Seznam levných analogů Suprastinu. Diazolin, Tavegil, Loratadin pro alergie

  • Kliniky

Na světě existuje velké množství lidí, kteří jsou citliví na alergické reakce různých typologií. Jejich životy jsou závislé na antihistaminikách. Suprastin je součástí této skupiny a je považován za jeden z nejúčinnějších léků. Mnoho lidí dává přednost použití, ale farmaceutický trh je schopen nabídnout dostupnější léčiva, která mohou nahradit původní..

Farmakologické vlastnosti, aktivní prvek

Hlavní látkou je chloropyramin. Je to antihistaminikum, které má příznivý účinek na zastavení alergií, snižuje svědění.

Po konzumaci je v těle rovnoměrně distribuován. Metabolické procesy v játrech jsou intenzivní. Ledvinový systém odstraní léky. Tento proces je u dětí rychlejší než u dospělých..

Z čeho droga pomáhá?

Hlavní indikace k použití:

  • Rozsáhlé úly a svědění vyrážky;
  • Alergická rinitida jakékoli etiologie;
  • Zánět sliznice oka;
  • Dermatitida v důsledku expozice alergenům;
  • Alergie na potraviny a drogy;
  • Reakce těla na kousnutí hmyzem.

Kontraindikace

Seznam zákazů vstupu:

  • Špatná reakce na přísady;
  • Astmatické záchvaty;
  • Pro tablety - do 3 let;
  • Příprava na narození dítěte;
  • Laktační období (jeho pozastavení je povoleno).

Suprastin se vysoce nedoporučuje pro: zhoršené močení, hyperplázii prostaty, selhání ledvin nebo jater, srdeční choroby, krevní cévy.

Pravděpodobnost vedlejších účinků

Negativní reakce těla je extrémně vzácná. Suprastin se obvykle toleruje bezpečně.

  • CNS - pomalý stav, silná touha jít spát nebo nespavost, bolesti hlavy;
  • Gastrointestinální trakt - pocit sucha v ústech, zvracení, uvolněné stolice nebo závažnosti pohybů střev;
  • CVS: poruchy činnosti srdce, nestabilita krevního tlaku, zvýšená srdeční frekvence;
  • Zvýšené alergie;
  • Problémy s močením.

Způsob aplikace, dávkování

  • Pro dospělé: 1 tableta (25 mg) denně. Násobnost - až 4krát. Maximální dávka za den je 100 mg;
  • Pro nezletilé - od 3 do 6 let, půl tablety nejvýše 2krát denně; od 6 do 14 let - půl tablety 3krát denně.

Příjem by měl být proveden po jídle.

  • Intravenózní použití pouze v obtížných, akutních situacích pod dohledem odborníka;
  • Intramuskulárně jsou dospělým injekčně podány 1 až 2 ampulky během 24 hodin (1 až 2 ml). Pro děti je dávkování stanoveno ve zdravotnickém zařízení..

Následky předávkování

Použití farmaceutických látek v nadměrném množství může vyvolat řadu mimořádně nebezpečných situací a jevů. Mohou se projevit jako vize obrazů, které vznikají ve vědomí bez vlivu vnějšího podnětu, problémů s koordinací pohybů, křečových stavů, rychlého srdečního rytmu. Je možné spadnout do kómatu.

Kolik je Suprastin: cena v lékárně

Je vydáván z lékáren výhradně na lékařský předpis. Cena léku dosahuje 151 rublů (apteka.ru, Moskva). V závislosti na regionu se cenovka významně neliší. Proto vybízí pacienty, aby si vybrali levná generika..

Srovnávací tabulka levných náhrad ruské a zahraniční produkce

Seznam alternativ je řazen podle ceny. Výrobní forma farmaceutických výrobků je různorodá.

Název analogu je levnější než droga SuprastinApteka.ru (cena v rublech)Piluli.ru (cena v rublech)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Zodak (tabletová forma)146150145131
Chloropyramin (ampule)116116114sto
Diazolin (dražé)72796847
Ketotifen (tablety)62645638
Loratadine (tab.)desetdeset35třicet

Zodak - (produkce - Česká republika)

Kompetentní při překonávání chronické a sezónní rýmy a slzení, alergických dermatóz, rozsáhlých vyrážek a angioedému.

Je zakázáno pro lidi s negativní reakcí těla na složení Zodaku, v přítomnosti diagnostikovaného bronchospasmu, kašle, dětí mladších dvou let, kojení a přípravy na porodní ženy.

Lékaři nedoporučují léky lidem s onemocněním jater nebo ledvin, kteří jsou ve stáří. Kromě toho je třeba se vyhnout situacím, které se účastní nebezpečných činností, které vyžadují rychlou reakci a zvýšenou pozornost..

Nejrůznější paralelní jevy nejsou výjimkou - pocit sucha v ústní dutině, zažívací potíže a silná tvorba plynu. Je ohrožen nervový systém - bolesti hlavy, nadměrná únava, emoční nestabilita. Pacienti se občas potýkají se zvýšenou alergií, jejími příznaky.

Chloropyramin - (domácí náhrada)

Dobrý analog, který se adekvátně vyrovnává s svěděnou kopřivkou, rýmou a sennou rýmou, vyvolaný alergickým projevem na cokoli, Quinckeho edém. Řešení se vyznačuje rychlostí působení. Pozitivního účinku je dosaženo v nejkratším možném čase.

V kontraindikacích se liší tím, že není předepisován lidem, kteří současně používají inhibitory monoaminoxidázy, kteří trpí gastrointestinálními vředy, benigními nádory prostaty a glaukomem s uzavřeným úhlem. Zákazy se vztahují na novorozence, těhotné ženy a kojení. Terapeutický proces je neslučitelný s použitím alkoholických nápojů. Odborníci nedoporučují farmaceutický produkt pacientům v pokročilém věku, s patologií srdce, jater.

Pacient může zažít řadu vedlejších účinků. Užívání chloropyraminu před spaním může vyvolat pálení žáhy, poruchy trávicího traktu, srdeční frekvenci, nižší krevní tlak a zvýšený tlak ve zrakových orgánech. V případech, kdy je klinický obraz doplněn nepříznivými událostmi, zejména po dlouhou dobu léčby ve formě zvýšení tělesné teploty, hrtanu, bledosti kůže, je nutná okamžitá výzva k lékařskému zařízení k nápravě terapeutického přístupu nebo opakovaného vyšetření..

Diazolin - (Rusko)

Známý, uznávaný mnoha způsoby, který vám umožní bojovat nejen s alergickou rýmou, konjunktivitidou, kožními příznaky, otoky, ale také s následky všech druhů kousnutí hmyzem. Umožňuje upozornění na všechny zadané indikace.

Zákaz vstupu se vztahuje na osoby, které nemají asimilaci základních a jiných látek obsažených ve složení, hypertrofii prostaty, glaukomu, žaludečních a dvanáctníkových vředů, zánět vnitřních orgánů, jejich exacerbaci. Věkové omezení - ne méně než 2 roky. Pro ty, kteří očekávají dítě, které je ve stadiu laktace - je diazolin zakázán. Není předepsán pro pacienty se srdečními chorobami a epilepsií. Kromě toho farmaceutický produkt nepřispívá k provádění kritické práce, zejména těch, které jsou spojeny s ohrožením života..

Mezi vedlejší účinky patří únava, vestibulární poruchy, snížená reakce, problémy se zrakem, touha po zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, zhoršené vyprázdnění.

Ketotifen - (Rusko)

Vyznačuje se mimo jiné léky v tom, že je určen proti bronchiální astma, včetně alergického původu. Nedovoluje komplikace s sennou rýmou, rýmou a dermatózou z toho vyplývající.

Seznam kontraindikací zahrnuje netoleranci ke složkám přípravku Ketotifen, věk do 3 let, období těhotenství, kojení. Zároveň je přípustné dočasně přerušit krmení dítěte mlékem..

V raných stádiích pacient někdy zažívá ospalý stav, sucho v ústech. Ve většině případů nejsou projevy přehnané a samy odcházejí. V takové situaci je dávka snížena. Situace se snížením počtu krevních destiček v krvi, zhoršení klinického obrazu byly ještě méně časté..

Loratadin - (nejlevnější ruská náhrada)

I přes své extrémně nízké náklady není Loratadin ve srovnání s výše popsanými léčivy o nic méně dobrý v léčbě různých alergií. Zejména sezónní a chronická rýma, slzení, rozsáhlé svědění vyrážky, otok. Zabraňuje negativním účinkům kousnutí hmyzem.

