Loratadine-Akrichin

  • Drogy

Loratadin-Akrikhin: návod k použití a recenze

Latinský název: Loratadine-Akrikhin

ATX kód: R06AX13

Účinná látka: loratadin (loratadin)

Výrobce: JSC KhFK Akrikhin (Rusko)

Popis a fotografie aktualizovány: 28.11.2018

Ceny v lékárnách: od 60 rublů.

Loratadin-Akrikhin - antialergikum, blokátor histaminu H1-receptory.

Uvolněte formu a složení

  • tablety: ploché válcové, téměř bílé nebo bílé, se zkosením (7 nebo 10 kusů v blistrovém proužku, v kartonové krabičce 1 nebo 3 balení);
  • sirup: čirá kapalina ze světle žluté do žluté s lehce ovocným zápachem (100 ml v lahvičce z tmavého skla utěsněná polyethylenovým víčkem s prvním ovládáním otevření; v krabici 1 láhev s odměrkou nebo odměrkou).

Každé balení obsahuje také pokyny pro použití přípravku Loratadin-Akrikhin.

Složení 1 tablety:

  • účinná látka: loratadin - 10 mg;
  • další složky: stearát vápenatý, monohydrát laktózy, sodná sůl karboxymethylškrobu, mikrokrystalická celulóza.

Složení 100 ml sirupu:

  • účinná látka: loratadin - 100 mg;
  • další složky: barvivo tropeolin O, propylenglykol, sacharóza, kyselina benzoová, ethanol (rektifikovaný ethylalkohol), kyselina citronová, čištěná voda, pomerančová příchuť.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Loratadine je blokátor H.1-histaminové receptory (dlouhodobá expozice). Látka inhibuje uvolňování leukotrienu C4 a histaminu z žírných buněk, zabraňuje výskytu alergických reakcí a usnadňuje jejich průběh. Nástroj má antialergické, antipruritické a antiexudativní účinky, snižuje propustnost kapilár, eliminuje křeče hladkých svalů a zabraňuje otokům tkání. Antialergický účinek Loratadin-Akrikhin se objeví 30 minut po podání, dosahuje maximum po 8-12 hodinách a je pozorován po dobu 24 hodin. Agent nemá žádný účinek na centrální nervový systém (protože neprochází hematoencefalickou bariérou) a není návykový.

Farmakokinetika

Loratadin je zcela a rychle absorbován v gastrointestinálním traktu. Maximální koncentrace látky (Cmax) v krevní plazmě je pozorováno 1,3–2,5 hodiny po podání. Při použití Loratadine-Akrikhin s jídlem Cmax dosáhl o 1 hodinu později.

Aktivní složka se váže na plazmatické proteiny o 97%. Její metabolická transformace, na které se podílejí izoenzymy cytochromu CYP3A4 a v menší míře CYP2D6, se vyskytuje v játrech za vzniku descarboethoxyloratadinu, aktivního metabolitu loratadinu. Stacionární koncentrace (Css) loratadinu a jeho metabolitu v krvi jsou zaznamenány 5. den po podání. Látka se vylučuje močí a žlučí. Poločas (T½) loratadin - asi 8,4 hodin (3-20 hodin), jeho aktivní metabolit - asi 28 hodin (8,8-92 hodin).

U starších pacientů Cmax znamená v krevní plazmě zvýšení o 50% a T½ průměrně loratadin a jeho aktivní metabolit 18,2 hodiny (6,7–37 hodin) a 17,5 hodiny (11–38 hodin).

U pacientů s alkoholickým onemocněním jater Cmax a T½ zvýšení úměrnosti závažnosti nemoci. V případě chronického selhání ledvin a během hemodialýzy se farmakokinetické parametry antihistaminika prakticky nemění.

Indikace pro použití

  • alergická rýma (včetně sezónní a celoroční), senná rýma;
  • kopřivka (včetně chronické idiopatické);
  • svědivé dermatózy;
  • alergická konjunktivitida;
  • angioneurotický edém (Quinckeho edém);
  • alergické reakce na kousnutí hmyzem;
  • pseudoalergické reakce v důsledku uvolňování histaminu.

Kontraindikace

  • období kojení;
  • věk do 2 let (pro sirup);
  • tělesná hmotnost menší než 30 kg (pro tablety);
  • malabsorpce glukózy-galaktózy, deficit laktázy, intolerance laktózy (pro tablety);
  • přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva.

Při těhotenství a při selhání jater je nutné používat Loratadin-Akrikhin s maximální opatrností.

Loratadin-Akrikhin, návod k použití: způsob a dávkování

Obě dávkové formy Loratadine-Akrikhin se používají perorálně, jednou denně.

Děti s hmotností vyšší než 30 kg a dospělí se doporučuje užívat tento lék v denní dávce 10 mg (1 tableta nebo 2 kopečky sirupu).

Děti od 2 do 12 let s tělesnou hmotností menší než 30 kg jsou předepsány sirup Loratadin-Akrikhin v denní dávce 5 mg (1 odměrka).

V případě selhání ledvin je počáteční dávka 10 mg každý druhý den.

V případě selhání jater je počáteční dávka 10 mg každý druhý den nebo 5 mg (ve formě sirupu) denně.

