticholinergní vlastnosti..

Působení léku začíná rychle - 15-30 minut po užití tablety nebo injekce. Maximální účinek je pozorován během první hodiny a účinek léčiva trvá až 6 hodin.

Doporučení pro použití přípravku Suprastin:

  • alergická rýma, která se vyvíjí během alergické sezóny nebo po celý rok;
  • sérová nemoc;
  • kopřivka, konjunktivitida;
  • svědění kůže, kontaktní dermatitida;
  • ekzém, chronický nebo v akutní fázi;
  • alergie - jídlo, léky, projevující se kousnutím hmyzem;
  • Quinckeho edém (pouze injekce).

Je zakázáno brát léky během těhotenství a kojení, atak bronchiálního astmatu, nesnášenlivost složek léčiva. Tablety jsou kontraindikovány u dětí do 3 let a injekce jsou kontraindikovány u novorozenců..

Suprastin mohou užívat pacienti s poškozenou funkcí jater a ledvin, starší a oslabení pacienti, je však nutná úprava standardní dávky..

Během léčby se mohou objevit vedlejší účinky:

  • hematopoetický systém - anémie, leukopenie, změny složení krve;
  • centrální nervový systém - zvýšená ospalost, únava, bolesti hlavy, závratě, křeče atd.;
  • orgány zraku - zvýšený nitrooční tlak;
  • kardiovaskulární systém - snížení krevního tlaku, srdeční selhání;
  • zažívací systém - sucho v ústech, nepříjemné pocity v břiše, poruchy stolice, nevolnost a zvracení, problémy s chutí k jídlu;
  • močový systém - problémy s močením;
  • muskuloskeletální systém - svalová slabost.

Kromě antihistaminického účinku má Suprastin antiemetický účinek a má také antispasmodické a anticholinergní vlastnosti..

Přestože jsou léčiva klasifikována jako antialergická, liší se od sebe navzájem.

Mechanismus účinku obou léků je zaměřen na blokování H1-histaminových receptorů, a proto mají léky stejné účinky - antihistaminikum a antialergika.

Suprastin a Loratadin jsou ve svých indikacích pro použití podobné. Jeden i druhý lék mají stejnou formu uvolňování - tablety.

Rozdíl mezi Suprastinem a Loratadinem je následující:

  • složení léčiv je odlišné;
  • forma uvolňování - kromě tablet je Loratadin nabízen ve formě sirupu a Suprastin ve formě injekčního roztoku;
  • Suprastin se vyrábí v Maďarsku a druhou drogu vyrábí několik ruských společností;
  • Suprastin má více indikací a kontraindikací pro použití a nežádoucí účinky se často vyvíjejí na pozadí jeho podávání;
  • Loratadin má delší trvání účinku - 24 hodin, ve druhé drogě je mnohem méně - až 6 hodin;
  • denní dávka Suprastinu je 75 - 100 mg, druhé léčivo je 10 mg.

Po identifikaci klinického obrazu bude lékař schopen odpovědět na otázku, které z léčiv bude v jednom nebo druhém případě účinnější. Lékař také bere v úvahu zdravotní stav pacienta, věk a další faktory..

Sexuálně přenosná onemocnění jsou často doprovázena svěděním a pálením. Antialergická léčiva, včetně Suprastinu a Loratadinu, pomohou s těmito příznaky vyrovnat se, ale nejsou schopna zastavit zánětlivý proces.

Náklady na Loratadin - od 15 rublů. v závislosti na formě uvolnění a výrobci. Suprastin bude stát více - od 120 rublů.

Oba léky lze zakoupit bez lékařského předpisu, s výjimkou injekčního roztoku.

Oba léky mají své výhody a nevýhody. Suprastin má více vedlejších účinků, ale je to výhodné, protože přichází ve formě řešení..

V závažných případech alergií (například anafylaktický šok) pacient nebude moci vzít pilulku, potřebuje injekci.