Seznam kontraindikací je malý. Generické léčivo je nutné opustit u pacientů s přecitlivělostí na jeho aktivní a pomocné integrální prvky, kteří nosí dítě a kteří jsou v období kojení. Nepoužívá se k léčbě dětí mladších tří let.

Stejně jako u všech přezkoumávaných farmaceutických produktů má i nejjednodušší dostupná náhrada řadu nežádoucích účinků, které se vyskytují současně s užíváním. Dospělí obvykle pociťují migrénu, sucho v ústech, touhu po spánku a problémy s játry. Nezletilí rozvíjejí psycho-emocionální vzrušení a aktivitu.

Závěr o nenákladných náhradních prostředcích

Po prozkoumání maďarského léčivého přípravku bylo možné prokázat, že je jedním z vedoucích osob na farmaceutickém trhu. Jeho výhodou je univerzálnost forem uvolňování a použití v různých situacích a onemocněních. Kromě toho si můžete snadno vyzvednout spoustu levných synonym od domácích i zahraničních výrobců. Dosažením stejného farmaceutického účinku lze ušetřit určité množství peněz. Výběr konkrétního léku by však měl provádět lékař, protože přípravek Suprastin se v lékárnách prodává pouze na lékařský předpis. To naznačuje, že by se nemělo praktikovat samoléčení. Jinak to povede ke smutným důsledkům..

Suprastin - instrukce, seznam levných analogů, srovnání cen a efektivity

Počet případů alergií různého původu na světě každým rokem roste. Někdy se vypořádat s tímto stavem není tak snadné a často není příčina alergie nalezena. Příznaky alergických projevů negativně ovlivňují stav pacienta a přinášejí nejen místní potíže, ale také systémové problémy. Tito lidé se stanou podrážděnými, depresivními, neustále se měnícími lékaři, ztrácejí zájem o obvyklé radosti ze života..

Nepochybně všechny léky na alergie (antihistaminika) vykazují pouze symptomatický efekt, díky čemuž jsou eliminovány svědění, vyrážky, slzení, kýchání a další projevy. Pokud však zůstává příčina onemocnění neznámá, nemůže ani jeden antialergikum 100% pacienta zbavit..

V našem článku budeme hovořit o dlouhodobě známém léku na alergie, který téměř každý ví - suprastin. Lék patří do 1. generace antihistaminů, je blokátorem histaminu H1-receptory a má výrazný antialergický účinek. Zvažte také léky (analogy), jejichž cena je nižší než suprastin, a pokusíme se určit, který z nich je lepší.

Složení, forma vydání a cena

Léčivou látkou suprastinu je chloropyramin hydrochlorid. Lék je ve formě tablet 25 mg (balení 20 kusů) a také v injekčním roztoku 20 mg / ml 1 ml. Kapalná forma léčiva je určena pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Suprastin je poměrně levný lék. Balení tablet stojí v průměru 110 rublů, roztok (5 ampulek) lze zakoupit za 140 - 180 rublů.

Navzdory ceně léku se někteří pacienti stále snaží najít levný analog Suprastinu. To samozřejmě není jediný důvod, proč je vyžadována náhrada. Složení léčiva a jeho tolerance jsou hlavním kritériem, které ovlivňuje kvalitu terapie..

Indikace pro jmenování

Suprastin a jeho analogy se používají za následujících podmínek:

  • zánět spojivek;
  • atopická dermatitida;
  • kopřivka;
  • vyrážka;
  • svědivé dermatózy;
  • sérová nemoc;
  • alergická rýma;
  • ekzém;
  • Quinckeho edém;
  • alergie na léky, jídlo, kousnutí hmyzem.

Kontraindikace

Omezení používání produktu jsou:

  • těhotenství a kojení;
  • bronchiální astma (při akutním záchvatu);
  • věk do 3 let (tabletová forma);
  • individuální nesnášenlivost kompozice;
  • deficit laktázy, imunita laktózy.

Relativní kontraindikace zahrnují: glaukom s uzavřeným úhlem, stáří, vážné poškození jater, ledvin, srdce a krevních cév. Suprastin se používá s opatrností v případě hyperplazie prostaty a retence moči.

Jak správně dávkovat lék?

Jak již víme, Suprastin má dvě formy - tablety a řešení. Uvažujme je samostatně.

Tablety

Dávkování pro děti (od 3 do 14 let) - od 25 mg do 37,5 mg denně. Lék je předepsán 2-3 krát denně. Maximální dávka pro dospělé je 100 mg denně. Recepce je rozdělena na 3–4krát. Suprastin se doporučuje užívat s jídlem, tableta se musí omýt vodou. Trvání léčby určuje pouze lékař.

Důležité! Nelze překročit dávku suprastinu (je to 2 mg / kg tělesné hmotnosti).

Řešení

Pro intramuskulární podání se používají následující dávky:

  • do roku (od 1 měsíce života) - 0,25 ml;
  • 1-6 let - 0,5 ml;
  • 6-14 let - do 1 ml;
  • dospělí - do 2 ml.

Nežádoucí účinky

Mezi možné „vedlejší účinky“ je třeba poznamenat následující:

  • glaukom;
  • ospalost;
  • bolest hlavy;
  • leukopenie;
  • křeče;
  • porušení vizuálních pocitů;
  • třes;
  • hypotenze;
  • nevolnost (zřídka zvracení);
  • arytmie;
  • bolení břicha;
  • zadržování moči;
  • fotocitlivost;
  • ostatní.

Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, musíte přestat užívat léky a informovat lékaře. V těžkých případech se provádí výplach žaludku, jsou předepisovány sorbenty a další symptomatická terapie..

Poznámka! Suprastin zvyšuje účinek následujících léků: opioidní analgetika, barbituráty, M-anticholinergika. Při provádění testu na alergii může lék poskytnout falešné výsledky. Ovlivňuje koncentraci.

Analogy jsou levnější než Suprastin

Seznam analogů suprastinu je poměrně velký - jedná se o všechny antihistaminika a nezáleží na tom, do které generace patří. Diazolin a loratadin jsou považovány za nejlevnější analogy..

Ačkoli, jeden může argumentovat o jejich laskavosti..

  1. Za balíček Suprastinu (20 tablet) budete muset rozvětvit a zaplatit 110 rublů. Za balení diazolinu 100 mg (10 tablet) - 60 rublů (v důsledku toho cena za 20 tablet = 120 rublů). Všechno je relativní.
  2. U loratadinu je situace stejná. Tablety (10 kusů) stojí asi 55 rublů. Při výpočtu průběhu léčby byste měli věnovat pozornost nejen ceně na balení, ale také počtu tablet, denní dávce a dalším parametrům..

Proto pouze specialista pomůže zohlednit všechny tyto nuance. výběr a výměna dlouhodobého majetku je v jeho kompetenci.

Pacienti se často pokoušejí porovnávat antihistaminika samostatně a vybrat si ten nejlepší. Zkusme tento problém vyřešit..

Bude vás zajímat:

Suprastin nebo tavegil - což je lepší?

Složení léčiv je odlišné. Aktivní složkou tavegilu je clemastin hydrofumarát. Ale i přesto jsou obě léky blokátory histaminu H1-receptory s antialergickým účinkem. Forma uvolňování léčiv je stejná. Indikace, kontraindikace, nežádoucí účinky u suprastinu a tavegilu jsou také velmi podobné.

Tavegil je předepisován pouze od šesti let a suprastin je povolen od tří let. Tavegil nezpůsobuje ospalost, ale Suprastin má tento „vedlejší účinek“. Pokud přesto studujete návod k použití podrobněji, pak je seznam kontraindikací a možných negativních reakcí v tavegilu širší, není to bez důvodu, že se používá pouze od 6 let.

Při výběru mezi těmito léky je nejprve třeba vzít v úvahu citlivost těla na složení. U pacientů, jejichž práce souvisí s koncentrací, bude přirozeně preferován tavegil..

Tavegil je dražší, a to je jeho nevýhoda. Balení tablet (20 kusů) stojí asi 250 rublů. Důvodem je skutečnost, že tavegil se vyrábí v Itálii a suprastin se vyrábí v Maďarsku..

Drogy bývalých kapitalistických zemí jsou stále co do ceny a kvality odlišné od minulosti, socialistického tábora. Mnoho pacientů dává přednost tabletám z těchto zemí, což spojuje jejich přízeň s lepším čištěním složení a bezpečností podávání.

Loratadin nebo suprastin?

To jsou pravděpodobně nejčastěji srovnávané léky, protože cena za ně je téměř stejná vzhledem k počtu tablet, a nikoli k ceně na balení.