Vedlejší efekty

Během léčby lékem byly nežádoucí účinky zaznamenány přibližně stejně často jako při použití placeba. Během období léčby byly u dospělých pozorovány následující nežádoucí účinky: ospalost, zvýšená únava, bolest hlavy, sucho v ústech, nevolnost, funkční poruchy jater, gastritida, alopecie, anafylaxe, alergické reakce (vyrážka), tachykardie.

U dětí byly při užívání přípravku Loratadin-Akrikhin zaznamenány poruchy, jako je sedace, zvýšená nervová dráždivost, bolesti hlavy..

Předávkovat

Příznaky předávkování Loratadinem mohou zahrnovat bolesti hlavy, ospalost, tachykardii. V tomto stavu jsou předepsány výplachy žaludku a aktivní uhlí. Droga není vylučována z těla hemodialýzou.

speciální instrukce

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Pacienti, kteří řídí loratadinovou terapii, řídí motorová vozidla nebo jiné složité a potenciálně nebezpečné vybavení.

Aplikace během těhotenství a laktace

Během těhotenství je užívání Loratadine-Akrikhin možné pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální ohrožení zdraví plodu.

Pokud je nutné lék užívat během kojení, je třeba po dobu léčby kojení ukončit (protože loratadin proniká do mateřského mléka).

Použití v dětství

Tablety nejsou předepsány dětem s hmotností nižší než 30 kg, sirup Loratadin-Akrikhin je kontraindikován u dětí mladších 2 let.

Se zhoršenou funkcí ledvin

Pacientům s renální insuficiencí Loratadin-Akrikhin se doporučuje užívat v počáteční dávce 10 mg každý druhý den.

Pro porušení funkce jater

Při existujících funkčních poruchách jater by měla být počáteční dávka přípravku Loratadin-Akrikhin 10 mg (1 tableta nebo 2 kopečky sirupu), užívaná každý druhý den, nebo 5 mg (1 kopeček sirupu) denně.

Lékové interakce

  • ethanol - nedochází ke zvýšení jeho účinku na centrální nervový systém;
  • ketokonazol, erytromycin a další inhibitory CYP3A4; cimetidin a další inhibitory CYP2D6 a CYP3A4 - koncentrace loratadinu v krevní plazmě se zvyšuje, zatímco neexistují žádné klinické projevy a žádný účinek na parametry EKG (elektrokardiografie);
  • tricyklická antidepresiva, barbituráty, fenytoin, fenylbutazon, rifampicin (induktory mikrosomální oxidace) - účinnost loratadinu se snižuje.

Analogy

Analogy Loratadin-Akrikhin jsou: Claridol, Alerpriv, Clarisens, Clarifer, Claritin, Klarnedin, Loratavel, Lomilan, LoraGEXAL, Loratadin, Erolin.

Podmínky skladování

Uchovávejte na místě chráněném před vlhkostí, mimo dosah dětí, při teplotě 12–15 ° C - pro sirupy a ne vyšší než 25 ° C - pro tablety.

Skladovatelnost sirupu - 4 roky, tablety - 5 let.

Podmínky výdeje z lékáren

K dispozici bez lékařského předpisu.

Recenze o Loratadin-Akrikhin

Recenze Loratadin-Akrikhin jsou ohromně pozitivní. Antihistaminikum se podle mnoha pacientů osvědčilo v léčbě alergické rýmy, senné rýmy, svědění dermatóz, kopřivky a alergické konjunktivitidy u dospělých a dětí. Loratadin-Akrikhin účinně zmírňuje příznaky alergie, avšak pozitivní výsledek při užívání tablet je podle pacientů pozorován až druhý den léčby. Mezi výhody nástroje patří jeho dostupnost, pohodlný dávkovací režim a skutečnost, že není návykový. Někteří pacienti nemají rádi příliš sladkou, specifickou chuť sirupu.

Někdy se objevují stížnosti na nedostatečný nebo dočasný účinek léku, protože podle recenzí není po alergii alergie úplně vyléčena, ale pouze její příznaky jsou eliminovány. V ojedinělých případech také indikují silnou ospalost, ke které dochází během lékové terapie.

Cena Loratadin-Akrikhin v lékárnách

Cena za Loratadin-Akrikhin je přibližně:

  • tablety (10 mg): 50 až 75 rublů. pro 7 ks, 60–80 rublů. - za 10 ks, 160-190 rublů. - za 30 ks. zabaleno;
  • sirup (5 mg / 5 ml): 160 - 180 rublů. na 100 ml lahvičku.

Popis léku LORATADINE (LORATADINE)

Vypouštěcí forma, složení a balení

Tablety bílé nebo téměř bílé, ploché válcové, s rýhou a zkosením.

1 karta.
loratadin10 mg

Pomocné látky: monohydrát laktózy, bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová.

10 kusů. - obrysové buněčné balení (1) - papírové obaly.
10 kusů. - obrysové buněčné obaly (3) - papírové obaly.

sirup 5 mg / 5 ml: fl. 50 ml nebo 100 ml
Reg. Č.: 16/03/1049 ze dne 02.02.2016 - Doba platnosti reg. bije není omezen

Sirup ve formě čiré, bezbarvé nebo nažloutlé tekutiny se slabým ovocným zápachem.

5 ml
loratadin5 mg

Pomocné látky: propylenglykol, benzoát sodný E211, monohydrát kyseliny citronové, sorbitol E420, rektifikovaný ethylalkohol, vůně „vévodkyně AN1374“, čištěná voda.