Mezi výhody druhého léčiva patří jeho dobrá snášenlivost, absence hypnotického účinku, přítomnost formy uvolňování pro děti (sirup) a dostupnost. Nevýhodou léčiva je absence injikovatelné formy uvolňování.

Lékař vám pomůže najít vhodnější lék.

Při výběru léku pro děti je třeba vzít v úvahu jejich věk. Loratadin lze použít k léčbě dětí od 2 let a Suprastin pouze od 3 let. První lék se vyrábí ve formě sirupu, který je vhodný pro dítě.

Konečné rozhodnutí o výběru léku však může učinit pouze lékař, který pacienta prozkoumá..

Studie ukázaly, že Loratadin se rychleji vyrovnává s příznaky alergie ve srovnání s léky 1. generace, které zahrnují Suprastin.

Oba léky mají stejný účinek, takže nemá smysl brát je současně. Ale můžete nahradit jeden lék jiným. Poměrně často začíná léčba přípravkem Suprastin, ale poté je nahrazena Loratadinem kvůli velkému množství vedlejších účinků prvních.

Fedor, terapeut, 51 let, Kostroma: „Oba léky jsou účinné. Pacienti užívající Loratadin si stěžují méně často na nežádoucí účinky “.

Valentina, 44, alergička, Saratov: „Loratadin doporučuji častěji než jiné léky, ale Suprastin je pro některé pacienty vhodnější. Mezi vedlejší účinky patří sucho v ústech, nevolnost a závratě. “.

Maxim, 37 let, Novocherkassk: „V létě často trpím alergiemi na komáry a kousnutí midge. Dříve se Suprastin zachránil, ale jeho ledviny začaly bolet. Lékař radil Loratadinovi s tím, že akce je stejná a cena je nižší. A tak se ukázalo. Pomáhá to dobře, ale je levné. Žádné další problémy s ledvinami “.

Alina, 27 let, Magadan: „Vždycky jsem si vzal Suprastin na alergie. Neustále chtěl spát. Nedávno lékař radil Loratadinovi. Tento lék je mnohem lepší. Pomáhá dobře, neusnadňuje vám spát “.

Suprastin a Loratadin jsou antihistaminika. Pokyny k použití léčiv dávají oběma léčivům podobné farmakologické vlastnosti. Aktivní složky těchto léčiv působí jako antagonisté H1-histaminových receptorů, které jsou odpovědné za okamžitý výskyt prozánětlivých účinků..

Suprastin a Loratadin - antihistaminika.

Léčivou látkou Suprastinu je chloropyramin hydrochlorid (analog Tripelennaminu Hcl). Je to derivát ethylendiaminu, soli kyseliny alfa-lipoové.

  • zabránit zvracení;
  • zmírnit záchvat spastické bolesti;
  • eliminovat projevy kopřivky;
  • blokovat parasympatický nervový systém.

Složky léčiva jsou zcela transportovány z gastrointestinálního traktu do krve a lymfy.

Terapeutický účinek je pozorován po půl hodině po podání a trvá 1/4 dne.

Účinná látka léčiva proniká do centrálního nervového systému a podléhá rozkladu v játrech. Vyčerpané složky ledviny jsou odstraněny.

Loratadin jako antialergický lék pomáhá odstraňováním:

  • svědění;
  • zvýšená vaskulární permeabilita a uvolňování tekutiny do tkání během různých zánětů doprovázejících alergické reakce.

Užívání léků je charakterizováno dlouhodobým účinkem, jehož trvání je 24 hodin. Vzhledem k tomu, že léčivo neproniká fyziologickou bariérou mezi kapilárami a nervovým systémem, neovlivňuje centrální nervový systém a nezpůsobuje zvýšenou ospalost. Loratadin je zpracováván játry a vylučován močí a žlučou.

Drogy účinně řeší:

  • alergie na potraviny a drogy;
  • angioneurotický edém;
  • zánět spojivek;
  • senná rýma;
  • kožní choroby.

Dojde-li k závažné alergické reakci, můžete užít tabletu Loratadinu.