Suprastin je antialergické činidlo první generace, loratadin druhé. Složení je jiné. Léčivou látkou v loratadinu je loratadin. Vyrábí se v Rusku, Srbsku, Maďarsku, proto cena bude záviset na výrobci. Nejlevnější drogou bude domácí loratadin, cena za balení tablet č. 10 je pouze 55 rublů, což je levnější než suprastin.

  • Důležitým rozlišovacím bodem je doba působení loratadinu, to je 24 hodin a suprastin je pouze 6 hodin. Suprastin se používá od jednoho měsíce věku (roztok), loratadin je povolen pouze od 2 let. Loratdin ve velmi vzácných případech způsobuje ospalost, což se nedá říci o suprastinu.
  • Je třeba také poznamenat, že v akutních případech alergických reakcí bude suprastin účinný, zejména při injekčním podání. Intramuskulární nebo intravenózní injekce suprastinu jsou indikovány pro Quinckeho edém a těžké kousnutí hmyzem.

Pokud je například zapotřebí dlouhodobá antihistaminická terapie, bude lékem volby loratadin..

Bylo zjištěno, že u řady pacientů způsobuje suprastin suchost sliznic dýchacích cest. Současně dochází k zahušťování sputa u pacientů s onemocněním dolních částí dýchacího systému. V tomto případě, aby se proces nezhoršoval, se suprastin změní na loratadin.

Je zakázáno kombinovat obě léky s alkoholem, trankvilizéry, opioidními analgetiky, sedativy. S ohledem na všechny výše uvedené argumenty není pochyb, že lék by měl vybírat pouze lékař. Hlavní věc je nejen odstranit příznaky, ale také nepoškodit pacienta..

Claritin nebo Suprastin?

Claritin (Belgie) je strukturální analog loratadinu. Lze jej zakoupit v tabletách nebo sirupu. Přes stejný klinický účinek je cena loratadinu nižší. Claritin (10 mg tablety # 10) stojí asi 210 rublů. Sirup (60 ml) se nabízí za cenu 250 rublů.

Lékař vám pomůže vybrat claritin, loratadin nebo suprastin, protože pouze on, po prostudování historie pacienta, vyvolá nezbytné antihistaminikum.

Suprastin nebo diazolin?

Z hlediska antialergického účinku jsou obě léčiva identická, blokují histamin H1-receptory. Pod vlivem těchto prostředků se snižuje otok a zánět nosohltanu, vylučování slz a vylučuje se hyperémie sliznic. I přes tento účinek léků zůstává otázkou, který lék je lepší - diazolin nebo suprastin?

Supratin se vyrábí v Maďarsku a diazolin v Rusku a na Ukrajině. Cena diazolinu bude samozřejmě nižší. Pokud analyzujeme nemoci, pro které byly tyto léky použity, pak klinická hodnocení naznačují následující fakta. S rýmou na pyly, alergiemi na potraviny, atopickou konjunktivitidou, kousnutím hmyzem, sérovými reakcemi je účinnější používat suprastin.

U ostatních alergických patologií budou oba léky stejně účinné..

Složení přípravků je zcela odlišné, účinnou látkou diazolinu je mebhydrolin naskript. Formulář pro uvolnění - pilulky a tablety. Diazolin má dětskou podobu a na doporučení pediatra se také používá v kojeneckém období, zejména k ochraně těla dítěte během preventivních očkování.

Suprastin nebo Zodak?

Léky nejsou strukturální analogy, protože Zodak obsahuje další účinnou látku - cetirizin dihydrochlorid. Zodak je dostupný v kapkách a tabletách, nemá injekční formu.

Na rozdíl od suprastinu je tabletová forma povolena pouze od 6 let. Kapky se používají od 12 měsíců. Stejně jako suprastin, zodak je schopen snížit koncentraci..

Cena za balení tablet (10 mg, 10 ks) je asi 130 rublů. Kapky (10 mg / ml, 20 ml) stojí asi 200 rublů.

Léky v zásadě plní stejnou funkci - vylučují alergie, ale která z nich bude účinnější, ukáže se pouze zkušenost. Někdy dokonce i specialisté musí změnit analoga několikrát. složení určitého léčiva nedává požadovaný účinek.

Výhodou suprastinu je přítomnost lékové formy ve formě roztoku. To umožňuje urychleně odstranit alergickou reakci, která se vyvíjí doslova před našimi očima..

Například, když se včely nebo jiné kousnutí hmyzem u některých pacientů vyvinou závažný otok a někdy i respirační selhání. Přijetí zvířete v takové situaci nedá rychlý účinek, protože k jeho absorpci z gastrointestinálního traktu dochází asi za hodinu. Suprastin bude jednat mnohem rychleji.

Suprastin nebo Zyrtec?

Zyrtec a zodak jsou strukturální analoga. Proto nemá smysl podrobně popisovat rozdíly a podobnosti mezi zodak a suprastinem. Rozdíl mezi zodak a zyrtek spočívá pouze v pomocném složení, jehož látky mohou u pacientů vyvolat negativní reakce.

Zyrtec se vyrábí ve Švýcarsku, Zodak v České republice, Suprastin v Maďarsku. Pokud jde o cenu, Zirtek má nejdražší. Zyrtek 10 mg tablety (7 kusů) stojí asi 200 rublů, cena kapek (10 ml kapátko) je 300 rublů.

Zyrtek, zodak nebo suprastin - volba je na doktorovi. Pokud si vyberete mezi zodak nebo zyrtek, pak kritériem preference bude cena a výrobce..

Cetrin nebo suprastin?

Tsetrin je další strukturální analog Zodak a Zirtek. Jedinou zemí původu pro cetrin je Indie. Někteří pacienti a dokonce i lékaři se obávají indických drog a věří, že v zemi s nehygienickými podmínkami je nebezpečné získat cokoli.

Dnes jsou dokonce i vakcíny z Indie léčeny opatrně. Mnoho matek píše odmítnutí, preferuje francouzské a belgické výrobce.

Cena cetrinu (10 mg tablety č. 20) je v průměru 180 rublů, což je o 70 rublů více než suprastin.

Doporučujeme také, abyste se seznámili s levnými analogy Tsetrinu.

Fenistil nebo suprastin - což je lepší?

Léčivou látkou fenistilu je dimethinden maleát. Uvolňovací forma - kapky, gel, tobolky. Kapky jsou v pediatrii populární, lze je používat od jednoho měsíce života dítěte. Suprastin je k dispozici pouze v tabletách a injekčním roztoku, nemá kapky. Není vhodné dávat tablety malým dětem, proto má forma kapek v dětské praxi výhodu.

Fenistil, na rozdíl od Suprastinu, může být použit ve druhém a třetím trimestru těhotenství.

Kapky feniklu pro orální podání 0,1% 20 ml stojí asi 400 rublů. Je třeba poznamenat, že fenistil je dražší, přesto je to na dětských klinikách předepsaný antihistaminikum..

Závěr

Před výběrem analogů musí každý kompetentní odborník vzít v úvahu řadu faktorů. Jedná se o věk, hmotnost, historii, tendenci k alergii a další parametry. Levný analog je dobrý, ale často osud nemoci rozhoduje nejen cena, bohužel.

Chcete-li vyřešit všechny alergické problémy, zkuste najít specialistu, kterému důvěřujete, a pak taková spolupráce jistě povede k uzdravení. být zdravý!

Analogy suprastinu

Celkem analogy: 42. Cena a dostupnost analogů Suprastinu v lékárnách. Před použitím jakéhokoli léku byste se měli určitě poradit se svým lékařem..

Suprastin

Blogy

Tato stránka obsahuje seznam analogů Suprastinu - jedná se o zaměnitelné léky, které mají podobné indikace k použití a patří do stejné farmakologické skupiny. Před nákupem analogu Suprastinu je třeba se poradit s odborníkem o výměně drogy, prostudovat si návod k použití přípravku Suprastin podrobně, přečíst si recenze o přípravku Suprastin a podobné drogě.

Suprastin a jeho analogy: může a měl by být nahrazen?

Počet lidí náchylných k alergiím každým rokem roste. Potřeba speciálních antihistaminik roste. Jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších antialergik je Suprastin. Jeho vysoká účinnost a relativně nízká cena zajišťují vysokou poptávku. Většina lidí dává přednost tomu, jako časem testované drogy. Existují však i další modernější analogy Suprastinu? Co může tento lék nahradit?

Nahrazuje Suprastin: proč a proč?