50 ml - láhve (1) - kartonové obaly.
100 ml - lahve (1) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Blokátor histaminových Hi receptorů. Má antialergický, antipruritický a antiexudativní účinek. Snižuje propustnost kapilár, brání vzniku otoků tkání, snižuje zvýšenou kontraktilní aktivitu hladkých svalů způsobenou působením histaminu.

Farmakokinetika

Při perorálním podání v terapeutické dávce se loratadin rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a v těle je téměř úplně metabolizován. Cmax loratadinu v plazmě je dosaženo po 1-1,3 hodinách, hlavním aktivním metabolitu, dekarboethoxyloratadinu, po přibližně 2,5 hodinách.

Při současném příjmu potravy se biologická dostupnost loratadinu a deskarboethoxyloratadinu zvyšuje asi o 40%, respektive o 15%, doba do dosažení Cmax se zvýšila asi o 1 hodinu, její hodnoty pro tyto látky zůstaly nezměněny.

Vazba loratadinu na plazmatické bílkoviny je vysoká - asi 98%, aktivní metabolit je méně výrazný.

Průměrně je T 1/2 loratadinu 8,4 hodin, deskarboethoxyloratadin - 28 hodin (8,8-92 hodin).

Asi 80% loratadinu se vylučuje ve formě metabolitů močí a stolicí ve stejném poměru do 10 dnů, asi 27% - močí během prvního dne.

Indikace pro použití

Dávkovací režim

Uvnitř pro dospělé a děti starší 12 let a také s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg - 10 mg 1 čas / den.

Děti od 2 do 12 let s tělesnou hmotností menší než 30 kg - 5 mg 1 čas / den.

Vedlejší efekty

Z trávicí soustavy:

  • zřídka - sucho v ústech, nevolnost, zvracení, gastritida;
  • v některých případech - jaterní dysfunkce.

Ze strany centrálního nervového systému:

  • zřídka - zvýšená únava, bolesti hlavy, podrážděnost (u dětí).

Na straně kardiovaskulárního systému:

  • zřídka - tachykardie.

Alergické reakce:

  • zřídka - kožní vyrážka;
  • v ojedinělých případech - anafylaktické reakce.

Dermatologické reakce:

  • v některých případech - alopecie.

Kontraindikace pro použití

Aplikace během těhotenství a laktace

Loratadin by neměl být používán během těhotenství a kojení.

V experimentálních studiích na zvířatech neměl loratadin ve středních dávkách negativní účinek na plod, při podávání ve vysokých dávkách byly pozorovány některé fetotoxické účinky.

Žádost o porušení funkce jater

Aplikace pro zhoršenou funkci ledvin

Aplikace u dětí

speciální instrukce

Při použití loratadinu nelze zcela vyloučit vývoj záchvatů, zejména u predisponovaných pacientů.

U pacientů s poškozenou funkcí ledvin nebo jater je třeba upravit dávkování.

Lékové interakce

Při současném použití loratadinu s léky, které inhibují isoenzymy CYP3A4 a CYP2D6 nebo jsou metabolizovány v játrech za účasti (včetně cimetidinu, erytromycinu, ketokonazolu, chinidinu, flukonazolu, fluoxetinu), změny plazmatické koncentrace loratadinu a / nebo drogy.

Mikrosomální induktory oxidace (fenytoin, ethanol, barbituráty, zixorin, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) snižují účinnost.

Analogy účinné látky

Příručka Vidal obsahuje více než 5 000 popisů léčivých přípravků registrovaných v Běloruské republice, včetně informací z referenčních příruček Vidal „Léky v Bělorusku“ na období 2007 - 2014..

Chcete-li získat bezplatný a neomezený přístup k referenční příručce léčiv a materiálů na webu, musíte se zaregistrovat. Registrace na webu je k dispozici odborníkům v oblasti medicíny a farmacie.

Loratadine

Držitel rozhodnutí o registraci:

Léková forma

reg. Ne: ЛСР-007946/08 ze dne 08.10.08 - Aktuální
Loratadin

Uvolněte formu, balení a složení léku Loratadin

Sirup5 ml
loratadin5 mg

50 ml - lahve z tmavého skla (1), doplněné dávkovači lžičkou nebo skleněnými kartony.
100 ml - lahvičky z tmavého skla (1) doplněné dávkovači lžičkou nebo skleněnými kartony.

farmaceutický účinek

Blokátor histaminových Hi receptorů. Má antialergický, antipruritický a antiexudativní účinek. Snižuje propustnost kapilár, brání vzniku otoků tkání, snižuje zvýšenou kontraktilní aktivitu hladkých svalů způsobenou působením histaminu.

Farmakokinetika

Při perorálním podání v terapeutické dávce se loratadin rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a v těle je téměř úplně metabolizován. Cmax loratadinu v plazmě je dosaženo po 1-1,3 hodinách, hlavním aktivním metabolitu, dekarboethoxyloratadinu, po přibližně 2,5 hodinách.

Při současném příjmu potravy se biologická dostupnost loratadinu a deskarboethoxyloratadinu zvyšuje asi o 40%, respektive o 15%, doba do dosažení Cmax se zvýšila asi o 1 hodinu, její hodnoty pro tyto látky zůstaly nezměněny.

Vazba loratadinu na plazmatické bílkoviny je vysoká - asi 98%, aktivní metabolit je méně výrazný.

Průměrně je T 1/2 loratadinu 8,4 hodin, deskarboethoxyloratadin - 28 hodin (8,8-92 hodin).