Suprastin nebo Loratadin je předepsán pro bronchiální astma. Dojde-li k závažné alergické reakci, můžete užít tabletu Loratadinu. Pokud není účinek očekávaný od léčiva pozorován po 2 hodinách, je nutná injekce Suprastinu v dávce 1 ml.

Obě léky jsou antialergické, v tomto ohledu není společné podávání Suprastinu a Loratadinu předepsáno. Je nutné nahradit jeden lék jiným. Průběh Suprastinu, doprovázený řadou výrazných vedlejších účinků, může pokračovat s Loratadinem.

Chloropyramin není kompatibilní s patologiemi, jako jsou:

  • anurie;
  • glaukom;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • selhání ledvin;
  • záchvat bronchiálního astmatu;
  • zvětšení prostaty.

Loratadin a Suprastin by se neměly užívat během těhotenství a kojení.

Tablety Loratadinu nejsou povoleny pro děti do tří let. Kontraindikace pro přijetí jsou:

  • laktózová intolerance;
  • chronické selhání ledvin (období exacerbace);
  • žaludeční vřed.

Chloropyramin mohou užívat děti od 1 měsíce. Až do roku je jedna dávka léčiva 6,25 mg každých 12 nebo 8 hodin. Dítě do 6 let může užívat 1/4 tablety každých 8 hodin. Dávka léku pro teenagera je dvojnásobná.

Léky se užívají 2-3krát denně. Dospělí jsou povinni užívat Suprastin 1 tabletu (25 mg) každých 6 hodin.

Lék může být podáván intramuskulární injekcí. Dospělý pacient potřebuje k vyloučení alergických reakcí denní dávku 20-40 mg..

U ARVI pokračoval průběh injekcí Suprastinu v dávce 50 mg po dobu 5 dnů. Dávky intramuskulární injekce Suprastinu dítěti závisí na věku:

  • 0-1 roky - 5 mg;
  • 1-6 let - 10 mg;
  • 6-14 let - 20 mg.

U ARVI pokračoval průběh injekcí Suprastinu v dávce 50 mg po dobu 5 dnů.

Dospělí Loratadine užívají 1 tabletu každých 24 hodin. Děti od 2 let věku dostávají dávku léku s ohledem na hmotnost:

  • méně než 30 kg - půl tablety (5 ml suspenze) každých 24 hodin;
  • pokud pacient váží více než 30 kg, můžete zdvojnásobit denní dávku a užít 10 ml Loratadinu.

Antialergické pilulky mohou po požití způsobit následující nežádoucí účinky:

  • ospalost;
  • zvýšená únava nebo nadměrné rozrušení;
  • třes rukou;
  • nevolnost a zvracení;
  • anorexie;
  • porušení frekvence a rytmu srdečních kontrakcí;
  • změna složení krve.

Suprastin používám v případě alergických reakcí jakékoli povahy. Nástroj se vyrovná se známkami zánětu během několika minut. Během mé praxe pacienti dobře snášeli lék. Zřídka pozorované vedlejší účinky.

Předepisuji Loratadin pacientům s alergickými reakcemi, Quinckeho edém, který se často vyskytuje po operacích. Je důležité sledovat dávkování léku. Varuji pacienty o pravděpodobnosti vedlejších účinků: závratě, sucho v ústech.

Natalya Valerievna, 28 let, Kaluga

Přátelé oslavili svou svatbu v restauraci. Zkoušel jsem tam poprvé ústřice. Po půl hodině začaly oči zalévat, objevilo se bolest v krku, dokonce i jazyk byl oteklý. Udělali to bez sanitky, protože mezi hosty byla alergie, sdílel Suprastina. Přečetl jsem si pokyny, pil 2 tablety. Po půl hodině jsem seděl na čerstvém vzduchu v restauraci a vrátil se na oslavu - nebyly tam žádné stopy děsivých příznaků.