Suprastin je antihistaminikum první generace, které se vyrábí v Maďarsku. Hlavní účinnou látkou je chloropyramin.

Indikace k použití jsou různé formy alergií: kopřivka, svědění, sezónní rýma, zánět spojivek, dermatitida, ekzém, Quinckeho edém, potravinová alergie nebo alergie na kousnutí hmyzem. Kromě svého hlavního použití se často používá k celkové úlevě od stavu pacienta..

Uklidňující vlastnost Suprastinu je jeho hlavní nevýhoda - aktivně ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobit vedlejší účinky, jako je ospalost, závratě a celková únava. Řízení vozidla nebo aktivní pracovní činnost je tak někdy prostě nemožné. Nepříjemné vedlejší reakce způsobí, že se chcete dozvědět více o Suprastinu a jeho analogech.

Co tedy může Suprastin nahradit? Hlavní analogy Suprastinu jsou v tabletách, některé z nich jsou však také dostupné ve formě sirupu a speciálních roztoků. Níže je uveden seznam možných opravných prostředků.

Diazolin

Diazolin je levný a oblíbený analog suprastinu, který má antialergický účinek a snižuje otoky sliznic. Nemá výrazný hypnotický účinek, proniká do centrálního nervového systému jen nepatrně. Má mírné anestetické vlastnosti. Používá se pro kombinovanou léčbu bronchiálního astmatu. Na rozdíl od svého předchůdce nepomáhá při léčbě virových chorob. Není přímým analogem Suprastinu a obsahuje další účinnou látku.

Hlavní účinná látka: mebhydrolin.

Indikace pro použití:

  • sezónní alergie;
  • svědění od kousnutí hmyzem;
  • senná rýma;
  • ekzém;
  • zánět spojivek.
  • může vést k poruchám ve fungování gastrointestinálního traktu;
  • ze strany centrálního nervového systému může způsobit: závratě, sníženou rychlost reakce, ospalost nebo hyperaktivitu;
  • použití je často doprovázeno sucho v ústech.

Kontraindikováno u dětí do 3 let, u osob s onemocněním gastrointestinálního traktu, u žen během těhotenství a kojení.

Cena léku se pohybuje od 55 do 80 r.

Chloropyramin

Chloropyramin je levný lék, který blokuje histaminové receptory. Má sedativní vlastnosti a mírný spazmolytický účinek. Účinek nastává po 1–2 hodinách, doba trvání účinku je 4–6 hodin, v malých dávkách může být použit u dětí od 1 měsíce.
Hlavní účinná látka: chloropyramin.

  • dermatologická onemocnění: ekzém, dermatózy, kontaktní dermatitida, svědění;
  • alergické reakce: sezónní alergie, senná rýma, konjunktivitida, kopřivka.

Protože chloropyramin je přímým analogem Suprastinu, má stejné vedlejší účinky:

  • ospalost;
  • závrať;
  • suchá ústa;
  • tachykardie;
  • potíže s močením.
  • těhotenství;
  • laktace;
  • bronchiální astma.

Uvolňovací forma: tablety a injekce.

Subrestin

Subrestin je antihistaminikum sedativní. Má antialergický, antiemetický a antispasmodický účinek. Povoleno pro použití pro děti v malých dávkách od 1 měsíce.

Hlavní účinná látka: chloropyramin.

Vedlejší účinky a kontraindikace jsou stejné jako u přípravku Suprastin.

Přibližná cena: 115 rub.

Tavegil

Tavegil je antialergický lék, moderní konkurent Suprastinu. Bojuje s alergiemi, aniž by způsoboval uklidňující účinek. Snižuje otoky, svědění má anestetické vlastnosti. Lze předepsat dětem od 6 let.

Tavegil je hlavní aktivní složkou: clemastin.

Indikace pro použití:

  • kožní onemocnění: ekzém, dermatóza, kontaktní dermatitida;
  • reakce na kousnutí hmyzem a léky;
  • senná rýma;
  • anafylaktický šok;
  • alergický edém;
  • sérová nemoc;
  • prevence alergických chorob.
  • suchá ústa;
  • nevolnost, závratě, bolesti hlavy;
  • sluchové a zrakové postižení;
  • poruchy dýchání;
  • potíže s močením;
  • cardiopalmus.

Prášky a injekce jsou k dispozici na prodej. Cena léku závisí na balení, za 10 tablet je přibližná cena 150 rublů.

Loratadin

Loratadin patří do druhé generace antihistaminik. Má rychlý a prodloužený účinek, při absenci sedativního účinku. Prakticky žádný účinek na centrální nervový systém. Nežádoucí účinky jsou vzácné: sucho v ústech nebo zvracení. Mohou je používat děti od 2 let. Používání během těhotenství a kojení je zakázáno, s opatrností - v případě selhání jater.

Hlavní účinná látka: loratadin.

Indikace pro použití:

  • alergické reakce různého původu;
  • dermatologická onemocnění: svědění, ekzém, dermatózy.

S velkým potenciálem je tento lék levnější než mnoho jiných léků: od 35 do 50 r.

Cetrin

Cetrin je antihistaminikum druhé generace. Snižuje závažnost alergických reakcí, má protizánětlivý účinek. Nemá vliv na fungování centrálního nervového systému, ale zároveň je jeho účinnost nižší než účinnost Suprastinu. Tsetrin je lékařem předepsán jako preventivní léčba alergií. Může zabránit riziku alergických reakcí. Vhodné pro děti od 6 let. K dispozici v sirupu a tabletách.

Účinná látka: cetirizin.

Hlavní indikace k použití:

  • sezónní a celoroční rýma;
  • otok;
  • kopřivka;
  • alergická kožní onemocnění.

Náklady na balení 10 tablet. - 155-165 s. cena sirupu - 120 r.

Počet dostupných finančních prostředků s podobným spektrem činností je poměrně velký. Levný nebo drahý analog Suprastinu může mít stejné vedlejší účinky, přičemž se zjevně liší v ceně. Drahé léky nejsou vždy dobré. A přímé levné analogy obsahují stejnou základní složku jako Suprastin, takže se jich nesmíte bát. Musíte si vybrat, s ohledem na specifické individuální potřeby, vlastnosti těla a doporučení lékaře.

Levnější seznam suprastinových analogů

Seznam analogů levnější Suprastin, cena


Účinné a levné náhradní náhrady Suprastin

Na světě existuje velké množství lidí, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím různých typologií..

Jejich životy jsou závislé na antihistaminikách. Suprastin je součástí této skupiny a je považován za jeden z nejúčinnějších léků.

Mnoho lidí dává přednost použití, ale farmaceutický trh je schopen nabídnout dostupnější léčiva, která mohou nahradit původní..

Farmakologické vlastnosti, aktivní prvek

Hlavní látkou je chloropyramin. Je to antihistaminikum, které má příznivý účinek na zastavení alergií, snižuje svědění.

Po konzumaci je v těle rovnoměrně distribuován. Metabolické procesy v játrech jsou intenzivní. Ledvinový systém odstraní léky. Tento proces je u dětí rychlejší než u dospělých..

Z čeho droga pomáhá?

Hlavní indikace k použití:

  • Rozsáhlé úly a svědění vyrážky;
  • Alergická rinitida jakékoli etiologie;
  • Zánět sliznice oka;
  • Dermatitida v důsledku expozice alergenům;
  • Alergie na potraviny a drogy;
  • Reakce těla na kousnutí hmyzem.

Kontraindikace

Seznam zákazů vstupu:

  • Špatná reakce na přísady;
  • Astmatické záchvaty;
  • Pro tablety - do 3 let;
  • Příprava na narození dítěte;
  • Laktační období (jeho pozastavení je povoleno).

Suprastin se vysoce nedoporučuje pro: zhoršené močení, hyperplázii prostaty, selhání ledvin nebo jater, srdeční choroby, krevní cévy.

Pravděpodobnost vedlejších účinků

Negativní reakce těla je extrémně vzácná. Suprastin se obvykle toleruje bezpečně.

  • CNS - pomalý stav, silná touha jít spát nebo nespavost, bolesti hlavy;
  • Gastrointestinální trakt - pocit sucha v ústech, zvracení, uvolněné stolice nebo závažnosti pohybů střev;
  • CVS: poruchy činnosti srdce, nestabilita krevního tlaku, zvýšená srdeční frekvence;
  • Zvýšené alergie;
  • Problémy s močením.

Způsob aplikace, dávkování

  • Pro dospělé: 1 tableta (25 mg) denně. Násobnost - až 4krát. Maximální dávka za den je 100 mg;
  • Pro nezletilé - od 3 do 6 let, půl tablety nejvýše 2krát denně; od 6 do 14 let - půl tablety 3krát denně.