Asi 80% loratadinu se vylučuje ve formě metabolitů močí a stolicí ve stejném poměru do 10 dnů, asi 27% - močí během prvního dne.

Žádné alergie Loratadinový sirup návod k použití pro děti cenu

farmaceutický účinek

Loratadin je antihistaminikum druhé generace, které blokuje H1-histaminové receptory. Ten vyvolává charakteristické příznaky alergie: svědění, otok, zarudnutí a další. Užívání Loratadinu vám umožňuje eliminovat takové jevy. S tímto lékem se můžete rychle zbavit nachlazení a obnovit nosní dýchání..

Jak používat hormonální kapky pro studené čtení v tomto materiálu.

Výsledek aplikace je patrný po 30 minutách. Maximální efekt je dosažen během 8-12 hodin. Během tohoto období se obnoví sliznice a také:

  • svalové napětí je normalizováno;
  • propustnost kapilárních stěn klesá;
  • objem hlenu vylučovaného z nosu se snižuje;
  • svědění zmizí;
  • opuch je odstraněn.

Poměrně dobrá účinnost léčiva v boji proti alergiím je vysvětlena skutečností, že se účinné látky rychle váží na proteinové sloučeniny a jsou vylučovány po dlouhou dobu. Posledně jmenovaný faktor zajišťuje hromadění léčivých složek v těle. Účinek tablet můžete doplnit sprejem.

Na rozdíl od jiných antihistaminik nemá Loratadin sedativní účinek (po jeho užití nemá sklon spát), což je způsobeno slabou schopností účinné látky proniknout do mozkových struktur.

Hlavní nevýhodou antihistaminik je to, že účinné látky mohou blokovat tok draslíku do srdce. Z tohoto důvodu je rytmická práce orgánu narušena. Tento účinek je pozorován zejména u osob s onemocněním kardiovaskulárního systému nebo u pacientů, kteří užívají léky převyšující předepsanou dávku..

Loratadin se nedoporučuje kombinovat s antidepresivy, barbituráty, erytromycinem a ketonazolem. První dvě léky snižují účinnost antihistaminika, druhá dvě zvyšují koncentraci účinné látky v krvi.

Kontraindikace

Použití Loratadinu ve formě tablet je kontraindikováno u pacientů mladších dvou let au dětí s nízkou porodní hmotností do 30 kg. Léčivo ve formě sirupu je také kontraindikováno u kojenců..

Loratadin na alergie není předepisován u žen během kojení, což je spojeno s průnikem aktivní složky do mateřského mléka systémovou cirkulací.

Kontraindikace je také:

  • přítomnost přecitlivělosti na loratadin jako účinnou látku a pomocné látky;
  • laktózová intolerance;
  • nedostatek laktázy;
  • malabsorpční syndrom - omezení pro tablety.

S mimořádnou opatrností se lék používá k léčbě alergických patologií u pacientů s renální insuficiencí a žen během těhotenství.

Vypouštěcí forma, složení a balení

Lék je prezentován v kapalném stavu agregace, ve formě sirupu.

Sirup může být čirý nebo světle žlutý. Má výraznou ovocnou vůni, kterou mají děti rádi.

Lék je balen v tmavě hnědé skleněné nádobě, v krabici je také odměrka pro výpočet správné dávky.

Je dodáván v několika verzích a má objem od 50 ml do 100 ml, v závislosti na výrobci. Sirup je nejčastěji balen do bílé lepenkové krabice, vzor také závisí na výrobci.

10 ml látky obsahuje hlavní účinnou látku - loratadin v objemu 10 mg.

Produkt také obsahuje velké množství pomocných prvků, jako je glycerol, sacharóza, třešňová příchuť, propylenglykol, voda atd..

speciální instrukce

Pokyny k použití tohoto léku mají následující zvláštní pokyny:

  • Užívání léku náchylného ke vzniku záchvatů by mělo být prováděno pod dohledem lékaře..
  • Pacientům s renální insuficiencí jsou předepsány menší dávky Loratadinu přibližně v polovině. Přesné dávky jsou uvedeny v návodu k použití. Podobná omezení jsou uvedena u pacientů s poškozením jater..

Tento zákaz není uveden v návodu k použití Loratadinu, ale je důležitý pro pacienta. Poté, co ji začnete užívat, měli byste se ujistit, že lék nemá negativní účinek na tělo a nezpůsobuje žádné zvláštní vedlejší účinky.

Související článek: Glukonát vápenatý pro alergie: léčebný postup pro děti a dospělé

Názory lékařů

Recenze odborníků na drogu Loratadin:

Hlavním kritériem pro výběr tohoto léku je cena. Je velmi nízká a přitahuje mnoho rodičů, kteří přivedou své děti, aby je viděly. Loratadin je velmi bezpečný lék a málokdy způsobuje vedlejší reakce. Děti jsou potěšeny jeho příjemnou chutí, protože jsou zvyklé na to, že všechny léky jsou bez chuti a odmítají je brát, ale v tomto případě tomu tak není. Zachovává si svůj účinek po celý den, takže jej předepisuji mnoha mým malým pacientům.