Sergey Petrovich, 41 let, Tula

Děkujeme Loratadinovi. Moje žena byla v létě kousnuta včelami na zahradě. Moje tvář byla okamžitě oteklá. Nemohla ani chodit. V lékárně byl doporučen Loratadin. Pouze 1 tablet odstranil edém a vrátil schopnost pohybu. Nyní si tento lék na záchranu života uchovávám v kabinetu pro cestovní a domácí léky. Slyšel jsem, že alergie na tebe způsobuje ospalost, ale moje žena neměla takovou reakci.

V okamžiku patologické, nedostatečné reakce lidského imunitního systému na různé podněty se začíná vyrábět speciální ochranný hormon, histamin. Naváže se na určité receptory (H1) umístěné na buněčném povrchu a vyvolává alergické reakce (bronchospasmus, otok tkáně, zarudnutí kůže atd.). Léky jako Loratadin nebo Suprastin jsou navrženy tak, aby blokovaly receptory H1 a zvrátily účinky histaminu.

Suprastin patří k první generaci antihistaminik. Jeho hlavní účinnou látkou je chloropyramin (v koncentraci 25 mg na tabletu). Jedná se o klasickou antihistaminovou sloučeninu, která blokuje H1-histaminové receptory, kromě antihistaminika má také m-anticholinergní účinek, má antiemetický účinek a vykazuje mírnou antispasmodickou aktivitu. Antialergický účinek začíná do 15 minut.

Forma uvolňování léčiva jsou bílé tablety ve tvaru disku s zkosením na jedné straně a rizikem na druhé straně, bez zápachu. Balení obsahuje 20 tablet. Země původu - Maďarsko, farmaceutická rostlina EGIS.

Karta „Suprastin“ 20..

Loratadin je antialergické činidlo druhé generace. Aktivní složkou léčiva je loratadin, jeho obsah v každé dávce je 10 mg. Blokuje uvolňování histaminu z žírných buněk, brání alergickým reakcím a usnadňuje je. Blokáda histaminových receptorů v cévách vede k významnému snížení otoku tkáně a ke snížení svědění a zarudnutí kůže. Antialergický účinek se vyvíjí asi za 30 minut.

Lék je k dispozici ve formě tablet, 10 nebo 20 kusů v balení. Lék s tímto názvem vyrábí několik podniků v Rusku (Vertex, Stada atd.), Stejně jako v Maďarsku (Teva) a Srbsku (Hemofarm)..

„Loratadin“ ruské produkce

Při výběru léku, který se má použít, Loratadinu nebo Suprastinu, je třeba vzít v úvahu, že se liší v délce trvání účinku - účinek Loratadinu trvá 24 hodin a trvání terapeutického účinku Suprastinu je od 3 do 6 hodin. Dalším důležitým rozdílem je omezení používání v dětství. Přípravek Suprastin je povolen používat u velmi malých dětí (od jednoho měsíce věku) a Loratadin pouze od dvou let.

Obě léky zřídka způsobují nežádoucí vedlejší účinky, ale pokud jsou Loratadin a Suprastin porovnány z hlediska jejich účinku na nervový systém, pak by měl být upřednostněn první lék, protože na rozdíl od Suprastinu prakticky nezpůsobuje ospalost v doporučených dávkách..

Pokud porovnáte tyto léky z hlediska účinnosti, musíte pochopit, jaký je účel jejich použití. Suprastin se projevuje mnohem lépe v případech, kdy je nutné rychle zastavit alergickou reakci, například s angioedémem (angioedém) nebo nadměrnou reakcí těla na kousnutí hmyzem. Loratadin bude mít výhody, pokud je vyžadováno dlouhodobé podávání léku (pro sezónní nebo celoroční alergickou rýmu, dermatózy), protože způsobuje méně vedlejších účinků a terapeutická koncentrace v těle zůstává do 24 hodin.

Dalším důležitým bodem v tom, jak se Suprastin liší od Loratadinu, je závislost účinnosti léků na jejich interakci s jinými látkami..