Příjem by měl být proveden po jídle.

  • Intravenózní použití pouze v obtížných, akutních situacích pod dohledem odborníka;
  • Intramuskulárně jsou dospělým injekčně podány 1 až 2 ampulky během 24 hodin (1 až 2 ml). Pro děti je dávkování stanoveno ve zdravotnickém zařízení..

Následky předávkování

Použití farmaceutických látek v nadměrném množství může vyvolat řadu mimořádně nebezpečných situací a jevů. Mohou se projevit jako vize obrazů, které vznikají ve vědomí bez vlivu vnějšího podnětu, problémů s koordinací pohybů, křečových stavů, rychlého srdečního rytmu. Je možné spadnout do kómatu.

Kolik je Suprastin: cena v lékárně

Je vydáván z lékáren výhradně na lékařský předpis. Cena léku dosahuje 151 rublů (apteka.ru, Moskva). V závislosti na regionu se cenovka významně neliší. Proto vybízí pacienty, aby si vybrali levná generika..

Srovnávací tabulka levných náhrad ruské a zahraniční produkce

Seznam alternativ je řazen podle ceny. Výrobní forma farmaceutických výrobků je různorodá.

Název analogu je levnější než droga SuprastinApteka.ru (cena v rublech)Piluli.ru (cena v rublech)
MoskvaSPbMoskvaSPb
Zodak (tabletová forma)146150145131
Chloropyramin (ampule)116116114sto
Diazolin (dražé)72796847
Ketotifen (tablety)62645638
Loratadine (tab.)desetdeset35třicet

Zodak - (produkce - Česká republika)

Kompetentní při překonávání chronické a sezónní rýmy a slzení, alergických dermatóz, rozsáhlých vyrážek a angioedému.

Je zakázáno pro lidi s negativní reakcí těla na složení Zodaku, v přítomnosti diagnostikovaného bronchospasmu, kašle, dětí mladších dvou let, kojení a přípravy na porodní ženy.

Lékaři nedoporučují léky lidem s onemocněním jater nebo ledvin, kteří jsou ve stáří. Kromě toho je třeba se vyhnout situacím, které se účastní nebezpečných činností, které vyžadují rychlou reakci a zvýšenou pozornost..

Nejrůznější paralelní jevy nejsou výjimkou - pocit sucha v ústní dutině, zažívací potíže a silná tvorba plynu. Je ohrožen nervový systém - bolesti hlavy, nadměrná únava, emoční nestabilita. Pacienti se občas potýkají se zvýšenou alergií, jejími příznaky.

Chloropyramin - (domácí náhrada)

Dobrý analog, který se adekvátně vyrovnává s svěděnou kopřivkou, rýmou a sennou rýmou, vyvolaný alergickým projevem na cokoli, Quinckeho edém. Řešení se vyznačuje rychlostí působení. Pozitivního účinku je dosaženo v nejkratším možném čase.

V kontraindikacích se liší tím, že není předepisován lidem současně užívajícím inhibitory monoaminooxidázy, trpící gastrointestinálními vředy, benigními nádory prostaty, glaukomem s uzavřeným úhlem.

Zákazy se vztahují na novorozence, těhotné ženy a kojení. Terapeutický proces je neslučitelný s použitím alkoholických nápojů.

Odborníci nedoporučují farmaceutický produkt pacientům v pokročilém věku, s patologií srdce, jater.

Pacient může zažít řadu vedlejších účinků. Užívání chloropyraminu před spaním může vyvolat pálení žáhy, poruchy trávicího traktu, srdeční frekvenci, nižší krevní tlak a zvýšený tlak zrakových orgánů..

V případech, kdy je klinický obraz doplněn nepříznivými událostmi, zejména po dlouhou dobu léčby ve formě zvýšení tělesné teploty, hrtanu, bledosti kůže, je nutná okamžitá výzva k lékařskému zařízení k nápravě terapeutického přístupu nebo opakovaného vyšetření..

Diazolin - (Rusko)

Známý, uznávaný mnoha způsoby, který vám umožní bojovat nejen s alergickou rýmou, konjunktivitidou, kožními příznaky, otoky, ale také s následky všech druhů kousnutí hmyzem. Umožňuje upozornění na všechny zadané indikace.

Zákaz vstupu se vztahuje na osoby, které nemají asimilaci základních a jiných látek obsažených ve složení, hypertrofii prostaty, glaukomu, žaludečních a dvanáctníkových vředů, zánět vnitřních orgánů, jejich exacerbaci. Věkové omezení - ne méně než 2 roky.

Pro ty, kteří očekávají dítě, které je ve stadiu laktace - je diazolin zakázán. Není indikováno u pacientů se srdečními chorobami a epilepsií.

Kromě toho farmaceutický produkt nepřispívá k provádění kritické práce, zejména těch, které jsou spojeny s ohrožením života..

Mezi vedlejší účinky patří únava, vestibulární poruchy, snížená reakce, problémy se zrakem, touha po zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, zhoršené vyprázdnění.

Ketotifen - (Rusko)

Vyznačuje se mimo jiné léky v tom, že je určen proti bronchiální astma, včetně alergického původu. Nedovoluje komplikace s sennou rýmou, rýmou a dermatózou z toho vyplývající.

Seznam kontraindikací zahrnuje netoleranci ke složkám přípravku Ketotifen, věk do 3 let, období těhotenství, kojení. Zároveň je přípustné dočasně přerušit krmení dítěte mlékem..

V raných stádiích pacient někdy zažívá ospalý stav, sucho v ústech. Ve většině případů nejsou projevy přehnané a samy odcházejí. V takové situaci je dávka snížena. Situace se snížením počtu krevních destiček v krvi, zhoršení klinického obrazu byly ještě méně časté..

Loratadin - (nejlevnější ruská náhrada)

I přes své extrémně nízké náklady není Loratadin ve srovnání s výše popsanými léčivy o nic méně dobrý v léčbě různých alergií. Zejména sezónní a chronická rýma, slzení, rozsáhlé svědění vyrážky, otok. Zabraňuje negativním účinkům kousnutí hmyzem.

Seznam kontraindikací je malý. Generické léčivo je nutné opustit u pacientů s přecitlivělostí na jeho aktivní a pomocné integrální prvky, kteří nosí dítě a kteří jsou v období kojení. Nepoužívá se k léčbě dětí mladších tří let.

Stejně jako u všech přezkoumávaných farmaceutických produktů má i nejjednodušší dostupná náhrada řadu nežádoucích účinků, které se vyskytují současně s užíváním. Dospělí obvykle pociťují migrénu, sucho v ústech, touhu po spánku a problémy s játry. Nezletilí rozvíjejí psycho-emocionální vzrušení a aktivitu.

Závěr o nenákladných náhradních prostředcích

Po prozkoumání maďarského léčivého přípravku bylo možné prokázat, že je jedním z vedoucích osob na farmaceutickém trhu. Jeho výhodou je univerzálnost forem uvolnění a použití v různých situacích a onemocněních..

Kromě toho si můžete snadno vyzvednout spoustu levných synonym od domácích i zahraničních výrobců. Dosažením stejného farmaceutického účinku lze ušetřit určité množství peněz. Výběr konkrétního léku by však měl provádět lékař, protože přípravek Suprastin se v lékárnách prodává pouze na lékařský předpis..

To naznačuje, že by se nemělo praktikovat samoléčení. Jinak to povede ke smutným důsledkům..

Stojí za to použít analogy Suprastinu nebo můžete použít generika?

Co si vybrat pro léčbu alergií - časem testovaný suprastin, levnější analogy nebo generika? Moderní farmakologie nabízí velký výběr léčiv pro toto onemocnění..

Ne všechny mohou být použity pro děti, seniory a alergiky. Každý lék má své vlastní kontraindikace, cenu a vlastnosti akce.

Jak vybrat nejlepší lék pro léčbu konkrétního pacienta? Jaký je rozdíl mezi analogovými a generickými? Jaká kritéria by měla být dodržována?

Je zajímavé, že fatální alergická reakce byla poprvé zaznamenána staroegyptským knězem v prvním faraonovi Egypta Narmerovi - zemřel na včelí bodnutí, které vyvolalo anafylaktický šok. Stalo se to asi před 5 tisíci lety.

Trochu o pojmech - analogy a generika

Analogy jsou skupinou léčivých přípravků s podobným účinkem, ale jejich účinná látka se liší, resp. Má odlišné chemické složení. Je to jako v ruštině synonyma - znějí jinak, ale znamenají to samé.