Potemkina E.E., alergolog, Moskva

V průběhu let svého používání se Loratadin prosadil jako velmi účinný lék a velmi cenově dostupný, protože cena je prostě směšná. Rychlý účinek nebude dlouho trvat, mnoho rodičů je vždy překvapeno, jak rychle tento lék působí na jejich děti. Hodně pomáhá těm dětem, které trpí zubními problémy, protože dětství je velmi důležitý čas pro vývoj zdravých zubů. Proto, pokud má vaše dítě stomatitidu nebo krvácení dásní, bude pro vás Loratadin nepostradatelným pomocníkem..

Lyubova G.P., dětská zubařka, město Barnaul

Účinná látka

Hlavním prvkem léku, který má přímý antihistaminický účinek, je loratadin. Je to díky němu, že droga dostala své jméno. Loratadin se prosadil jako účinná antialergenní látka, proto mnoho lékařů doporučuje užívat Loratadin dětem i dospělým..

Každá tableta léčiva se skládá z 10 mg hlavního léčivého prvku (loratadinu) a pomocných složek: laktózy, propylenglykolu, glycerolu, kyseliny citrónové, roztoku sorbitolu, methylparabenu a čištěné vody. V závislosti na výrobci se složení Loratadinu pro děti může mírně lišit, ale hlavní složka bude vždy stejná.

Nežádoucí účinky

Tento lék má velké množství vedlejších účinků, ale vyskytují se pouze jednou v 10 000 případech. U dětí je nejčastější reakcí bolest hlavy..

Seznam nežádoucích účinků:

  • sucho v ústech a touha pít hodně tekutin;
  • narušení srdce. Bušení srdce a nepravidelný srdeční rytmus, který je doprovázen dušností;
  • žaludeční potíže, průjem, zácpa a zvracení;
  • depresivní stav, deprese;
  • vyrážka na kůži těla, která je doprovázena svědivou kůží;
  • vypadávání vlasů při česání hlavy hřebenem;
  • nervozita a nechuť k ostatním milovaným dětem a hračkám;
  • anafylaktický šok.

Po ukončení užívání léku zmizí všechny nežádoucí účinky po 2-3 dnech.

Analogy, s čím lze kombinovat a co ne

Mezi efektivní analogy tohoto nástroje patří:

  • claritin;
  • lorahexal;
  • loratadin-akrikhin;
  • loratadine teva.

Někdy se loratadin kombinuje s antibakteriálními látkami. Tato kombinace je přípustná pouze pod dohledem odborníka. V některých případech takové kombinace vyvolávají snížení účinnosti léků. Důvodem je skutečnost, že za metabolismus v játrech jsou odpovědné stejné enzymové systémy..

Látky jako rifampicin a erytromycin mohou snížit účinnost loratadinu. Pokud se alergie vyvine na pozadí užívání antibiotik, musíte tento lék opustit a vybrat si jiný.

Dávkování a režimy

Lék ve formě tablet lze předepsat dětem ve věku 2–12 let. V tomto případě je dávka 5 mg, což odpovídá polovině tablety..

Lék ve formě sirupu se používá v objemu 5 ml, což odpovídá 1 čajové lžičce. Šumivé tablety se rozpustí ve 200 ml vody. V takové situaci použijte jeden za den..

Od 12 let se používá 10 mg loratadinu, což odpovídá celé tabletě. Pokud se přípravek používá ve formě sirupu, je denní objem 10 mg nebo 2 malé lžičky.

Při výběru efervescentního činidla se doporučuje použít 10 mg léčiva, což odpovídá 1 tabletě. Jakýkoli lék by měl být opitý před jídlem - asi 10 minut.

Indikace pro použití

Tablety a sirup Loratadinu lze podle pokynů použít k:

  • Sezónní a celoroční akutní pollinóza;
  • Atopická konjunktivitida;
  • Chronická rýma, nasofaryngitida a faryngitida;
  • Alergická astma;
  • Atopická dermatitida;
  • Kontaktní dermatitida;
  • Svědění kůže a sliznic nosohltanu;
  • Kopřivka;
  • Alergie nespecifikované etymologie.

Senná rýma

Pollinózu lze považovat za metlu 21. století. Podle WHO se frekvence projevů alergických reakcí, projevujících se v závislosti na ročním období, ve srovnání s 20. stol. Několikrát zvýšila. Mezi příznaky pollinózy patří zánět sliznic nosohltanu, očí, krku, svědění a kopřivky..

Basofily jsou buňky lidského imunitního systému, které se nacházejí téměř v jakékoli tkáni. Důsledkem reakce je uvolnění histaminu - „hormonu zánětu“. Buňka ji zachycuje svými histaminovými receptory, které signalizují nástup zánětu..

Výsledkem je, že buňka bobtná, zvětšuje se velikost a vylučuje tekutinu do extracelulární matrice. Postižená oblast se zvětší a objeví se zarudnutí. Nervové receptory jsou vzrušené, objevuje se svědění. To vše vede k obecným alergickým symptomům. V akutních případech se tkáň může zvýšit desítkykrát. V závislosti na umístění léze může být stav zcela odlišný..

Konjunktivitida nastává, když alergen vstoupí do očí. Roztržení oka se zvyšuje, objevuje se svědění. Oční víčka a tkáně přiléhající k oku se mohou zvětšit. Díky neustálému roztržení je možné dočasné poškození zraku. Rýma je alergická reakce nosních sliznic a nosních výběhů na inhalaci alergenu. Hlen je vylučován, svědění nosu.

Konjunktivitida a rýma jsou nejčastějšími příznaky sezónní alergie, které se vyvíjejí v reakci na pyl během květu..