Loratadin nemá žádnou souvislost s příjmem potravy, ale jeho účinnost se sníží se současným příjmem nápojů obsahujících alkohol a některými antibiotiky (například erytromycin), i když vedou ke zvýšení účinku léku, ale současně ke zvýšení jeho toxicity. Účinnost přípravku Suprastin přímo závisí na příjmu potravy (předepisuje se s jídlem a omývá se velkým množstvím vody).

Při porovnání toho, co je silnější než Loratadin nebo Suprastin, lze konstatovat, že Loratadin obecně působí efektivněji a trvale, nemá prakticky žádný sedativní účinek (neproniká hematoencefalickou bariérou z krevního řečiště do mozkových buněk), nezpůsobuje závislost. Někteří pacienti jsou však vzhledem k individuálním charakteristikám organismu nebo nesnášenlivosti vůči některým složkám Loratadinu kontraindikováni v užívání tohoto léku. A hypnotický účinek Suprastinu má někdy dokonce pozitivní význam, pokud je vyžadována další sedace (například to se může stát pozitivním bodem při použití u malých dětí).

Spolu s vyšší účinností má Loratadin negativní vliv na kardiovaskulární systém (kardiotoxický účinek) a gastrointestinální trakt u dětí. Proto je použití u kojenců do dvou let zakázáno..

Loratadin a Suprastin - srovnávací tabulka
LoratadinSuprastin
Deista. látka:
loratadinchloropyramin
Generace:
II
Formulář:
pilulky
Průměrná rychlost akce:
30 min.15 minut.
Průměrné trvání akce:
24 hodin.3-6 h.
Potenciální sedace:
NížeVyšší

V některých případech je nahrazení přípravku Suprastin Loratadinem nejen možné, ale dokonce nezbytné. Jedním z nežádoucích účinků přípravku Suprastin je jeho schopnost způsobit suchost sliznic, vysychání a zvýšení viskozity hlenu v plicích. Pokud má osoba nachlazení a kašel (například s bronchitidou), pak je tento účinek extrémně nežádoucí, protože bude bránit vykašlávání a zpomalit proces hojení a může dokonce vést k rozvoji pneumonie. Ze stejného důvodu musí být nahrazena alergická rýma nebo senná rýma, protože se zvyšuje viskozita vytvářené sekrece a nosní sliznice vyschne, což může nakonec vyvolat vývoj sinusitidy nebo sinusitidy..

Rovněž nevzniká otázka, Loratadin nebo Suprastin - což je lepší, pokud je potřeba brát antihistaminika u lidí, jejichž práce je spojena se zvýšenou pozorností a koncentrací (řidiči, pracovníci montážních linek, chirurgové atd.). V těchto případech musí být suprastin nahrazen Loratadinem. Zároveň je taková náhrada u velmi malých dětí nemožná, protože pouze Suprastin je schválen pro použití u kojenců od jednoho měsíce věku..

Kontraindikace Loratadin a Suprastin
LoratadinSuprastin
[Obecná] individuální nesnášenlivost; období těhotenství a prsa. krmení.
děti do 2 letděti do měsíce; akutní atak bronchiálního astmatu; buď opatrný. s nesnášenlivostí laktózy
Před užitím některého z těchto léků si přečtěte seznam zvláštních pokynů, včetně řízení dopravy

Loratadin a Suprastin nemůžete užívat současně s alkoholem, sedativy a sedativy, trankvilizéry a opioidními analgetiky. Dokonce i Loratadin může u některých lidí způsobit sedativní účinek v důsledku individuálních charakteristik těla a v kombinaci s výše uvedenými léky se depresivní účinek na centrální nervový systém zvýší. Suprastin také zesiluje účinek léků používaných pro celkovou anestézii, které je třeba vzít v úvahu, pokud je nutné tyto prostředky použít společně.

Pokud jde o náklady na léčiva, je Loratadin vyráběný na domácím trhu přibližně 2-4krát cenově dostupnější než Suprastin (v závislosti na počtu tablet v balení a výrobci) a dovážená droga (například Loratadin-Teva) je naopak přibližně dvakrát dražší než Suprastin..