Generic je léčivý přípravek, který se vyrábí na základě licence originálu, má s sebou jednu účinnou látku, identické chemické složení, ale jiné obchodní jméno.

Generický suprastin je chloropyramin.

Antialergická léčiva 1. generace

Suprastin - návod k použití, cena, recenze

Suprastin je antialergický lék první generace. Termín "Suprastin" je obchodní název. Hlavní účinnou látkou je chloropyramin hydrochlorid. Lék vyrábí několik farmaceutických společností.

Indikace pro použití

Suprastin a jeho analogy jsou předepisovány pro projevy alergické reakce ve formě:

  • kožní vyrážky - dermatitida, kopřivka, ekzém;
  • alergická rýma;
  • slzení, zánět spojivky;
  • svědění, otok z kousnutí hmyzem;
  • bronchospasmus během cvičení;
  • zánět průdušek;
  • udušení, otok sliznic dýchacích cest.

Léčba suprastinem (nebo analogem) se provádí perorálně a injekcemi intravenózně, intramuskulárně. V tabletách je léčivo vyráběno ve 20 kusech. ve dvou blistrech, dávkování 25 mg účinné látky.

Související článek: Zodak pro alergie: instrukce a analogy pro děti

Injekční roztok, 5 ampulek v balení, dávka 1 ml - 20 mg účinné látky.

Nežádoucí účinky

Jako antihistaminikum první generace přináší Suprastin a jeho analogy znatelný sedativní účinek. Pacient se cítí ospalý, trpí soustředěním.

Během terapie se nedoporučuje provádět činnosti, které vyžadují soustředění pozornosti (například řízení auta nebo práce na stroji se zvýšeným nebezpečím).

Suprastinovy ​​analogy

Přímé analogy Suprastinu jsou léky podobného účinku, první generace antihistaminik:

Analogy Suprastinu, stejně jako samotná droga, mají výrazný sedativní účinek. Účinně a rychle zmírňují projevy alergií, zatímco jejich účinek (v závislosti na dávce) lze snadno spočítat.

Tavegil

Léčivou látkou je clemastin. Droga se vyrábí ve Švýcarsku. Rychle zmírňuje svědění, otoky. Může trvat 2krát denně, protože účinek trvá 12 hodin. Tavegil má méně výrazný sedativní účinek než Suprastin.

Diazolin

Analog Suprastinu, který je o něco levnější. Akce přichází rychle. Diazolin je neúčinný pro astma, anafylaktický šok.

Zvyšuje účinek pilulek na spaní a alkoholu, i když jeho sedativní účinek je zanedbatelný.

Indikováno pro prevenci a léčbu sezónních alergií, reakcí potravin, kontaktní dermatitidy.

Analogy antialergických léků Suprastinu 2 mají delší účinek. Při použití v terapeutických dávkách nedochází k sedativním, depresivním nebo hypnotickým účinkům.

Léky této skupiny jsou dobrou náhradou přípravku Suprastin, je-li nutné se vyhnout sedaci..

Diazolinový analog suprastinu

Zodak

Droga se vyrábí v České republice. Je indikován na sennou rýmu, projevy dermatózy, kopřivky a alergické rýmy. Zakázáno pro těhotné a kojící.

U pacientů se selháním ledvin buďte po posouzení stavu opatrní. Pokud je Zodak ve srovnání s jeho protějšky, pak levnou náhražkou je Cetirizine.

Cetirizine

Ruský analog Suprastinu, který nemá sedativní účinek. Lék se používá k léčbě alergické rýmy, zánět spojivek, dermatóz.

Léky zmírňují svědění, otoky dobře.

Má dobrý účinek při léčbě alergií na nachlazení. Akce je prodloužena až na jeden den. Po vysazení léku jeho účinek přetrvává 3 dny.

Zyrtec

Analog Suprastin, vyrobený v Belgii. Zyrtec je silnější než domácí cetirizin, ale je výrazně levnější. Zyrtec je indikován k dlouhodobé profylaktické terapii u pacientů s celoroční sennou rýmou..

Claritin

Claritin je současně jedním z nejbezpečnějších antialergických léků a nejméně účinný. Dávkování závisí na tělesné hmotnosti pacienta.

Je indikován na jakékoli alergické reakce. Claritin nebo Loratadine (oba levné) budou lékem volby pro dlouhodobou terapii.

Fenistil

Analog suprastinu, který lze použít k léčbě kojenců od 1 měsíce věku. Rychle působící lék, dostupný ve formě kapek, gelu, tobolek. Povoleno během těhotenství od 4 měsíců.

Existuje pouze jedna nevýhoda - relativně vysoká cena. V pediatrické praxi se používají kapky. Pro výběr - návod k použití, cena, recenze - vše zde záleží.

Cena ve srovnání s analogy

Suprastin je ve srovnání s analogy ve střední cenové kategorii. Jejich přibližná cena za 20 tablet se pohybuje v rozmezí 130–155 rublů. Můžete si koupit jeho analogový Loratadin levnější - 25 rublů. na 10 ks. Generický chloropyramin za cenu 63 až 78 rublů. pro 20 tablet.

Poznámka! Výběr Loratadinu nebo toho, co je lepší, Suprastin by stále měl být, se zaměřením nikoli na cenu, ale na působení léků.

Například 1 tableta Loratadinu působí během dne, zatímco Suprastin nebo jiné analogy bude třeba užívat alespoň 2krát denně.

Claritin je generický lék Loratadinu, který má jednu účinnou látku, Loratadin. Claritin se však prodává za cenu 230 rublů. pro 10 tablet. Důvodem tohoto rozdílu v ceně je výrobce země Claritina USA. Loratadin se vyrábí v Rusku.

Suprastin nebo analogy - co si vybrat?

Jak nahradit Suprastin a zda stojí za to udělat, je na vás, abyste se rozhodli společně se svým lékařem. Níže je otočný stůl zobrazující levné a drahé léky.

Vyberte, co je levnější, seznam vám pomůže.

DrogaVěková omezeníOdhadovaná cena v rublech.
Suprastinod 1 měsíce ve vhodné dávceod 134 na 20 tablet
Diazolin (Mebhydrolin)od 3 let67-74 pro 10 tablet
Tavegil (clemastine)od 6 let158 na 10 tablet
Zodak (cetirizine)v tabletách od 6 let, v kapkách od roku140 pro 10 tablet
Cetirizineod 6 letod 70 za 10 tab.
Cetrin (cetirizin)od 6 let161 na 20 tab..
Claritin (loratadin)od 2 let230 pro 10 tablet
Loratadin (loratadin)od 2 letod 25 na 10 tablet
Fenistil (dimetinden)od 1 měsícekapky ze 400 na láhev
Zyrtecod 1 rokuod 300 pro 7 tablet
Chloropyraminod 1 rokuod 63 do 78 pro 20 tablet.

Kapky třetí generace Allegardu jsou také dobrým analogem, posilují imunitní systém a dokáží nejen odstranit příznaky alergie, ale také se navždy zbavit.

Recenze

Natalia, 31 let

Suprastin užívá od dětství v důsledku alergické bronchitidy. Nedávno jsem přešel na Loratadin. Více se mi líbil analog. Ráno polykejte pilulku a žádný dech.

Anna, 56 let

Léčila klouby. Po zavedení Suplazinu začalo všechno svědit. Antialergické léky nepomohly, lék musel být odčerpán zpět.

Ivan, 27 let

Každé jaro jsem trpěl alergiemi. Vzal Suprastina, Tavegila a nepomohl. Alergolog předepsal Zyrtec, ale nepil po začátku alergie, ale začal o dva měsíce dříve. Teď si nepamatuji.

Suprastin - instrukce, seznam levných analogů, srovnání cen a efektivity

Počet případů alergií různého původu na světě každým rokem roste. Někdy se vypořádat s tímto stavem není tak snadné a často není příčina alergie nalezena..

Příznaky alergických projevů negativně ovlivňují stav pacienta a přinášejí nejen místní potíže, ale také systémové problémy.

Tito lidé se stanou podrážděnými, depresivními, neustále se měnícími lékaři, ztrácejí zájem o obvyklé radosti ze života..

Nepochybně všechny léky na alergie (antihistaminika) vykazují pouze symptomatický efekt, díky čemuž jsou eliminovány svědění, vyrážky, slzení, kýchání a další projevy. Pokud však zůstává příčina onemocnění neznámá, nemůže ani jeden antialergikum 100% pacienta zbavit..