Dermatitida

Dermatitida může být projevem nejen sezónního, ale i trvalého. Projevuje se jako zarudnutí a odlupování kůže. Může to být reakce na jídlo, léky nebo zvířecí lupínky. Faryngitida může také nastat z potravy nebo zvířecích vlasů. Jeho anatomická podstata spočívá v zúžení záhybů hltanu, což může vést k kašli, ztrátě hlasu a dokonce i Quinckeho edému..

Astma

Astma je důsledkem vniknutí alergenu do průdušek plic. Bronchiální buňky se rozšiřují, aby obsáhly veškerý volný prostor a nedovolily člověku vydechnout. Při absenci primárních astmatických bronchiálních poruch alergická reakce nezpůsobí úplné zastavení dýchání, ale může vážně bránit dýchání, způsobit sípání a kašel.

Úly jsou také reakcí na alergeny. Vyjadřuje se zarudnutí kůže, které vypadá jako kopřivy. Objevuje se na zádech, hrudníku, pažích, bokech.

Alergie mohou být také neidentifikované - alergen se může vyskytovat na základě situace. Možná to může být chemikálie, která se dostala do prostředí dítěte, nebo zakoupená květina. Pokud není možné zjistit příčinu alergenu, je předepsána podpůrná terapie.

Co hledat

  • Je nepřijatelné překračovat dávku léku předepsanou lékařem.
  • Antialergikum lze užívat současně s antibiotiky a léky jiných skupin. V tomto případě nebyl zjištěn žádný významný klinický účinek..
  • Loratadin nezvyšuje účinek alkoholu na nervový systém.
  • Nemůžete brát léky s uplynutou dobou použitelnosti ani s nesprávně uloženým.
  • Léčivý přípravek je nutné uchovávat v původním obalu spolu s návodem k použití. Možná jej budete muset kdykoli znovu přečíst..
  • Je vhodné uchovávat otevřenou lahvičku sirupu na dveřích chladničky. Před použitím se lék vyjme z chladničky a udržuje se při pokojové teplotě po dobu několika hodin..
  • Dítě jakéhokoli věku by mělo užívat léky pouze v přítomnosti dospělého. To pomůže vyhnout se předávkování a souvisejícím následkům..

Lék musí být před použitím dobře protřepán..

Loratadin je časem testované antialergické léčivo, které lze použít k léčbě dospělých a dětí. Loratadin se prodává za poměrně rozumnou cenu, což ho činí obzvláště populární mezi pacienty. Pro léčbu malých dětí se sirup častěji předepisuje. Tento lék je pro dítě snazší pít, protože má příjemnou chuť a vůni..

Nežádoucí účinky, předávkování

Lék může vyvolat nežádoucí vedlejší účinky:

  1. Trávicí orgány reagují na použití přípravku suchou ústou. Dítě může zažít nevolnost a zvracení, vyvinout gastritidu. Občasné poškození jater.
  2. Pokud je nervový systém poškozen, existuje riziko vysoké únavy a bolesti hlavy. Mnoho dětí reaguje na použití látky s nadměrnou vzrušivostí..
  3. Poškození srdce a cév se může objevit tachykardie.
  4. Při alergiích se objevují kožní vyrážky. V obtížných případech existuje riziko anafylaktického šoku.

Použití nadměrné dávky léčiva může vyvolat vysokou ospalost, zvýšení srdečních kontrakcí a bolesti hlavy. Pokud se tyto příznaky objeví u dítěte, musíte se poradit s lékařem, který vám předepíše symptomatickou léčbu.

V našem videu můžete studovat pokyny a dávkování Loratadinu pro děti, kompatibilitu léku s přípravkem Suprastin:

Loratadin je účinný lék, který pomáhá vyrovnat se s alergiemi u dětí. S jeho pomocí je možné zabránit narušení práce orgánů ORL. Tuto látku by však měl předepisovat pouze lékař..

Nežádoucí účinky, předávkování

Lék může vyvolat nežádoucí vedlejší účinky:

  1. Trávicí orgány reagují na použití přípravku suchou ústou. Dítě může zažít nevolnost a zvracení, vyvinout gastritidu. Občasné poškození jater.
  2. Pokud je nervový systém poškozen, existuje riziko vysoké únavy a bolesti hlavy. Mnoho dětí reaguje na použití látky s nadměrnou vzrušivostí..
  3. Poškození srdce a cév se může objevit tachykardie.
  4. Při alergiích se objevují kožní vyrážky. V obtížných případech existuje riziko anafylaktického šoku.

Použití nadměrné dávky léčiva může vyvolat vysokou ospalost, zvýšení srdečních kontrakcí a bolesti hlavy. Pokud se tyto příznaky objeví u dítěte, musíte se poradit s lékařem, který vám předepíše symptomatickou léčbu.

V našem videu můžete studovat pokyny a dávkování Loratadinu pro děti, kompatibilitu léku s přípravkem Suprastin:

Loratadin je účinný lék, který pomáhá vyrovnat se s alergiemi u dětí. S jeho pomocí je možné zabránit narušení práce orgánů ORL. Tuto látku by však měl předepisovat pouze lékař..

Většina matek trpí alergií u svého dítěte. Vyskytuje se díky zvýšené citlivosti na potraviny a detergenty, styk se zvířaty a pylem rostlin, užívání léků, pití nápojů.

Loratadin je účinné antialergické činidlo. Naše recenze, stejně jako předložené recenze lékařů a rodičů dětských pacientů, vám pomohou získat představu o léku, s jakými léky ho můžete kombinovat, jak správně vypočítat dávku v závislosti na věku dítěte, co lze v případě potřeby nahradit.

Loratadin - dlouhodobě působící antialergikum.

Kontraindikace

Lékaři naznačují, že selhání ledvin je hlavní kontraindikací sirupu a tablet. Antihistaminika snižují množství vylučované moči, což u této patologie již není vysoké, což může vést ke zvýšené intoxikaci těla a závažným klinickým důsledkům.

Kromě toho kontraindikace zahrnují:

  • Přecitlivělost na loratadin;
  • Nesnášenlivost laktázy;
  • Alergické reakce na složky.

Se zvýšenou citlivostí může být účinek léčiva zvýšen. Ospalost se zvyšuje, výtok moči se zhoršuje. V tomto případě stojí za vyzkoušení další antihistaminikum, podobné v akci, které tuto biologicky účinnou látku neobsahuje..

Nesnášenlivost laktózy je kontraindikací při užívání tablety. Nedostatek laktázy, enzymu, který katalyzuje rozklad laktózy, způsobuje nadýmání, problémy se stolicí a v extrémních případech zvracení. Navzdory „nevýznamnosti“ těchto vedlejších účinků byste měli přestat užívat tablety a přejít na jiný lék nebo sirup.

Alergie není možné loratadin sama, ale na pomocné komponenty. V souvislosti s šířením alergií v hromadě je vhodné pečlivě sledovat projevy tělesných reakcí dítěte na léčivo. Svědění, kopřivka, v některých případech - rýma a zánět spojivek.

Quinckeho edém je považován za akutní alergický stav, který ohrožuje život dítěte. V takovém případě musíte naléhavě jít na sanitku a neváhejte s léčbou..

Lék je latentní k předávkování, a pokud je překročena denní dávka 10 mg, zvyšuje se vedlejší účinek léku - ospalost. Jako měřítko léčby je dítě zvraceno a dostane jemně rozptýlené aktivní uhlí. Předávkování vedoucí k bezvědomí není zaregistrováno.

Dávkování

Loratadinový sirup lze užít ve věku dvou let. Výpočet dávky je založen na tělesné hmotnosti. Sirup je dodáván s odměrnou lžičkou pro 5 mililitrů léku. Děti ve věku od 1 do 6 let, které váží méně než 30 kilogramů, by měly dostávat 1 lžíci jednou denně. Děti od 6 let věku, které váží 30 kilogramů nebo více, dostávají 2 kopečky drogy jednou denně.

Tablety Loratadinu by se měly užívat nejméně 1 hodinu před jídlem. Dávka se také počítá na základě věku a tělesné hmotnosti. Děti ve věku od 1 do 12 let s hmotností do 30 kilogramů by měly dostávat půl tablety nebo 5 miligramů látky denně s hmotností vyšší než 30 kilogramů - 1 tableta denně. V tomto případě ošetřující lékaři někdy doporučují rozdělit příjem látky na dvě nebo tři dávky..

Maximální přípustná a ověřená dávka za den pro sirup a tablety je 10 miligramů. Pokud nemáte příležitost konzultovat s lékařem, začněte s touto dávkou a v žádném případě se pokuste ji nepřekročit.

Výrobci, forma vydání, cena léku

Loratadin vyrábějí ruské společnosti: "Sintez", "Ozon", "Biosintez", "Rozpharm", "Hemofarm".

Existují tři formy uvolnění:

  • Tablety pro orální podání - nažloutlé nebo bílé se zkosením nebo bez zkosení, lepenkové balení po 10, 20, 30 kusech. Průměrné náklady - 20 rublů.
  • Šumivé tablety rozpustné ve vodě - bílé, nazelenalé nebo se žlutým nádechem, kartonové balení po 10, 20 nebo 30 kusech. Průměrná cena - 100 rublů.
  • Sirup - k dostání v nádobě z tmavého skla nebo plastu, objem 100 ml, včetně odměrky, prodáván v průměru za 180 rublů. na láhev.

Sirup lze užívat od dvou let.

Indikace a dávkování

Loratadine se užívá, když:

  • hmyzí štípnutí;
  • nesnášenlivost k lékům;
  • dermatitida;

Tento lék pomůže s dermatitidou.

  • zánět spojivek;
  • sérová nemoc;
  • bronchiální astma neinfekčního typu.

Léčivo je také předepsáno na rýmu, otoky a jiné typy alergických reakcí.

Doporučené pokyny pro dávkování:

  • děti od 2 do 12 let - 1krát denně 10 minut před jídlem, dávka - 5 mg;
  • od 12 let - 10 mg jednou denně 5-10 minut před jídlem.

Lék působí na alergické příznaky do 24 hodin:

  • eliminuje kýchání, kašel, svědění, udušení;
  • zmírňuje reakci na očkování;

Dětem se doporučuje před očkováním podávat léky, aby se zabránilo alergickým reakcím.

snižuje nesnesitelné svědění a nepohodlí s planými neštovicemi, ekzémem, sennou rýmou.

Po přijetí akce začíná za 3-4 hodiny a maximální účinek se objeví po 8 hodinách.