V našem článku budeme hovořit o dlouhodobě známém léku na alergie, který téměř každý ví - suprastin. Lék patří do 1. generace antihistaminů, je blokátorem histaminových H1 receptorů a má výrazný antialergický účinek. Zvažte také léky (analogy), jejichž cena je nižší než suprastin, a pokusíme se určit, který z nich je lepší.

Složení, forma vydání a cena

Léčivou látkou suprastinu je chloropyramin hydrochlorid. Lék je ve formě tablet 25 mg (balení 20 kusů) a také v injekčním roztoku 20 mg / ml 1 ml. Kapalná forma léčiva je určena pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Suprastin je poměrně levný lék. Balení tablet stojí v průměru 110 rublů, roztok (5 ampulek) lze zakoupit za 140 - 180 rublů.

Navzdory ceně léku se někteří pacienti stále snaží najít levný analog Suprastinu. To samozřejmě není jediný důvod, proč je vyžadována náhrada. Složení léčiva a jeho tolerance jsou hlavním kritériem, které ovlivňuje kvalitu terapie..

Indikace pro jmenování

Suprastin a jeho analogy se používají za následujících podmínek:

  • zánět spojivek;
  • atopická dermatitida;
  • kopřivka;
  • vyrážka;
  • svědivé dermatózy;
  • sérová nemoc;
  • alergická rýma;
  • ekzém;
  • Quinckeho edém;
  • alergie na léky, jídlo, kousnutí hmyzem.

Jak správně dávkovat lék?

Jak již víme, Suprastin má dvě formy - tablety a řešení. Uvažujme je samostatně.

Tablety

Dávkování pro děti (od 3 do 14 let) - od 25 mg do 37,5 mg denně. Lék je předepsán 2-3 krát denně. Maximální dávka pro dospělé je 100 mg denně. Recepce je rozdělena na 3–4krát. Suprastin se doporučuje užívat s jídlem, tableta se musí omýt vodou. Trvání léčby určuje pouze lékař.

Důležité! Nelze překročit dávku suprastinu (je to 2 mg / kg tělesné hmotnosti).

Řešení

Pro intramuskulární podání se používají následující dávky:

  • do roku (od 1 měsíce života) - 0,25 ml;
  • 1-6 let - 0,5 ml;
  • 6-14 let - do 1 ml;
  • dospělí - do 2 ml.

Analogy jsou levnější než Suprastin

Seznam analogů suprastinu je poměrně velký - jedná se o všechny antihistaminika a nezáleží na tom, do které generace patří. Diazolin a loratadin jsou považovány za nejlevnější analogy..

Ačkoli, jeden může argumentovat o jejich laskavosti..

  1. Za balíček Suprastinu (20 tablet) budete muset rozvětvit a zaplatit 110 rublů. Za balení diazolinu 100 mg (10 tablet) - 60 rublů (v důsledku toho cena za 20 tablet = 120 rublů). Všechno je relativní.
  2. U loratadinu je situace stejná. Tablety (10 kusů) stojí asi 55 rublů. Při výpočtu průběhu léčby byste měli věnovat pozornost nejen ceně na balení, ale také počtu tablet, denní dávce a dalším parametrům..

Proto pouze specialista pomůže zohlednit všechny tyto nuance. výběr a výměna dlouhodobého majetku je v jeho kompetenci.

Pacienti se často pokoušejí porovnávat antihistaminika samostatně a vybrat si ten nejlepší. Zkusme tento problém vyřešit..

Suprastin nebo tavegil - což je lepší?

Složení léčiv je odlišné. Aktivní složkou tavegilu je clemastin hydrofumarát. Ale i přes to jsou obě léky blokátory histaminových H1 receptorů s antialergickým účinkem. Forma uvolňování léčiv je stejná. Indikace, kontraindikace, nežádoucí účinky u suprastinu a tavegilu jsou také velmi podobné.

Tavegil je předepisován pouze od šesti let a suprastin je povolen od tří let. Tavegil nezpůsobuje ospalost, ale Suprastin má tento „vedlejší účinek“. Pokud přesto studujete návod k použití podrobněji, pak je seznam kontraindikací a možných negativních reakcí v tavegilu širší, není to bez důvodu, že se používá pouze od 6 let.

Při výběru mezi těmito léky je nejprve třeba vzít v úvahu citlivost těla na složení. U pacientů, jejichž práce souvisí s koncentrací, bude přirozeně preferován tavegil..

Tavegil je dražší, a to je jeho nevýhoda. Balení tablet (20 kusů) stojí asi 250 rublů. Důvodem je skutečnost, že tavegil se vyrábí v Itálii a suprastin se vyrábí v Maďarsku..

Drogy bývalých kapitalistických zemí jsou stále co do ceny a kvality odlišné od minulosti, socialistického tábora. Mnoho pacientů dává přednost tabletám z těchto zemí, což spojuje jejich přízeň s lepším čištěním složení a bezpečností podávání.

Loratadin nebo suprastin?

To jsou pravděpodobně nejčastěji srovnávané léky, protože cena za ně je téměř stejná vzhledem k počtu tablet, a nikoli k ceně na balení.

Suprastin je antialergické činidlo první generace, loratadin druhé. Složení je jiné. Léčivou látkou v loratadinu je loratadin. Vyrábí se v Rusku, Srbsku, Maďarsku, proto cena bude záviset na výrobci. Nejlevnější drogou bude domácí loratadin, cena za balení tablet č. 10 je pouze 55 rublů, což je levnější než suprastin.

  • Důležitým rozlišovacím bodem je doba působení loratadinu, to je 24 hodin a suprastin je pouze 6 hodin. Suprastin se používá od jednoho měsíce věku (roztok), loratadin je povolen pouze od 2 let. Loratdin ve velmi vzácných případech způsobuje ospalost, což se nedá říci o suprastinu.
  • Je třeba také poznamenat, že v akutních případech alergických reakcí bude suprastin účinný, zejména při injekčním podání. Intramuskulární nebo intravenózní injekce suprastinu jsou indikovány pro Quinckeho edém a těžké kousnutí hmyzem.

Pokud je například zapotřebí dlouhodobá antihistaminická terapie, bude lékem volby loratadin..

Bylo zjištěno, že u řady pacientů způsobuje suprastin suchost sliznic dýchacích cest. Současně dochází k zahušťování sputa u pacientů s onemocněním dolních částí dýchacího systému. V tomto případě, aby se proces nezhoršoval, se suprastin změní na loratadin.

Je zakázáno kombinovat obě léky s alkoholem, trankvilizéry, opioidními analgetiky, sedativy. S ohledem na všechny výše uvedené argumenty není pochyb, že lék by měl vybírat pouze lékař. Hlavní věc je nejen odstranit příznaky, ale také nepoškodit pacienta..

Claritin nebo Suprastin?

Claritin (Belgie) je strukturální analog loratadinu. Lze jej zakoupit v tabletách nebo sirupu. Přes stejný klinický účinek je cena loratadinu nižší. Claritin (10 mg tablety # 10) stojí asi 210 rublů. Sirup (60 ml) se nabízí za cenu 250 rublů.

Lékař vám pomůže vybrat claritin, loratadin nebo suprastin, protože pouze on, po prostudování historie pacienta, vyvolá nezbytné antihistaminikum.

Doporučená literatura - celý článek o použití a analogech claritinu.

Suprastin nebo diazolin?

Z hlediska antialergického účinku jsou obě léčiva identická, blokují histaminové H1 receptory. Pod vlivem těchto prostředků se snižuje otok a zánět nosohltanu, vylučování slz a vylučuje se hyperémie sliznic. I přes tento účinek léků zůstává otázkou, který lék je lepší - diazolin nebo suprastin?

Supratin se vyrábí v Maďarsku a diazolin v Rusku a na Ukrajině. Cena diazolinu bude samozřejmě nižší. Pokud analyzujeme nemoci, pro které byly tyto léky použity, pak klinická hodnocení naznačují následující fakta. S rýmou na pyly, alergiemi na potraviny, atopickou konjunktivitidou, kousnutím hmyzem, sérovými reakcemi je účinnější používat suprastin.

U ostatních alergických patologií budou oba léky stejně účinné..

Složení přípravků je zcela odlišné, účinnou látkou diazolinu je mebhydrolin naskript. Formulář pro uvolnění - pilulky a tablety. Diazolin má dětskou podobu a na doporučení pediatra se také používá v kojeneckém období, zejména k ochraně těla dítěte během preventivních očkování.

Suprastin nebo Zodak?