Formulář vydání

Loratadin je lék, který vyrábí mnoho farmaceutických společností. Složení léčiva se může mírně lišit, všechny tyto produkty však mají jednu účinnou látku.

V lékárnách lze Loratadin pro děti zakoupit v různých formátech:

  • Tablety. Jsou to kulaté pilulky, bílé bez zápachu, s rizikem. Obvykle zabalené do blasterů s jednotlivými buňkami. Každé takové balení obsahuje 10 kusů;
  • Sirupy. Světle žlutá kapalina, zatímco průhledná a mírně tlustá. Má příjemnou ovocnou a bobulovou vůni a sladkou chuť. Loratadinový sirup pro děti je k dispozici v různých lahvích - 50, 100 nebo 120 ml. Ke každé láhvi je připojena anotace obsahující informace o léčivu a způsobu aplikace, odměrná lžíce nebo sklenice, kterým se stanoví předepsaná dávka Loratadinu. Pro malé děti je mnohem pohodlnější podávat lék v této formě..
  • Šumivé, rychle se rozpouštějící tablety. Lék je k dispozici v plastových zkumavkách, z nichž každá obsahuje 10 velkých pilulek.

Loratadinovy ​​analogy

Pokud Loratadin není k dispozici v lékárně, věnujte pozornost antihistaminikům se stejnou účinnou látkou:

  • Claritin - k dispozici ve formě sirupu a tablety. Lze vzít od 2 let věku. Průměrné náklady na sirup jsou 250 rublů, tablety (10 ks) - 225 rublů.
  • Lomilan - suspenze v lahvích po 120 ml, průměrná cena - 125 rublů. a tablety (10 ks) - 120 rublů.
  • Erius - tablety se užívají od 12 let; sirup - od 2 let. Průměrné náklady na tablety (7 ks) - 250 rublů, sirup (60 ml) - 600 rublů.
  • Loratadin-Stoma - 10 tablet v blistru, kartonové balení. Vstup povolen od 12 let. Průměrná cena léku je 30 rublů.

Jako antihistaminika se také uvádějí přípravky s jinými účinnými látkami, z nichž nejoblíbenější jsou:

Cetirizine. Hlavní složkou je cetirizin-hydrochlorid. Kapky (10 ml - 200 rublů) jsou povoleny od 1 roku, sirup (60 ml - 239 rublů) - od 3 let, tablety (10 ks - 80 rublů) - od 6 let.

Loratadinový analog - cetirizin.

  • Diazolin - 10 tablet nebo tablet v blistrech, hlavní látkou je mebhydrolin napisylate. Vstup je povolen od 12 let, průměrné náklady - 30 rublů.
  • Zyrtec - tablety nebo kapky, léčivou látkou je cetirizin-hydrochlorid. Jmenováno od 6 let. Průměrná cena tablet je 180 rublů, kapky - 230 rublů.
  • Suprastinem zkosené tablety nebo sirup, hlavní složkou je chloropyramin hydrochlorid. Recepce od 3 let. Průměrná cena tablet - 150 rublů, sirup - 190 rublů.
  • Cetrin - 20 tablet (10 mg cetirizinu) potažených filmem v blistru, předepsané od 6 let, průměrná prodejní cena je 110 rublů.
  • Tavegil - bílé tablety se zkoseným okrajem, hlavní účinnou látkou je clemastin hydrofumarát - 1,34 mg. Jmenováno od 6 let. Průměrné náklady na lék je 230 rublů.
  • Zodak. Léčivou látkou je cetirizin dihydrochlorid. Kapky (220 rublů) jsou povoleny od jednoho roku, sirup (130 rublů) - ze dvou a tablety (310 rublů) - od 6 let.

Analog Loratadin - Zodak.

Provozní princip

Loratadin blokuje receptory H1, které jsou citlivé na histamin, což zabraňuje uvolňování této biologicky aktivní sloučeniny a dalších látek ze žírných buněk. Tato akce zabraňuje rozvoji alergické reakce nebo zmírňuje příznaky alergie, pokud se již objevily. Užívání Loratadinu snižuje závažnost svědění a má také anti-exsudativní účinek a snižuje propustnost malých cév, čímž snižuje alergický edém. Kromě toho má lék schopnost uvolnit spasmodické hladké svaly..

Nástup terapeutického účinku Loratadinu lze pozorovat do půl hodiny po aplikaci. Maximální účinek se rozvine po 8-12 hodinách po podání a trvá až 24 hodin. Takový dlouhodobý účinek na organismus je spojen s tvorbou látky zvané desloratadin v procesu metabolických změn v Loratadinu, který má také antihistaminickou aktivitu. V tomto případě lék neprochází hematoencefalickou bariérou, proto není schopen stlačit centrální nervový systém a způsobit závislost.

Složení

Všechny formy léčiva obsahují stejnou účinnou látku, která se také nazývá loratadin. V 5 ml sirupu se podává v dávce 5 mg a jedna tableta obsahuje 10 mg. Obsah loratadinu v jedné šumivé tabletě je také 10 mg.

Složení sirupu, kromě aktivní složky, zahrnuje kyselinu citrónovou, propylenglykol, vodu, příchuť, ethanol, benzoát sodný, glycerin a další látky. Loratadinové tablety navíc obsahují mikrokrystalickou celulózu, stearát vápenatý, kukuřičný škrob, monohydrát laktózy a další složky, které poskytují takové léčivo v pevné formě.

Více Informací O Alergických Onemocnění