Léky nejsou strukturální analogy, protože Zodak obsahuje další účinnou látku - cetirizin dihydrochlorid. Zodak je dostupný v kapkách a tabletách, nemá injekční formu.

Na rozdíl od suprastinu je tabletová forma povolena pouze od 6 let. Kapky se používají od 12 měsíců. Stejně jako suprastin, zodak je schopen snížit koncentraci..

Cena za balení tablet (10 mg, 10 ks) je asi 130 rublů. Kapky (10 mg / ml, 20 ml) stojí asi 200 rublů.

Léky v zásadě plní stejnou funkci - vylučují alergie, ale která z nich bude účinnější, ukáže se pouze zkušenost. Někdy dokonce i specialisté musí změnit analoga několikrát. složení určitého léčiva nedává požadovaný účinek.

Výhodou suprastinu je přítomnost lékové formy ve formě roztoku. To umožňuje urychleně odstranit alergickou reakci, která se vyvíjí doslova před našimi očima..

Například, když se včely nebo jiné kousnutí hmyzem u některých pacientů vyvinou závažný otok a někdy i respirační selhání. Přijetí zvířete v takové situaci nedá rychlý účinek, protože k jeho absorpci z gastrointestinálního traktu dochází asi za hodinu. Suprastin bude jednat mnohem rychleji.

Pokyny pro používání zodak kapek pro děti.

Suprastin nebo Zyrtec?

Zyrtec a zodak jsou strukturální analoga. Proto nemá smysl podrobně popisovat rozdíly a podobnosti mezi zodak a suprastinem. Rozdíl mezi zodak a zyrtek spočívá pouze v pomocném složení, jehož látky mohou u pacientů vyvolat negativní reakce.

Zyrtec se vyrábí ve Švýcarsku, Zodak v České republice, Suprastin v Maďarsku. Pokud jde o cenu, Zirtek má nejdražší. Zyrtek 10 mg tablety (7 kusů) stojí asi 200 rublů, cena kapek (10 ml kapátko) je 300 rublů.

Zyrtek, zodak nebo suprastin - volba je na doktorovi. Pokud si vyberete mezi zodak nebo zyrtek, pak kritériem preference bude cena a výrobce..

Cetrin nebo suprastin?

Tsetrin je další strukturální analog Zodak a Zirtek. Jedinou zemí původu pro cetrin je Indie. Někteří pacienti a dokonce i lékaři se obávají indických drog a věří, že v zemi s nehygienickými podmínkami je nebezpečné získat cokoli.

Dnes jsou dokonce i vakcíny z Indie léčeny opatrně. Mnoho matek píše odmítnutí, preferuje francouzské a belgické výrobce.

Cena cetrinu (10 mg tablety č. 20) je v průměru 180 rublů, což je o 70 rublů více než suprastin.

Doporučujeme také, abyste se seznámili s levnými analogy Tsetrinu.

Fenistil nebo suprastin - což je lepší?

Léčivou látkou fenistilu je dimethinden maleát. Uvolňovací forma - kapky, gel, tobolky. Kapky jsou v pediatrii populární, lze je používat od jednoho měsíce života dítěte. Suprastin je k dispozici pouze v tabletách a injekčním roztoku, nemá kapky. Není vhodné dávat tablety malým dětem, proto má forma kapek v dětské praxi výhodu.

Fenistil, na rozdíl od Suprastinu, může být použit ve druhém a třetím trimestru těhotenství.

Kapky feniklu pro orální podání 0,1% 20 ml stojí asi 400 rublů. Je třeba poznamenat, že fenistil je dražší, přesto je to na dětských klinikách předepsaný antihistaminikum..

Závěr

Před výběrem analogů musí každý kompetentní odborník vzít v úvahu řadu faktorů. Jedná se o věk, hmotnost, historii, tendenci k alergii a další parametry. Levný analog je dobrý, ale často osud nemoci rozhoduje nejen cena, bohužel.

Chcete-li vyřešit všechny alergické problémy, zkuste najít specialistu, kterému důvěřujete, a pak taková spolupráce jistě povede k uzdravení..

Suprastin a jeho analogy: může a měl by být nahrazen?

Počet lidí náchylných k alergiím každým rokem roste. Potřeba speciálních antihistaminik roste. Jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších antialergik je Suprastin.

Jeho vysoká účinnost a relativně nízká cena zajišťují vysokou poptávku. Většina lidí to dává přednost jako časem prověřené drogy.

Existují však i další modernější analogy Suprastinu? Co může tento lék nahradit?

Nahrazuje Suprastin: proč a proč?

Suprastin je antihistaminikum první generace, které se vyrábí v Maďarsku. Hlavní účinnou látkou je chloropyramin.

Indikace k použití jsou různé formy alergií: kopřivka, svědění, sezónní rýma, zánět spojivek, dermatitida, ekzém, Quinckeho edém, potravinová alergie nebo alergie na kousnutí hmyzem. Kromě svého hlavního použití se často používá k celkové úlevě od stavu pacienta..

Uklidňující vlastnost Suprastinu je jeho hlavní nevýhoda - aktivně ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobit vedlejší účinky, jako je ospalost, závratě a celková únava. Řízení vozidla nebo aktivní pracovní činnost je tak někdy prostě nemožné. Nepříjemné vedlejší reakce způsobí, že se chcete dozvědět více o Suprastinu a jeho analogech.

Co tedy může Suprastin nahradit? Hlavní analogy Suprastinu jsou v tabletách, některé z nich jsou však také dostupné ve formě sirupu a speciálních roztoků. Níže je uveden seznam možných opravných prostředků.

Chloropyramin

Chloropyramin je levný lék, který blokuje histaminové receptory. Má sedativní vlastnosti a mírný spazmolytický účinek. Účinek nastává po 1–2 hodinách, doba trvání účinku je 4–6 hodin, v malých dávkách může být použit u dětí od 1 měsíce.
Hlavní účinná látka: chloropyramin.

  • dermatologická onemocnění: ekzém, dermatózy, kontaktní dermatitida, svědění;
  • alergické reakce: sezónní alergie, senná rýma, konjunktivitida, kopřivka.

Protože chloropyramin je přímým analogem Suprastinu, má stejné vedlejší účinky:

  • ospalost;
  • závrať;
  • suchá ústa;
  • tachykardie;
  • potíže s močením.
  • těhotenství;
  • laktace;
  • bronchiální astma.

Uvolňovací forma: tablety a injekce.

Subrestin

Subrestin je antihistaminikum sedativní. Má antialergický, antiemetický a antispasmodický účinek. Povoleno pro použití pro děti v malých dávkách od 1 měsíce.

Hlavní účinná látka: chloropyramin.

Vedlejší účinky a kontraindikace jsou stejné jako u přípravku Suprastin.

Přibližná cena: 115 rub.

Loratadin

Loratadin patří do druhé generace antihistaminik. Má rychlý a prodloužený účinek, při absenci sedativního účinku.

Prakticky žádný účinek na centrální nervový systém. Nežádoucí účinky jsou vzácné: sucho v ústech nebo zvracení. Mohou je používat děti od 2 let.

Používání během těhotenství a kojení je zakázáno, s opatrností - v případě selhání jater.

Hlavní účinná látka: loratadin.

Indikace pro použití:

  • alergické reakce různého původu;
  • dermatologická onemocnění: svědění, ekzém, dermatózy.

S velkým potenciálem je tento lék levnější než mnoho jiných léků: od 35 do 50 r.

Cetrin

Cetrin je antihistaminikum druhé generace. Snižuje závažnost alergických reakcí, má protizánětlivý účinek.

Nemá vliv na fungování centrálního nervového systému, ale zároveň je jeho účinnost nižší než účinnost Suprastinu. Cetrin je lékařem předepisován jako profylaktický prostředek k léčbě alergií..

Může zabránit riziku alergických reakcí. Vhodné pro děti od 6 let. K dispozici v sirupu a tabletách.

Účinná látka: cetirizin.

Hlavní indikace k použití:

  • sezónní a celoroční rýma;
  • otok;
  • kopřivka;
  • alergická kožní onemocnění.

Náklady na balení 10 tablet. - 155-165 s. cena sirupu - 120 r.

Počet dostupných finančních prostředků s podobným spektrem činností je poměrně velký. Levný nebo drahý analog Suprastinu může mít stejné vedlejší účinky, přičemž se zjevně liší v ceně.

Drahé léky nejsou vždy dobré. A přímé levné analogy obsahují stejnou hlavní složku jako Suprastin, takže byste se jich neměli bát.

Musíte si vybrat, s ohledem na specifické individuální potřeby, vlastnosti těla a doporučení lékaře.